» Poradna » Windows (a jiné OS)

Souhrnná aktualizace Windows XP

Mám legální krabicovou verzi WinXP na DVD bez jakýchkoliv Service Packů, mám stažený SP3, vypálený na DVD. Když jsem se rozhodl vyčistit počítač přeformátováním disku a novou instalací OS, tak i po instalaci SP3 jsem musel stáhnout stovky megabytů aktualizací, aktualizací aktualizací a možná i aktualizací aktualizací aktualizací, což mi zabralo skoro celou noc. A vzhledem k tomu, jak počítač ožil, uvažuji toto zopakovat i na svém druhém počítači.Nedá se někde stáhnout nějaká "konečná verze" systému Windows XP, kterou bych si vypálil na DVD, při instalaci jen zadal svůj Product Key a nemusel se pokaždé zdržovat procedurou nekonečných aktualizací?

Odpovědi na otázku

oficiálně - nedá. ale existují různé více či méně pochybné zdroje, kde jde stáhnout instalační CD win XP, kde jsou tyto změny více či méně naaplikovány. ale vyhnul bych se tomu.

oficialne nie, inak by som to uz davno urobil na pocitacoch aj ja

Zkus si přečíst tady na diskuzním fóru http://forum.zive.cz/viewtopic.php , třeba ti to pomůže.

toto som aj ja chcel navrhnúť. Ale faktom je, že júlová aktualizácia má 100MB, ale aspoň nebude sťahovať 500 :)

Já bych doporučil si stáhnout z ulozto ap. instalačku už se SP3 (samozřejmě zkontrolovat oficiální kontrolní součet), zadat svůj Product Key a pak aplikovat aktualizace.

A neni lepsi si ji vyrobit pomoci nLite sam? Je to trivialni akce na par minut a je to stokrat bezpecnejsi. Lze pritom snadno doplnit / nastavit i jine uzitecne veci (mj. ovladac SATA radice).

Pro jedno PC to není lepší.A pro člověka, který to dělá poprvé, to rozhodně nebude trvat pár minut.

Takovou instalačku si můžeš udělat sám.SP3 už máš stažený, tak si ho zaintegruj do své instalačky. Jde to pomocí např. nLite, nebo i přímo MS způsobem (zkopíruješ obsah instalačky na HDD a pustíš servicepack s parametrem /integrate:cesta_kam_jsi_nakopíroval_instalačku).Pak stáhneš jednotlivé aktualizace (seznam najdeš jako KB*.LOG soubory v adresáři těch čerstvě nainstalovaných Windows) a stejným způsobem je zaintegruješ.Na závěr si vypálíš nové BOOTovací instalační DVD médium (na CD se to se všemi aktualizacemi již nevejde).