» Poradna » Počítačové sítě

Špatná rychlost internetu

Zdravím všechny Pc mágy.Mám menší problém s internetem, nedávno jsem měnil na místního providera s balíčkem 24Mbit/s. Nicméně když porovnám rychlosti downloadu a uploadu s bývalým providerem s podobným balíčkem internetu, tak tento je o dost pomalejší, latence se pohybuje dost často v astronomických výškách a jelikož jsem vášnivý hráč Multiplayer her tak mi to hrozně otravuje život nehledě na to že při streamu her s bitratem 1500 to naprosto nestíhá odesílat.... Ještě než budu volat providerovi, nějaká rada co s tím ?

Odpovědi na otázku

dej pet frtanu a tva odozva bude synchronizovana s tou u providera

Aby byla synchronizovaná musel bych vypít celou flašku

Fajnovy popis toho co nefunguje moc dobre. Pre nas su ovsem dolezite ine veci:- ako si pripojeny do internetu? (ADSL, optika, wifi)- ake mas zaplatene rychlosti v datovom balicku? (upload/download)- ak mas svoj domaci router ako si pripojeny na ten router? (wifi, alebo LAN)- odozva pingu na domaci router a branu poskytovatela je aka?

Mám na komíně anténu, tudíž předpokládám že do internetu jsem připojen pomocí wifi (nejsem moc znalý)datový balíček mám tento - down : 24Mbit/s. up : 4Mbit/sNa domácí router jsem připojený LANem.A zas, nejsem moc znalý takže odezvu znám jen tu, která se mi ukazuje díky hře a tam dosahuje v rozmezí 200ms - 2000ms

Vyskusaj postupne a napis k tomu odozvy:- ping na IP adresu tvojho domaceho routra- ping na IP adresu 216.58.213.228 (to je Google)- Ak vies IP adresu herneho servera, tak aj tu mozes opingat a napisat co to vyhodi.

Router : Minimum = 5ms, Maximum = 25ms, Average = 11msGoogle: Minimum = 29ms, Maximum = 32ms, Average = 30msIP znám ale přes cmd mi napíše timed out ale momentálně žádný problém s odezvou neregistruji, psal jsem že většinou, ne vždy...

Zabudol som napisat, ze pigat je potrebne ak ziadny pocitac neprenasa data z/do internetu cez domaci router. To preto, aby sme mohli zistit mozny problem za routrom. Ako si mozes vsimnut, hned na tvojom routri je zvysena odozva na ping. Je to normalne ak sa prenasaju data.Tiez by bolo dobre vediat co vypise tento prikaz:tracert 216.58.213.228 (napis v prikazovom riadku a okopci to sem) - tiez bez datovej aktivity na domaci router.

Teď moc nerozumím jak udělám aby žádný počítač nepřenášel data přes router ? Jinak sem zapomněl dodat že mám doma dva routery, jeden v prvním patře a v druhém patře druhý a na každém je udělaná sít zvlášť.

=> jak udělám aby žádný počítač nepřenášel data přes router ?Tak, ze nebudes na ziadnom pocitaci pouzivat internet. Najlepsie ich vypnut (okrem toho, na ktorom budes skusat ping).

