» Poradna » Web a internet

Spam - posstmasstr@secureserv.com

Obdržel jsem mail z adresy posstmasstr@secureserv.com, že jsem zakoupil Office z nějaké polského eshopu, i když jsem samozřejmě nic nekoupil.V emailu je odkaz že pokud jsem to nebyl já tak že se mám přihlásit přes nějaký podezřelý odkaz na PayPal . Samozřejmě jsem se neprihlasil. Stalo se někomu něco podobného ? Myslíte že se jedná a spam ?

Odpovědi na otázku

Stačí selskej rozum. Je to z polského eshopu - ty jsi nic nekupoval, tzn je to spam a ten odkaz má z tebe jen vylákat tvoje údaje.

Jasne ze je to vir

Pokus o phishing.Dám krk na to, že v tej pošte bol "odkaz" na PayPal. Pokiaľ by si klikol na to a "prihlásil" - mali by tvoje údaje pre PayPal (e-mail už majú) - je to MIM útok (Man in the Middle Attack) - prejde to cez server útočníka na PayPal a všetko, čo sa zadá - jemu sa v reálnom čase objavuje.

Vždyť to píše v popisku, že tam byl odkaz na PayPal..

Tak potom je to na 100% jasné - phishing.....

Svého času jeden kamarád razil heslo: "Z polské elektroniky jen Krówki". Bylo to v době kdy se poláci vy....i na zemědělství a k nám lítaly mandelíky v tunách. Pochopil jsem, že poláci jsou ve většině jen veksláci a kšeftaři a ruce mají dozadu. A od takových lidí si držím ODSTUP. Ano najdou se vyjímky a mám pár přátel i z Polska. Ale jsou to jen a jen VYJÍMKY. Tak i tak mám zkušenost, že když se něco stane tak na všechny ..... (cenzorem označeno a okamžitě SMAZÁNO, nahlášeno, nabonzováno atd.) Reklama: "Trochu želé do huby a z otvoru otruby".

skoro každej tejden mi do gmailu přijde takový email. Naštěstí ho google okamžitě označí jako spam

Já jsem se naučil používat filtry.

No, už několikrát mi přišly podvodné e-maily z PayPalu, ale nikdy nic, že bych něco platil, tak mě to zarazilo. Docela jste mě uklidnil, jestli vám takové maily chodí týdně.