» Poradna » Ostatní

Dobrý den, chodí mi emaily z mojí emailové adresy (spam).Kde může být chyba nebo jak tomu zabránit? Zatím jsem jen vytvořil pravidlo, podle kterého se neztahují.

Odpovědi na otázku

Nezabráníš tomu nijak. Jak se jednou tvoje mailová adresa dostane do spam listů, tak už ti navždy bude chodit různý spam. A to že je jako odesílatel uvedená tvá vlastní adresa, to je běžné, adresa odesílatele se totiž dá libovolně podvrhnout a spammeři se tímto snaží obejít antispamovou ochranu poskytovatelů mailu. Takže ty maily opravdu neodchází ze tvé schránky.

Adresa odesílatele mailu se dá podvrhnout. Takže není problém, aby ti nějaký spambot posílal hromadu mailů s tvojí vlastní adresou. Stejně tak ti tam může dá adresu kohokoliv jiného. Kromě nastavení filtrů s tím asi těžko něco uděláš. Tvá adresa je prostě na nějakém spam listu a ty nemáš jak zajistit, aby byla smazána.

Pokud si nastavíš filtr, který všechny maily, které mají jako odesílatele tvoji adresu, přesune do spamu nebo rovnou smaže, mělo by to problém vyřešit. Jen se pak nesmíš divit, když si z nějakého důvodu pošleš mail sám sobě (nemá to moc smysl, ale třeba v rámci nějakého testování nebo co já vím) a on nedorazí. Ale v tom bych problém neviděl.

Kdyz skontrolujes odoslanou postu, jsou tam ty emaily?Jinak jaky email pouzivas a jakeho email klienta?Vetsina poskytuje detailne info o odesilateli, jako IP a pod.Muze byt, ze mas infikovany PC a malware je posila lokalne.