» Poradna » Programy

Soubor vytvořený ve Wordu nelze uložit do zvoleného adresáře

Soubor vytvořený ve Wordu nelze uložit do zvoleného adresářePokud vytvořím ve Wordu (doc) jakýkoliv soubor a chci ho uložit do zvoleného adresáře, nelze uložit. Vždy mi to napíše, nelze uložit, složka je jen pro čtení. Zkoušel jsem přes totalcommander zrušit atributy, to nepomohlo. Nevíte prosím, co s tím? Děkuji Mirek.

Odpovědi na otázku

Ne zrušit, ale NASTAVIT. I když - jak to tak vidím - tak by to stejně bylo na nic.Můžeš, do pr.dele říct, jak vůbec k tomu došlo? Prolez tady dotazy a zjisti si, kolikrát za posledních deset let někdo nemohl zapsat do složky z důvodů povolení pouze čtení. Zjisti si to. Jsi prostě exot s rozes.raným OS.

Pane, kdybych neviděl, že to mám tzv. rozesrané, tak bych neprosil o radu. Ptal jsem se ve škole spolužáků, ale nikdo neví jak na to. Zdraví Mirek.

Naopak. Ty musíš v každém případě "prosit" o radu, protože to roze.srané zaručeně máš.

ty sis dnes zapomněl vzít prášek ?

Jsi si jist, že ukládáš dokument do knihovny Dokumenty ve svém profilu?Necpeš se do jiné složky nebo dokonce do jiného profilu?Neokopíroval jsi profil z jiného účtu nebo dokonce z jiného OS?Nespáchal jsi typickou chybu BFU: přeinstalaci OS?

Zvolený adresář, kam vytvořený soubor ukládám nemám v Dokumentech, ale mezi ostatními adresáři na disku C. Vždy mi to tak šlo bez problému a najednou to nejde. Zvolený (vytvořený) adresář musí být uložen v Dokumentech? Díky za rady. Mirek.

Čuňárna. Do systémového/bootovacího disku nemá mít BFU vůbec přístup pro zápis.Co s tím?Nauč se používat objektový přístup OS WNT 6. řady místo souborového přístupu k dokumentům v OS WNT starších řad.Prostuduj si základy:http://jnp.zive.cz/windows-7-libraries-mozno...

No ale běžně uživatel nemůže na disk C zapisovat a potřebuje admin oprávnění. Tzn. jiné nastavení uživatelského účtu nebo ukládat jinam než na disk C nebo zvolit složky svého uživatelského profilu (dokumenty)

Samozřejmě v Dokumentech být nemusí. Nechci tě vyslýchat, ale můžeš do zvoleného adresáře uložit soubor z jiné aplikace např. Excelu?

Zapoměl jsem napsat, že se jedná o OS Windows 7. Problém je v tom, že v uvedeném adresáři otevřu v commanderu některý ze souboru s koncovkou doc, něco v tom souboru (v textu ) změním, např. přidám jedno slovo, chci soubor zase zpět uložit a ono hlásí, že to je jen pro čtení. Zkoušel jsem u dotyčného souboru pomocí commanderu změnit (odstranit) atributy, jiná možnost tam není, ale stejně to hlásí, že soubor je jen pro čtení. Disk samozřejmě plný není a jestli je chráněn proti zápisu nevím, protože nevím, kde se ta případná ochrana proti zápisu nastavuje, nebo ruší. Mirek.

Jak " otevřu v commanderu některý ze souboru s koncovkou doc"? Předpokládám, že ten soubor otevírá MS Word, nikoliv editor TC.

