Špatné SN

Dobrý den. Měl bych dotaz týkající se reklamace. U internetového prodejce (CZC) jsem zakoupil SEAGATE přenosný disk. Po měsíci se na disku vyskytla závada a při reklamaci mi odvětili, že jsem jim poslal správnou krabici, ale že ten disk má jiné SN než je na krabici. Do faktury prý zadávaní SN z krabice a prý není možné, aby uvnitř byl jiný disk.. Ale on tam opravdu byl. Mám nyní nějakou možnost, jak disk vyreklamovat?

Odpovědi na otázku

Podobnou situaci jsem v CzC zazil u reproduktoru a nebyl problem. Slusne jsem jim vysvetlil, ze chyba neni na mem prijimaci, reklamaci prijali, repro svizne a uspesne opravili... Ale to samozrejme nemusi byt pravidlem (protoze by se stali snadnym cilem podvodniku).

Já tam taky slušně zavolal, vysvětlil situaci a prostě mi bylo sděleno že není možné, že by byl v krabici jiný disk a přes to vlak nejede.. Takže teď nemám ani 3 tisíce, ani funkční disk,,,

Ještě jsem přemýšlel, jestli by nějak nešel dohledat potencionální majitel disku s tím číslem, co mám já.. Teoreticky vzato by měl pro změnu mít můj disk :D

Prakticky vzato muze byt ve Finsku, na Filipinach nebo v Brazilii. :o(

Kontaktujte vyrobce a pozadejte o radu / pomoc.

seagate.com?

Treba. Nebo pokud se Vam podari zjistit, kdo je zastupuje u nas...

Zastoupení v čr přímo není prej..

to je celkem znepokujijici tvrzeni, protoze CZCby tohle mel mit v pohode, urcite bych tam sel jeste 1X
faktura byla ztracena, ci jste ji tam ukozovali take ? pokud byla tak to vyhledavaj podle cisla

Fakturu mám originál. Reklamaci jsem řešil přostřednictvím hotline a zaslání výrobku na reklamační oddělení. Po telefonu mi bylo zděleno, že toto není možné a nikdo se se mnou už o tom nechtěl bavit. Vždy mě přepojili na toho samého pracovníka a ten řekl, že to vypaá, že jsem disk vyměnil a šmitec.

a disk byl kupovan opravdu tam, ci z nejakeho aukra ci neco v tom smyslu ? to bude chtit osobni navstevu
oni tam taky delaji lamy, buhvi jake cislo tam nacetli na carkovy kod

Zboží mi ještě zpět z reklamace nepřišlo, ale v reklamačním protokolu (na stránkách CZC) jsou i vypsaný ty výrobní čísla a jsou o hodně odlišný. Disk je kupován před Vánoci přímo z CZC, doručován přes kurýra.

tak to menil kuryt to je jasny !

jinak popisu co se mi stalo pred nekolika lety: z grafiky nakupovane osobne v CZC jsme odlepily a vyhodily seriova cisla (byl tam strach ze by ty nalepky mohly ,,chytnout" )
a po skoro mesici to vykonove nevyhovovalo, tak jsem tam sel, pan to prijal rekl ze to poslu mezinarodnimu distributorovi jestli by to neoznacil, rekl jeste nehazejte flintu do zita

pak to za 45 dni prislo, vratili penize jen odecetli 200 Kc, ne kvuli opotrebeni ale ze ten model klesnul
ted uz to asi nedelaji a kdyz jsem se primo s timto panem nedavno zakecal ohledne jinych veci a tohle pripomel tak rekl ze ted uz by to neslo, jen ze 14 dni a nakup pres net musi byt udelany . .

Kyrýr na 100% věděl, co v tom balíčku je a náhodou měl doma stejný, tak to vyměnil. Jsi trapnej.

kuryr si to prece precetl a vyzvedl v CZC to vize vedel co to je !

To je vražda, napsal !

Doktore ty seš fakt magor... já tě pozoruju už delší dobu a některé ty tvoje výžblepty, to by se fakt mělo archivovat .
Kurýr pochopitelně neví co je v balíčku, ten ví akorát že má vyzvednout balíček a převézt ho na depo, případně potom odvézt z depa k zákazníkovi. Může vědět maximálně částku, pokud je ten balíček na dobírku. CZC balíčky balí do černé neprůhledné fólie (nebo aspoň dřív to tak dělali), takže krabici vidět taky nemůže, a rohodně ho nemůže rozbalit tak aby to nebylo poznat, protože každý balíček je několikrát oblepený firemní páskou CZC.

