» Poradna » Programy

Soubor "pagefile.sys"

Ahoj, chtel bych se Vas zeptat jakou funkci plni skryty soubor "pagefile.sys". Je v korenovym adresari na c:\ a zabira mi necelych 500MB. Smazat nejde (ani v nouzovem rezimu). Predem diky za odpoved.

Odpovědi na otázku

swapovací soubor windows. Odkládá tam veci z ramky.Smzat tedy nejde, jen zmenit jeho velikost v nastavení win.

ked mas malo RAM-ky tak sa veci zapisuju na HDD to je page filea 500MB je teda dost aku mas ramkaňu??

500MB swap je dnes uplne normalna velkost (ale ak mas dost RAM napr. 1GB a nerobis na PC veci narocne na RAM, mozes si swap zmensit vo Win v nastaveniach virtualnej pamate). Ja osobne by som to nechal tak, 500MB je ok.

500MB pagefile vychadza na 256MB RAM-ky Ja mam napriklad 1GB ram a pagefile ma 1500MB a nezmensujem

nevychadza to na nic, mozes mat aj 10000MB RAMky a 500MB pagefile. Nastavovat pagefile na 1.5x velkost RAM je somarina na n-tu, to asi vyslo z hlavy Billa Gatesa on take perlicky zvykne vypustat (a ze 640kB RAM musi stacit kazdemu )

Z čehož logicky vyplývá, že 1MB swap musí stačit každému.Haf, domluvil jsem.

 na slovo "haf" mam snad licenci pouze já, ne ?(zrovnatak jako na slovo ChtelBychUmritProMartu)

Existuje určité doporučení, dozvěděl jsem se jej od Marka Russinoviche ze SysInternals (znalí vědí...).1. Nastav velikost swap file na nějakou vyšší hodnotu (např. dvojnásobek velikosti RAM)2. Ráno nastartuj počítač a celý den s nám normálně pracuj, pouštěj své běžné aplikace (najednou), ...3. Večer před vypnutím pusť Správce úloh. Na plácačce Výkon vezmi hodnotu Využití paměti - Špička. To je špičková hodnota alokace stránek (commit peak). Od této hodnoty odečti velikost RAM a vyjde ti, kolik bylo max. ten den alokováno navíc ze stránkovacího souboru. Tuto hodnotu (pokud je kladná) o něco zvětši, klidně o 50%. To je velikost swap file, která ti (s určitou rezervou) bude stačit na ty aplikace, které používáš.4. Nastav novou velikost swap file.

ten pomer nevymyslel prazsky tvorca internetu william henry III, ale v minulosti jednalo o najjednoduchsi sposob vypoctu operacnej pamete s priaznivym pomerom cena/vykon.podla mna je niekedy swap viac ako zbytocny. ale to zavisi od konkretnej integracie.

neregistrovaný - MMKdyž chceš někoho kritizovat, tak si laskavě přečti, kdy a za jakých podmínek to řekl.Jinak ta poznámka je o Tvé neznalosti historie a problematiky stolních počítačů.Takovéto rádoby vtipné poznámky oslní asi jen blondýnky a těch tady asi moc není!

Mam velmi dobre znalosti historie pocitacov, a viem velmi dobre preco to povedal, to ale nic nemeni na tom ze tak formulovane ako to formuloval je to vtakovina ktora mohla vyliezt z ust len takeho kretena akym bill gates je. Tak tu nemudruj.

Bože dobrej ty seš vůl ...... a to jsem tě měl za fundovaného ... ach jo. ....

Mas aj co povedat k veci, ci len nadavat vies? Aj keby to bola fama tak sa to podoba na tie nezmysly co vecne trepe, ja verim ze to povedal a teraz zapiera bo mu je to trapne, deBillovi

a vůl si ty

... a ještě si zadupej nohama .Ten Gates to skutečně řekl ...., někdy v polovině 80-tých let (tuším, že mu tenkrát bylo cca 27 let) a s Intelem a IBM řešili vývoj 16 bit procesoru 8080 (8087). Architektura toho procesoru byla samozřejmě tím složitější, čím větší se na něj kladly požadavky a tak tehdy zvolili 10-ti násobek dosud používané (obsloužené) paměti u 8-bit počítačů (64 KB) => 640 KB .... řešit dneska jestli to bylo dobře, nebo špatně je už pasé a v podstatě úsměvné .... Motorola dokázala později "obsloužit" na procesoru více jak 1 MB RAM --> spolupráce s Apple, ale .... TRH získali IBM,Intel a Microsoft . .Takhle vznily první 16-bit PC _ XT. Potom se ale v průběhu let nároky na nutnou velikost RAM pro načtení OS a aplikace začaly zvyšovat a řešením byl vývoj PC AT na bázi procesoru 286, který uměl spolu s OS obsloužit 1MB RAM, kde z důvodu kompatability s předchozími PC_XT zůstala základní paměť 640 Kb a zbytek byl jako "extended RAM" a byl využitelný jenom pro umístění OS a některých ovladačů ....... další vývoj přes procesory 386, 486 a podpůrný sw smartdrv a emm386 už nebudu zmiňovat, ale do dnešní doby VŠEM uživatelům DOS programů MUSÍ stačit pro načtení výkonného programu 640 KB RAM . Pokud budeš používat programy na bázi DOSu a i takové se dnes hlavně v podnikatelském účetním a skladovém prostředí používají a dále vyvíjejí, .... stačí ti DOS 6.22 a event. pro potřeby multiskatingu a sítě Win3.11 Windows to všechno změnil a určitě k lepšímu .... obsluhují GB RAM ...a je to TAKÉ z Gatesovy potažmo Microsoftu dílny ....... To, že jsem napsal "bože ty jsi vůl", byla emoce, která vycházela z přesvědčení, že jsi chytrej kluk (jinak by ses v tom Mnichově asi neuchytil) a zároveň z údivu nad tvým nepochopením historických údálostí a vývoje vůbec