NTFS práva nad adresářem (rklik, vlastnosti). Pod účtem správce povol zápisovat/měnit svému účtu, nebo skupině everyone. Pokud to nepůjde, převezmi vlastnictví.Akorát, pokud si budeš hrát se systémovými adresáři, můžeš si systém sestřelit

Ak nie si správca zložiek kam cpeš *.doc, docx zosmolené pod MS Word, vyrob si v Notepad. exe súbor s príponou *. reg. (Merge).Objaví sa ti v roletke kontextového menu pri každej zložke na ktorú klikneš riadok s názvom; "Prevziat vlastnictvo", čím predmetnej zložke sprístupníš svoje práva. -------------------------Windows Registry Editor Version 5.00[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas][HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]@="Prevziat vlastnictvo""HasLUAShield"="""NoWorkingDirectory"=""Position="middle"[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l""IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F /c /l"[-HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas][HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]@="Prevziat vlastnictvo""HasLUAShield"="""NoWorkingDirectory"=""Position="middle"[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q""IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t /c /l /q"[-HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas][HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas]@="Prevziat vlastnictvo""HasLUAShield"="""NoWorkingDirectory"=""Position="middle"[HKEY_CLASSES_ROOT\dllfile\shell\runas\command]@="cmd.exe Ukázat celý příspěvek

Krásný příklad hovadiny navíc vázané na jazyk. Ztrať se s tím. O tom, že tvrdě, zcela nezodpovědně a bez testů nabídneš mazání v Registry bez toho, že bys jakkoliv testoval co v "runas" je, se pasuješ na nebezpečné prase.

Neukládej to přímo do C:/, ale zvol si jiný adresář. Když nechceš používat přímo ty Dokumenty, tak si vytvoř nějaký nový. Třeba c:/docs nebo ukládej na d:/ Kromě toho že ti to nebude hlásit problémy, tak je to imho i přehlednější.

Zatím nikomu z Vás nerozumím, domníval jsem se, že tato poradna je pro ty, kteří jsou méně zdatné v ovládání počítače a na invektivy od řady z Vás nejsem vůbec zvědavý. To. že nejsem v počítačích kovaný, jako ste asi zde Vy všichni, rozhodně neznamená, že bych musel mít pocit, že zde nemůžu položit podle mě zcela normální dotaz. = ...tak ještě jednou: "otevřu" - comander a v něm se objeví vše co počítač obsahuje, dále otevřu složku v adresáři, kterou jsem již dříve vytvořil a nyní bych v textu chtěl pokračovat. Pokračuji tedy v textu (mnou dříve vytvořený) a při ukládání to píše NELZE ULOŽIT bla bla JEN PRO ČTENÍ. Dříve to psalo otázku: chcete uložit změny?... ale to se nyní neděje a nevím proč. Nemám pocit, že by tato specifická "závada" měla kohokoliv inspirovat k tomu abych se musel cítil jako debil. Nepomohla přeinstalace Wordu. Žádám tedy jen ty, kteří bez urážek můžou poradit. Je-li tato poradna JEN pro ty, kteří všemu rozumí tak potom nevím k čemu by měla sloužit.

a co chceš slyšet?že nemáš administrátorská práva a proto máš přístup pouze do složek ve svém profilu?opětaovná instalace wordu ti nepomůže, neboť popsané chování je věcí operačního systému

"...Je-li tato poradna JEN pro ty, kteří všemu rozumí tak potom nevím k čemu by měla sloužit..." Obvyklá reakce. Poradna není školící středisko, když se někdo ptá, pak by měl znát aspoň základy výpočetní techniky. Roztomilý je ten TC, předpokládám řádně zaplacený.

O.K. - ..." Obvyklá reakce. Poradna není školící středisko, když se někdo ptá, pak by měl znát aspoň základy výpočetní techniky." = TUTO VĚTU DEJTE ROVNOU na Úvodní stránku ABY to všichni věděli a pravděpodobně dojde k redukci návštěv z čehož budou mít zřizovatelé těchto stránek VELKOU RADOST !!! P.S. - domnívám se, že konkrétně Ty nemusíš odpovídat, aby si neměl ten pocit "ŠKOLÍCÍHO".

