» Poradna » Programy

Součet s kritérii v Google tabulkách

Dobrý den,vím, že to není office, jedná se mi o google tabulku, ale mohlo by to být podobné, tak to zkusím.Mám v google tabulkách několik výkazů vzdělávacích kurzů, do kterých se zapisuje vždy datum a počet odučených minut. Pak mám zvlášť tabulku s pracovním výkazem lektora, kam bych chtěla, aby se sčítaly zmiňované odučené minuty. Pracovní výkaz má co list, to měsíc. Mám připravenou funkci IMPORTRANGE pro přenos dat mezi google tabulkami, ale nedokázala jsem vykoumat, jak by se mi mohly ke každému z těch kurzů zvlášť sčítat do tabulky pracovního výkazu minuty v případě, že chci jen jeden daný měsíc.Jinými slovy potřebuji nějakou sumif(s) či query, pro sčítání minut v jednom sloupci v případě, že ve vedlejším sloupci bude datum s vybraným měsícem. Zároveň se vždy jedná o data z jiné tabulky.Mohla bych poprosit o pomoc?Předem moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Dobrý dne, řeším nyní stejný problém. Vyřešil jste to nějak prosím? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,ano, nakonec jsem to nakombinovala takto:=query( IMPORTRANGE(url_tabulky; řetězec_rozsahu); "select sum(Col3) where Col2 = '" & PROČISTIT(G4) & "' "; -1 )V tabulce výkazů kurzů, ze kterých se data přenáší, mám vždy v prvním sloupci datum, ve druhém funkci hodnota.na.text, aby se mi to datum z prvního sloupce automaticky proměnilo na číslo měsíce a ve třetím počet odučených minut.