» Poradna » Ostatní

Po uspání se PC probudí

Na klávesnici mého PC (windows 7) zmáčknu měsíček. PC usne, ale v tom okamžiku znovu startuje, obrazovka se rozsvítí...PROČ SE HNED BUDÍ? //Titulek dotazu doplněn. Nepoužívejte kapitálky.//

Odpovědi na otázku

Nechce se mu spát.

Protože ho něco probudí. Po probuzení spusť CMD jako správce a napiš tam toto:powercfg -lastwakePřesně tak, jak to je i s tou pomlčkou. Napíše ti to, co to naposledy probudilo. Skoro určitě to bude buď síťová karta, klávesnice nebo myš. Kdyby ti výpis nebyl jasný, dej sem screen třeba pomocí http://www.ctrlv.cz .

Slova mají od pomlčky různou mezeru. Nevím, jak přesně spustit CMD jako správce. Mám novou myš, zasunutou do jednoho z USB. Původní byla v PS2. Myš jsem odpojil a dal "měsíček". PC usnul. Znovu jsem připojil myš, nesvítila a PC jsem probudil jako obvykle dvojklikem na mezerník.

Stiskni Start, napiš cmd, najde ti to příkazový řádek. Klikni na to pravým a dej "Spustit jako správce":https://ctrlv.cz/shots/2018/10/19/rymE.pngUkázka je z W10, ale vyhledávání ve W7 funguje úplně stejně. Jen to jinak vypadá.A tady máš výsledek po napsání "powercfg -lastwake":https://ctrlv.cz/shots/2018/10/19/V9sB.pngV tomto případě byl PC probuzen tlačítkem power. Mrkni se tedy, co tam máš. Zakázat se to dá ve správci zařízení (opět stačí jen do Startu napsat "správce zařízení"):https://ctrlv.cz/shots/2018/10/19/MHyH.pngUkázka je pro klávesnici. V základu je políčko zatrženo a klávesnice má povoleno zařízení probouzet. To samé najdeš minimálně i u myši a síťové karty. Ale klidně můžeš projít všechna zařízení ve správci a u každého, kde najdeš povolení probouzet PC, to zakázat.U síťovky je ještě volba, kdy je možné zařízení probouzet pouze packetem Magic. Pak se to nebude probouzet náhodně, ale pouze na vyžádání. Ale pokud probouzení přes síť nepoužíváš, zakaž to úplně a máš klid.

správce zařízení-myš-řízení spotřeby-povolit zařízení probouzet počítačnepomůže?

Zkus na něj jít takhle.... https://www.youtube.com/watch

řešil jsem teď stejný problém, v BIOSu jsem měl vypnuté buzení z různých sběrnic (v mém případě PCIe), ACPI bylo povoleno správným způsobem. Měl jsem vypnutá i buzení různými zařízeními (myš, klávesnice) ve správci zařízení i plánovaná buzení v sekci řízení spotřeby, příkaz powercfg - lastwake v příkazovém řádku nic nevypsal...Problém vznikl po instalaci USB řadiče pro USB 3 do PCIe slotu, pomohlo až přesunutí karty do jiného PCIe slotu a odstranění jiné, již nepotřebné PCIe karty...