Oři rozbalení balíčku jsi měl čísla překontrolovat a reklamovat hned, když to bylo ještě funkční. Jsou různé prográmky, které zjistí kolik hodin má disk už naběháno. Teď si už asi nepomůžeš. Je to stejné, jako by Ti bylo zabaveno auto na hranicích, protože je kradené a taky s tím nic nenaděláš.

Upřímně řečeno tohle je ta nejmíň milá odpověď, kterou jsem doufal, že neuslyším.

a co nabyvatel v dobre vire ?

Mal by som dotaz na autora:
"ale že ten disk má jiné SN než je na krabici"

SN disku je nalepene na disku, alebo vycitane elektronicky z firmware disku samotneho.
Teba ide o SN harddisku umiestnenom v boxe, alebo o SN boxu?

Jsem osobně zatím čísla neřešil. Jsem to tam poslal, tohle mi řekli a v pondělí mi to má přijít zpět. Napsali mi že SN disku nesouhlasí s SN obalu (čímž mysleli krabici). Jak ale zjišťovali SN disku mi neřekli. Zda to bylo zjišťováno ze samolepky na boxu, nebo nějak přímo z HDD.

Ja len preto, ze z pravneho hladiska ked ide o SN samotneho disku (vycitane elektronicky z firmware disku), tak bezny uzivatel nemusi byt tak technicky znaly, aby to skontroloval. Ked ide o toto SN, tak pravne neuspeju.

Napadla mně ještě jedna (ne zcela legální) varianta, koupit ještě jeden stejný disk, vyměnit samotný disk v krabičce, a pak reklamovat ten nově koupenej. Předpokládám, že SN je na obale a že se to podaří bez zjistitelného poškození obalu, šroubků, nálepky...

A co udelate s tim s/n, ktere na sebe vykeca disk sam v jakemkoli i tom nejhloupejsim diagnostickem programu? Taky pocet provoznich hodin... Tudy ne!
Napiste Seagatu.

to nemusí být totožné, SN disku může být jiné, než SN "přenosného disku". Toto číslo nemusí být evidováno... Nevím to na 100%, jenom plácám, ale chce to se na to podívat...

Zajmavá možnost, avšak dosti riskantní...

Tak to by stejně přicházelo v úvahu až po detailním prozkoumání všech detailů, ať si nenaběhneš.

a nezkouseli jste to prave uz ted ? jinak seriove cislo je na hdd 3,5 " nalepene, tak kdyz se podari slepit tu samolepku tak by to mohlo jit prohodit, ona tam ale drzi dost pevne

Byla ta krabice po zakoupeni zapecetena, nebo se v tom uz nekdo hrabal?

Zabalená v takovej tej průhlednej folii.. Takže original..

V případě CZC to bude chyba zaměstnance. V případě menších obchodníků je to ale často fígl jak se vyvléct z reklamace. Kupoval jsem například mobilní telefon. Na telefonu bylo jiné číslo než na krabici a na dokladu bylo třetí. Naštěstí tyhle kousky prodejců znám a čísla vždy prověřuji.

stejne mi to neda a mam podeziravost, ja jsem tam sice resil nekoli veci a maximalni spokojenost
ale to co jsem zazil a videl na reklamacnim oddeleni, tak nejen ze mam pochyby ze to nidko s techto neudelal, ale spise to jako ze kazdej z nich by si to ani nedovolil, moc prijemny a ochotny (alespon kdyz zajizdime do praglu neco kupovat ci vracet) ale ono to pusobi i dojmem jako by tam meli vyslovene nejaky motivace a system kterej je prave proti tomu aby je neco takovyho ani nenapadlo . .nas zakaznik nas pan, spise to vidim na jinem selhani, treba na tom v te distribuci, nez primo tam, jinak osoba na telefonu jen tlumoci to co vidi na monitoru,
treba pri osobnim jednani ten clovek rekne: v pohode no problem a uz ze skladu vystavuji novy nahradni
(takze se ani u hdd nemusi cekat 3O dni na reklamace . . )

reklamuj u vyrobce. cena za postovne do PL do 300kc

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp...