» Poradna » Notebooky

Špatné načítání souborů

Zdravím, mám notebook HP Envy 15 s Win 8 a od včera mám problém s načítám souborů. Wiindows najede bez problémů, přihlásím se bez problémů, ale následně se mi funguje dost nespolehlivě. Když otevřu Dokumenty, občas se mi objeví vše, občas mi jí Win hlásí jako prázdnou. Složky jako Obrázky, Videa, nebo Stažené soubory se nenačtou nikdy. Občas se mi nenačte ani Tento počítač, někdy to zase Pruzkumníka úplně shodí. Bojím, že je to problém s HDD, protože systém Windows je podle všeho nainstalovaný na SSD, odpovídal by tomu i fakt, že IE, jako součást Windows, se mi spustí hned po najetí počítače, zatímco Chrome až zhruba po 5 minutách (přitom dřív najížděl bez problémů). Chci se tedy zeptat, jestli někdo nemá nějakou radu, jak zjistit, jestli je to skutečně HDD, nebo něčím jiným, případně nějaké řešení. Nerad bych házel ntb do továrka, protože tam mám některé pracovní věci a vlastní kódy, které bych nerad psal znovu.

Odpovědi na otázku

A je takový problém důležité věci zálohovat? Nehledě k tomu, že to co nemáš zálohováno už jakobys neměl bez ohledu na to jestli chcš přeinstalovat systém či ne. A nemusí být zrovna vadný disk, to spíš zavšivený OS.

Teď už to bohužel trochu problém je, protože ty potřebné složky už se mi neotevřou. Že jsem si to nezazálohoval dřív, to je samozřejmě moje chyba. A nejsem si jistý, jak by to mohlo být zavšivené OS, když věci od Windows jako jediné fungují, viz IE, vzhledem k tomu, že Chrome se mi před chvílí úplně sekl. Nefunguje správně jen to, co je nainstalované na HDD, věci z SSD fungují (má to ten hybridní disk).

A když zobrazíte disk ve správci souborů, tak se zobrazí vše nebo se opakují chyby, které předvádí Explorer (Průzkumník)?

7zip mi spadne hned, FileZilla se dostane trochu dál, ale taky spadla.

Nemel hovadiny o nejakých pracovných kódoch, ktoré sa dajú velice rýchlo zálohovať z primárneho oddielu C:\.Ak máš problém s OS Windows, spusť kontrolu v cmd.exe, pokyn; sfc /scannowAk máš pochybnosti o HW (hdd) otestuj disk programom priamo od výrobcu alebo z externého média. http://www.dposoft.net/hdd.htmlOtvárať súbory na C:\ sa dajú pod nejakou distribúciou live cd/usb Ubuntu (Linux). Nemusíš ho inštalovať.

To Ubuntu za chvíli zkusím, dobrý nápad, shodou náhod jsem si asi před týdnem udělal Live DVD, kdyby se to někdy hodilo...asi nějaká předtucha. S tím cmd jste mi vnuknul nápad, že si zkusím otevřít ty složky v cmd a vypsat obsahy, cmd je normálně najde, takže zřejmě tam pořád někde jsou.