» Poradna » Ostatní

Spartan 3 PRO

Zdravím chtěl bych se zeptat , vybral jsem si specialně ventilator který by měl být kompatibilní s mojí zakladovou deskou problem je v tom že jak se ventilator přidělává k desce těma 4ma tuplikama nevejdou se mi do těch direk

Odpovědi na otázku

Ak máš na doske 4 PIN, musí ísť. V najhoršom rozdvojka do ineho izi a na 1 štvorpin zapojíš 2 ventilátory

Hele mé z druhé strany desky je totiž takový železný čtyrhran ke kterýmu je přišroubovaný CPU, když to odšroubuju tak se mi tam ty 4 tupliky vejdou ale zace CPU je tam navolno

Odfoť a pic pošli na postimage.org. Som zvedavý kam to strkáš

Do čoho to strkáš? Dúfam, že nie do bielej kocky 2x2 na pravo od CPU

Koukni na tu fotku jde o to že ten kryt na CPU je tam navolno protože ho nemám k čemu přišroubovat to železo co držim v ruce má bejt z druhý strany desky abych k tomu přišrouboval ten kryt na cpu ale když tam to železo je a kryt na cpu je přišroubovanej tak se mi tam zase nevejdou ty tupliky 4

Tomu "železu" (ešte že si ho nepomenoval ako "bazmek" a pod.) sa hovori backplate - "zadný platok". Slúži na uchytenie vrchného (predného) držiaka chladiča. CPU nemá kry, ale socket a nad ním je chladič (popr. ešte ten držiak). Je možné že držiak chladiča zablokuje prístup k nejakému konektoru, preto je lepšie sa najprv spýtať ak niečo väčšie do PC kupuješ. Avšak 3PIN neviem na fotke nájsť

takže ten backplate tam musí bejt ?

Do čoho by si šrubky prišruboval? Návod nemáš? Mne sa do toho fakt nechcelo, ale keď som to zvládol ja na 1.x (bez akejkoľvek pomoci/rady), možno s videom na YT, ale hlavne pomocou navodu, zvládneš aj Ty. Hlavne napíš či ten 3PIN na fotke je. Ja som ho nenašiel. A backplate ide za dosku, ten Ťa nijako neobmedzuje

ten 3 pin na fotce je je pod tim backplate ale já když mám nasazenej ten backplate tak se mi tam nevejdou ty 4 plastov hřebíčky který maj držet ten držák na větrák

Kam dávaš backplate??

no ten je z druhý strany základ desky

https://youtu.be/j21xaaGD3tg - Mam nadzieję, że wiesz PolskiAle tam BP nepoužíva, stačia len stĺpiky

ty plastov hřiby mi tam nejdou zamáčknout protože v backplate jsou malí díry :D

Ja mám FERA 2 1224 a tam je viac súčiastok. Za MB som dal backplate, nad dosku 2 kovové platy, prišruboval som ich do BP a do tych 2 platov chladič. Ak je Spartan 3 kontabilný so s775 úplne (u novších neviem), teda sa pripája rovnako ako BOX, potom tie 4 stĺpiky držia o dosku. V naučnom PL videu BP na stole nie je (https://youtu.be/j21xaaGD3tg ), len koszik (tak to nazval poliak)

Doska má len 4PIN na vent. pre CPU a jeden 3PIN

Odnes to do servisu, tohle nezvládneš. Ke každému chladiči se dodává aspoň jednoduchý manuál a většina chladičů se používá pro více procesorových platforem, takže podle toho je také příslušenství.

Prečo na videach BP nie je?

Nikdy jsem na montáž chladiče video na Tubici nepotřeboval.

Spartan som nevidel, tak preto neviem či je BP nutný

Koukám na ten jeho obrázek. Pokud odmontuje BP, nepůjde mu zamknout CPU. Je tam jeden šroub, pod který zajíždí horní krycí plechový výlisek na CPU a tlačí jej k MB. Současně s BP odmontuje i tento šroub. BP tam u Intelu nějaký musí být, aby držel právě ten šroub. Nevyloučil bych ani nestandardní provedení BP ze strany HP. Vše si navrhují sami a někdy je docela problém s rozšířením PC (nestandardní zdroje, MB ořezané až na kost a pod.). ☺

Hele nebudeš tomu věřit ale větrák mám ve vnitř plně funkční a udělal jsem to kladivem :D

Vieš (dá sa) vôbec pripevniť Spartana bez BP? Alebo aspoň box chladič. Rád by som vedel, či uchytenie je to isté. Ale u ťažkého chladiča mi logika hovorí, že bez BP by sa neudržal. Neviem čo tým "zamknutím" kolega myslí

Možná se koukám špatně, ale mohl by si napsat komponenty PC. Jinak jestli nedokážeš nainstalovat spartana, tak to už je opravdu něco špatně. Je to jak box chladič.

Co jsem koukal na foto, tak hlavní problém je ten, že montuješ standardní chladič CPU do nestandardní HP desky. Oni si dělají ledacos podle sebe a upgrade těchto sestav není žádná sranda. Jejich BP je udělán přímo pro jejich chladič a podle všeho je sešroubovaný i s paticí. Takže montáži HE1012 překáží, ale po demontáži se pro změnu rozpadá patice. Co s tím? Upravit backplate tak, aby chladiči nepřekážela, ale aby držela patici pohromadě. Dost možná by stačilo dát místo ní jen matku s podložkou, která by držela patici pohromadě. A pro příště si buď nekupuj PC, které nejde upgradovat (=většina značkových PC) nebo se smiř s tím, že při upgradu budeš muset zase řešit zbytečné problémy, které bys u na míru složeného PC ze standardních dílů nikdy neměl.