» Poradna » Počítačové sítě

Špatně fungující wifi

Ahoj, jsme 4 spolubydlící. Máme v jednom pokoji modem a na něj nappojen router Asus, který generuje wifi na frekvenci 2,4GHz na kanále 1. V chodbě pak máme opakovač wifi značky tenda. Tři z nás jsou v bytě dost častoo a wifi jede bez problémů. Všchni vlastníme pouze zařízení apple. Ale když přijde čtvrtá spolubydlící a napojí se na wifi se svým notebookem Asus, wifi nám všem začne blbnout, odpojovat se a obecně velmi špatně fungovat. O náhodu se nejedná, opravdu to začne vždy ve chvíli, kdy rozjede svůj noťas. Je možné, že tento notebook nějak ruší wifi? Může mít v notebooku zapnuté něco, co by wifi rušilo? Děkuji

Odpovědi na otázku

mozne je vsetko. Ako prve by som odpojil ten "opakovac" pripadne problemovy notebook napojil kablom. Ak nepomoze, v dalsom kroku... linux live, aby sa vylucil pripadne potvrdil vplyv OS windows. Ak to s linuxom pojde OK, tak cista instalacia. Ak stale nie, tak treba vyskusat iny widnows notebook, ci bude robit problemy aj on.

Ještě doplním, že když se připojí telefonem nebo když se kdokoli jiný napojí telefonem, tak funguje wifi bez problému. Blbne opravdu jen když se napojí notebookem

Opakovač je na ***A proč jste zrovna na kanále 1 ? To je záměr ?

Kanál jedna je paradoxně jediný volný v okolí při proskenování wifi sítí. A taky jsem někde četl že více wifi na kanále 1 se navzájem neruší, takže i jako prevenci, kdyby se v blízkosti objevila nová wifi na stejném kanále

To jste nemohl nikde číst. Prostě je občas potřeba se víc zamyslet a pochopit význam psaného textu.Klidně je možné, že ten Asus prostě jenom tahá aktualizace. Windows 10 mají velké aktualizační balíky a můžou si pro sebe prostě ukrást volné pásmo. Vždy to funguje tak, že když někdo hodně stahuje, ostatním internet moc nejde (QoS teď neřeším). Zkuste počkat, až se v Asusu aktualizace nainstalují.

tak tak. Případně ještě na nb zakázat sdílení aktualizací, resp. to co nejvíc omezit - jak rychlost v %, tak množství dat. Ono tohle svinstvo je v podstatě P2P síť a dokáže bezdráty pěkně potrápit.A taky bych vypnul ten opakovač, ten tomu taky nepomůže.

To jsi četl neskutečnou blbost A jinak vyhoďte ten opakovač, ten skutečně dokáže zlikvidovat funkčnosti wifi sítě.

Stejně jako ostatní bych podezříval aktualizace Windows (zvlášť, pokud je to počítač zapínaný jen občas).Můžete jí zkusit nastavit omezení pro stahování aktualizací.Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Update > Upřesnit možnosti > Optimalizace doručeni > (tady můžete zakázat stahování z jiných počítačů) > Upřesnit možnosti > Tady si nastavte limity pro stahování/odesílání aktualizací.

Bluetooth na nb ma vypnuty?

U toho Asus zkusit zapnout v nastavení Wifi:Připojení účtované podle objemu dat

Není možné, že se jako jediná připojuje přes opakovač? Nebo je na rozhraní mezi opakovačem a AP a její nb přepíná mezi repeatrem a AP?

Hm... Fajn. To ale není jak zjistit. SSID a heslo je stejné a pak už to není v jeho silách. Aspoň podle toho, co za perly tu napsal.