» Poradna » Notebooky

Špatná grafika po režimu spánku

Zdravím,mám takový problémPoté,co zaklapnu notebook nebo přejdu do režimu spánku,chci ho znova otevřít,tak se mi rozbije grafika a nefunguje,a musím notebook na tvrdo vypnout a znova zapnout. Když notebook vypnu a normálně zapnu,notebook normálně funguje a grafika je v pořádku,děje se to jenom při "režimu spánku"

Odpovědi na otázku

Pokud jsi se nehrabal v biosu ohledne napajeni a predtim to nedelalo, tak za to asi muze aktualizace ovladace gpu, pripadne mne napada chipsetu, kterem ta gpu je. Vysledek je stejnej v obou pripadech. Reseni je dat tam jine ovladac, klidne starsi verzi. Jinak by jsi se divil, ale nove ovladac kolikrat neprinese nic noveho, ale treba jen podporu nove gpu, nejakou zaplatu na ranu u jine gpu, .... Pripadne nesedne tve gpu.

Zapomel jsem rict,ze jsem nechal notebook v aute a je mozny ze trosku zmrznul a jakmile jsem prisel domu tak jsem ho zapnul

No vidis . Vytahni zdroj, baterku a nech ho pekne u topeni proschnout to rana. Bat cmos/bios snad vytahovat nemusis, ale bylo by to jistejsi. Ale skoda uz se asi stala, ntb topi samo o sobe, takze uz to asi proschlo.Cert vi, nemaluj certa na zed. Stat se mohlo cokoliv, ovladace, podrbane win, nakonec bych to stejne skusil na cisto preinstalovat.Dal/predtim snad pripada v uvahu live linux, treba kubuntu/ubuntu/arch. Stahne ti to a live usb udela kdejake soft, treba rufus, untebootin, ...Problem je ze live neni to same jako nainstalovane linux, neni aktualni, nektere zelezo jede na zakladnim ovladaci a na poradne otestovani by to chtelo patricne ovladac, coz je zrovna pripad gpu, snad jen u integrovanejch intelu to pojede rovnou. Ale nic to nemeni na tom ze live je stare, neaktuani, potencionalne nema zadne ovladac nebo jede jen na zakladnim, pripadne to ma bug.

Dobře,děkuju moc.