To opravdu ne, je to totiž marné. Obvyklá kombinace absolutní neznalosti a nebetyčné arogance.http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/support

Abychom to zkratili - uz se te tady na to nekdo ptal: Muzes v te tve slozce ulozit i jiny dokument nez Word? Kdyz uz pouzivas Total Comander, tak v nem presun do te slozky nejaky jiny soubor - treba obrazek. Jde to? Nebo jiny pokus - muzes ten svuj wordovsky dokument v te slozce smazat? Nebo prejmenovat?Nejjednodussi reseni - vytvor si novou slozku, presun do ni vsechny sve dokumenty. Puvodni slozku smaz (hadam ze to nepujde), a potom novou slozku pojmenuj tak jak se jsmenovala ta puvodni.Vyzkousej vsechno co jsem popsal na napis co slo a co neslo.

eugi - děkuji za zájem, 1 - můžu uložit i jiný dokument a to i word z jiného adresáře, včetně videa, fota, hudby apod., nelze uložit nově vytvořený.2. - smazat lze a přejmenovat také - lze pokračovat v textu ale nejde uložit píše to jak už jsem popisoval - je jen pro čtení nebo zkontrolujte zda není disk plný, anebo není chráněn proti zápisu ( to ale nevím kde hledat) 3. přesunutí do NOVÉ složky jsem zkoušel už včera - chování stejné, tzn. dle popisu.

Nejlepší je prostě neválčit s operačním systémem. Uživatelský adresář není pro srandu králíkům, slouží pro oddělení osobních souborů od systému, usnadňuje zálohy, předpokládám že kořenový adresář ani nebude indexovaný pro vyhledávání… Proč to cpát na C:/ místo na místo kam to patří?

Další "školitel". Jste přesvědčen, že to pochopí, aniž by neštěkal, že ho to uráží jako Atakdále?

A zkoušel jsi "Uložit jako"? Pak napsat nové jméno a uložit kam chceš. Vlastně vytvoříš kopii. Ten původní soubor můžeš smazat (jestli ti to systém dovolí).

Franto - ano takto ukládám prakticky vždy - " Uložit JAKO" = rozbalí se tabulka a v ní pokračuji na místo kam chci ten daný soubor uložit. Ukládám do jednotlivých složek adresářů leta a postup jsem nikterak nezměnil. Vytvářet kopii, kterou dám někam a poté ji dám na místo kde původně byla a potom tu jednu "nepotřebnou" smazat a tímto způsobem ukládat při jakékoliv změně textu mně osobně příjde naprosto šílené, při frekvenci textů, které píši či upravuji.

OK..zkouším možnosti. Z článku není jasné jak moc zkušený uživatel jsi...Ještě mě napadají 2 možnosti.1) Spustit Word jako správce, otevřít ten dokument, editovat a zkusit uložit- ověříš jestli je skutečně problém s právy nebo je chyba jinde.2) Pokud 1 nejde, tak mě napadá snad jedině že by mohl být dokument zamčený buď přímo ve Wordu nebo na disku (atributy a tak). Pokud ani jedno tak už nevím a nechám se řešením překvapit.

Už to funguje! Chtěl bych touto cestou poděkovat především těm, kteří se snažili o pochopení a pomoc věc vyřešit. Mé dík patří uživateli pod nickem = Eugi a potom také Franta N47, kteří bez zbytečných narážek věc řešili a pomohli mně tak se lépe zorientovat. Mé dík patří též majiteli/ům těchto stránek.

Tak co tomu bylo?

robil som pc chybou ako popisujes...su rozne appky ako to napravit...chcu zane lowe a reg mailu...tak som spravil win na novo a je klud...ujcok co vlastni to pc kuka rad prasaciny...a semtam klikol na co nemal a tak...nestracaj cas prerob pc to mas do hodky hotove...inak ak ti hlaska ukaze chybu opis ju do browsera a uvidis co to presne je...caff

lordpatlay - mám ženu slovenku z východu, ale tobě nerozumím ani fň, co jsi napsal.

tak jsem to několikrát přečetl a začínám mít dojem že problém bude spíš v atributech toho souboru než v atributech složky. jeví se mi to jako že když word ukládá nový soubor tak mu z neznámých důvodů nacpe atribut "jen pro čtení" a logicky při příštím přepsání souboru se vzteká.zkus mrknout na atributy SOUBORU nikoliv SLOŽKY (mimochodem složka a adresář je dvojí pojmenování toho samého...)

Nepoužil jsi nějaký "čistič"?Zkus smazat šablonu Normal.dotm.Zkus "Diagnostické nástroje sady MS Office".