Spálený procesor

Vypadá spálený procesor, nějak spáleně (očazen např.), nebo je to jen slang...

Můj totiž vypadá naprosto v poho, ale i tak po startu se nic neděje...

Odpovědi na otázku

Za svoji dvanáctiletou praxi v IT jsem se setkal snad dvakrát, třikrát s vadným procesorem a vždy to byla chyba technika který prováděl instalaci.

Chybně nasazený chladič může znamenat u některých typů procesorů téměř okamžitou smrt a je to i vidět.

Poškozené "jádro" u AMD Athlon je také uživatelskou chybou, zvláště při manipulaci s chladičem a může způsobit problémy.

souhlas. procesor malokdy odejde a obvykle se to tykalo starych amd bez heatspreaderu a teplotni ochrany. stary athlony a durony. kazdopadne chybu hledej spis jinde, nez v procesoru

Jedná se o to, že počítač se někdy sám resetoval někdy nešel zapnout... S chladičem sem nijak nemanipuloval (tedy až do teď, kdy sem ho dával do druhé desky). Jak se mohlo poškodit jádro? pověz mi o tom víc, prosím (mám athlon 2000xp)

Co nejede? Nenaběhne ani BIOS? Takový ty písmenka šedý(některý i barevný).

nothing... black screen, jenom nekonečný dlouhý pípaní

Všechno poodpojuj a nech jen procesor, 1modul RAM a GK.

na tom to prave testuju, nic jinyho tam nemam...

ja si puvodne myslel ze mam spatnou desku (spatna byla tak jako tak), tak sem koupil novou, ale problem nezmizel. Je možný aby deska (s nafouknutejma kondikama) poškodila procesor, případně i jiný periferie?

Spise poskodi, az ti odleti ty kondiky. Pokud jsou opravdu nafoukle, ihned reklamuj (pokud mas v desku jeste zaruce).

Ohledne procesoru - zkus resetovat bios.

deska v zaruce neni a reset biosu uz probehl bez uspechu
Ta deska byla hodne shit, ty kondiky byly na miste kam smerovalo teplo s procesoru. Podle me je to taky duvod proc se tak nafoukly

nicmene viim to spatne, je to spaleny a chce to vymenit, akorat se to nemuselo posrat ted kdyz sem bez penez
Ale i tak dekuji vsem...