Ping na routr rika ze mas pc pichnute pres wifi a to ma jeste spatne signal, neboli by to mohlo bit lepsi. Jinak se to bez zateze na wifinu tvari ok. Otazka je, kde ta latence naskakuje, tvoje wifi se muze pod zatezi bude chovat jinak.Takze bych samo resil jake je rozdil v pingu vuci routru pokud hrajes. Je jasne ze stoupne i latence na spoji ty a ips.Pokud tvrvas na wifi k pc, tak se aspon podive po jinem kanale, skus zmensit vzdalenost a pokud mozno i pocet sten.Protlacit 24Mbs neni problem, ale je otazka kolik lidi na tom ap ma, protoze data klientu se s nej taky nekam musej dostat a cestoou ke konektivite muze bit uzke hrdlo nebo ma celkove poddimenzovanou konektivitu.I pokud on ma vse ok, tak to nic neznamena, protoze ta data nekama tecou dal a prusvih muze bit v tehle ceste. Coz se dejme tomu nejak da resit s ips pokud ma vice konektivit.Problem wifi venku neni jen ruseni, ale jde i to ze nej je pouzivat plnou parabolu aspon na jedne strane, ale isp je kolikrat nedavaj kvuli cenne. Pak se stane ze intenzita signalu je za pekneho pocasi, bez deste, mlh, ... v pohode a jak to prijde signal klesne a jde to do haje. Tebe max trkne silene ping na ap isp na kterem visis, ale do web nastaveni se nedostanes, aby jsi ten propad zahlidl. Kazde svou sit ma jinak. Dobra indicie je ze jsou az podezrele levni, kdy se pak dost tezko stavi slusna sit, pokud majitel a jeho zamestnacni chtej jit dom s vyplatou. Na isp foru podobnejm vesti jen jednu budoucnost, to ze skoncej.Dneska se vdsl celkem siri a ohledne her pokud neni jine kabl je to nejlepsi reseni. Je to jen o tom se podovat jake rychlosti by v tve lokalite byly mozne. Nej prusvih je snad to ze zadne gald do baraku nevede. Mensi problem jsou natazene kable co staci zapojit na sloupku pobliz a linka je funkcni, jen to znamena nejake upis na 2 leta, pripadne si to zaplatis.Sam Ukázat celý příspěvek

Tipnu si - puvodni provider byl ADSL/VSDL, novy je pres WiFi.Pokud to je tak a tobe hodne zalezi na latenci, tak je jedinym rozumnym resenim navrat k puvodnimu providerovi.

Bývalý provider jel také přes WiFi ale takovýhle problémy jsme nezaznamenával.

Tak se k nemu vrat, ne? Zrejme tam neco bylo lepsi, my muzeme jen hadat. Umel to lepe nastavit, mel pristupovou antenu na vyhodnejsim miste, pouzival lepsi HW, mel lepsi konektivitu do Internetu, ....

Od bývalého providera jsem utekl díky jejich neschopnému servisu. Takže k němu se mi moc vracet nechce..... Neznáte nějakého kvalitního providera u kterého by tohle všechno bylo v pořádku ?

Znam, ale netusim, jestli jeho WiFi dosahne az do tveho neuvedeneho bydliste

Providera si nemůžeš vybírat podle toho, jestli ho někdo zná, ale podle toho, který má u tebe dostupnou WiFi síť nebo natažený kabel :) Já ti můžu poradit NETBOX s tarifem 100/100Mbs za 350kč, ale to je ti prd platné, protože nejspíš bydlíš někde v menší obci, kde nemá natažené kabely a je tam jen pár WiFi poskytovatelů :)

A jak tedy přijít na toho pravého, který má dostupnou WiFi sít v mé obci a bude u něj klapat vše tak jak by mělo ? Napadá mě jen formou pokus omyl ale to zní jako práce na sakra dlouho -_-

Se poptej u sousedů, ne? Nebo v obci bydlíš sám?

Jako běžný uživatel (projíždění webu, koukání na videa) žádný problém neregistruji a pochybuji že sousedé hrají multiplayer hry nebo streamují.... všechny mladý v obci znám a nikdo takovou činnost neprovozuje ....

No ono si zjistit něco o starnetu dříve, než přejdu je docela jednoduché. Nebyl hlavni důvod přechodu hlavně cena.

To že sem byl ip starnetu neznamená že ho mám .... od něho jsem právě přestoupil... psal jsem pouze v práci :) Na něm i přes mizerný servis to jelo dobře ...

Poptej se na obecním úřadě, tam by měli vědět, kdo všechno má v obci dostupný internet.

Nejspíš máš bezdrát, že? Tak věř tomu, že bezdrát a nízká latence často nejdou dohromady. Většina providerů bezdrátového připojení tuto skutečnost takticky zamlčuje. Nechtějí se připravit o zákazníky, kteří od svého připojení vyžadují taky něco více než jen surfování a prohlížení videí.Stabilní bezdrát je možný jen za předpokladu, že je v oblasti málo rušení, provider používá kvalitní hardware, včetně antén, má dostatečnou konektivitu, inteligentní traffic shaping a neslibuje něco, co nemůže splnit. Tvá nová přípojka zřejmě tyto podmínky nesplňuje.