» Poradna » Notebooky

Spálený slot na paměť RAM ?

Dobrý den, mám problém s notebookem který mi nechtěl naběhnout ani do BIOSU tak jsme zjistil závadu v paměti RAM ( DDR4). Paměť má některé piny tmavší (některé místy černé) pravděpodobně spálené tak jsem vyměnil paměť a notebook jede. Jenže při výměně jsem si všiml že i slot na paměť na základní desce má některé kontakty černé . Je to problém když notebook jede?? BIOS a Windows paměť RAM rozeznají. Děkuji vám za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Paměti RAM (a DDR4 v ntb obzvláště) pracují s nízkým napětím a proudy. Za normálních okolností není možné aby se "spálila".Dejte sem foto.

Pokud jsou kontakty opálené, určitě by stálo za to je očistit.Ale je dost divné, jak už je tu psáno, že by byly opálené. To by vůbec nemělo být možné, nikdy jsem nic takového neviděl.Určitě proveďte memtest, než budete notebook seriozně používat. Chyby v paměti mohou skončit pořádným průšvihem se ztrátou dat na disku.https://www.memtest86.com/

Určitě je plánuji očišťovat a i provést memtest. Jen mě udivilo že není po základní desce a zda nemá někdo zkušenost s podobným problémem.

To jsi docela kouzelnik. Ale kolegovi v praci se podarilo zasunou pamet opacne. Jak se mu to podarilo, nevim ;)Kontakty na pameti staci normalne ogumovat skolni gumou. Pokud je to opalene, muselo dojit ke spatnemu kontaktu. Nebo to bylo necim polite.

Pokud se kontakty ogumují (což je při silně zoxidovaných kontaktech nutné), je nezbytné následné očištění izopropylem. To proto, aby se smyly malé částečky gumy, které by jinak časem vulkanizovaly.

No, a v čem to odporuje mému tvrzení? Ve vzduchu nějaká síra je (dřív to bylo, pravda, horší) a to by ses divil, jak mohou po čase vypadat kontakty s neumytou gumou...