» Poradna » Web a internet

Souvisí virus na FB se synchronizací fotek na Google?

Dobrý den, včera se začal šířit přes Messenger virus v přílohou igx.delivery na všechny mé přátele a zároveň jsem synchronizovala z mobilu fotky na Google disk.Dnes nemohu najít žádné fotky na mobilu, ale ani na google disku - jde pouze o ty aktuálně synchronizované. Je možné, že to souvisí s virem? a popř. je nějaká šance fotky ještě někde najít? děkuji.

Odpovědi na otázku

Nemam rad slovo synchronizacia, netusim,co presne kedy robi. Ale pokial ten virus zmazal lokalne vsetky fotky, je mozne, ze sa zosynchronizovali :) a vymazali sa aj na google disku.Nepouzivam aplikaciu Google Photos v mobile, tak nevtusim, ci sa to takto chova, ze ked zmazes cez tuto aplikaciu v telefone fotku, ci sa vymaze aj v google drive. Pokial je to tak, tak asi smola.Takze ak subory nie su v telefone a ani v google drive, tak su predpokladam definitivne zmazane.

Děkuji, a tedy asi nemáš zkušenost s tím, že se mohou nahrát fotky na google disk se zpožděním několika dnů? - po smazání fotek z mobilu?

Řekl bych, že pleteš dva pojmy - synchronizace a zálohování. Synchronizace znamená, že na všech zařízeních je udržován stejný stav. Tedy pokud se v telefonu objeví nová fotka, tak se automaticky uloží na server google. Pokud tu fotku z telefonu smažeš, tak se automaticky smaže i na serveru. Pokud nahraješ fotku na server, server ji pošle i do telefonu atd. A to vše okamžitě a nebo vždy po připojení k wifi (pokud je to tak nastavené). Zálohování funguje jen jednosměrně, každá nahraná fotka se automaticky zkopíruje na server a i když ji z telefonu smažeš, tak na serveru zůstává a nebo naopak když ji smažeš na serveru, tak v telefonu fotka zůstane. Jelikož nikdo netuší, jak to máš nastavené a jestli ti to fungovalo jako skutečná synchronizace nebo jen zálohování, tak se to nedá odpovědět. Každopádně ale pokud fotky nejsou v telefonu a nevidíš je ani na serveru (google disk), tak jsou nejspíš definitivně v háji.

Nicméně souvislost s nějakým virem v messengeru v mobilu a fotkami na google drive bych celkem jistě vyloučil.

Děkuji, na google disku ve fotkách je pouze možnost současně zálohovat/synchronizovat s mým účtem, to jsem měla aktivní a jelikož jsem měla na svém telefonu plné úložiště, uvolnila jsem místo -přes Google fotky- v nastavení možnost (Uvolnit místo v zařízení). V ten moment jsem dostala info, že:...fotky a videa už byly bezpečně zazálohovány do mé knihovny Fotek Google a tam je stále budu moci kdykoliv zobrazit... Ale v telefonu je již nemám, ale na Google disku také ne. - dělám to již poněkolikáté. Netuším, kde by mohl být problém.