Chlape trepes take nezmysly ze to ani nemozem docitat do konca.Za prve Bill Gates NIC NERIESIL S INTELOM.Za druhe i8086 vedel adresovat 1MB RAM a nie 640kB ako sa mylne domnievas. Tak si to laskavo dostuduj

Aha ... a že to ty XT-čka neuměly... no ony asi držely basu s tím , že to Bill ŘEKL

XT ma adresovatelny priestor 1MB. Len su od 640k nadrbane ine veci.Gatesov imbecilizmus je aj to, ze tymi jeho blabolmi sa prave snazil presadit taky nepouzitelny vrak, akym IBM bol.

Aha .. takže "použitelný prostor" 640 MB .... Ale poslouchej .. teoretizuj si jak je libo ... ale nebýt Gatese a hlavně IBM, .... tak jsi v tom Mnichově dneska maximálně prodával piczu . .. a nebo vůbec... tak nějak NIC ... zaleželo by to na tom, jestli by někdo byl v té době ochoten pustit licenci do světa jako IBM .... - Apple to například nechtělo a propásli vlastně TRH ... MS a IBM pustili TECHNOLOGII do asijskejch zemí . (výroba PC IBM compatabille) ..... a vlastně VYHRÁlI .. bez ohledu na to , co si myslí slovenský "neregistríovaný-MM"

Co by som robil ja to laskavo prenechaj na mna. Programoval som ZX spectrum, programoval som motoroly, programoval by som teraz nieco normalne a nemal by som z toho vredy jak z intelu.Tato diskusia vznikla tak ze sa smejem z deBilla ze si vybral najvacsi srot aky v danej dobe existoval, a obhajoval to dementymi hlaskami a cez mamicku to tie sroty presadil v statnej sprave, to je jediny dovod preco "vyhral".A moj nazor na B.G. tato diskusia nijako nezmenila.

  v nemecku se spánek nevede?

A v česku taky ne ?

taky uz jd spát, aby mi nebudili lidi co jdou do práce :D

a 286ka vedela adresovat 16MB RAM, nie 1MB.Takze kto je tu vul???

A za tretie, v roku 1979 (!!!) vyrobil motorola ich 68000, ktora bola vnutorne plne 32bitova (adresovatelny priestor 4GB), ako dobre vedia vsetci ktori niec nikedy programovali napr. na Amige.A Gates v r.1981 rozprava nezmysly ze 640kB RAM staci? Nezda sa ti to trochu divne?Mne z toho vychadza ze Bill Gates je imbecil a ze rodinkarske presadenie srotov IBM a Gatesa prispelo k tomu ze dnes robime na takys srotoch ako robime a cela vypoctova technika je tak 10rokov pozadu za stavom aky by bol keby Bil Gates radsej robil nikde zahradnika

jojo. A dementi z Motoroly (asi po 10. pivě) rozhodli, že MC68k přece nemusí adresovat 4GB, ale že jim bude reálně stačit jen 16MB a vyvedli jen 24 bitů adresní sběrnice. A konstruktéři u Amigy (později u Commodore) si ještě řekli, že userům bude stačit 0,5MB chip RAM a max. 4MB Fast RAM. Jo, kde mohla Amiga být, kdyby to tak nedodrbali...   Když je ten svět řízen i jinými aspekty, než technickými, např. finančními, marketingovými atp. Můžeme proti tomu prostestovat, můžeme si z toho dělat bžundu (oněch Billových 640kb), ale to je asi tak vše. Já si pamatuji, že i dalších 0,5MB FakeFast RAM bylo na mě v roce 1990 finančně docela dost, protože to bylo skoro 4000Kčs (což v té době byla docela "pálka" )

Presne tak, debilny marketing Ine ako robit si srandu nam asi ani neostava, ja si z toho aj srandu robim (vid smajliky).BTW. RAM bola vtedy draha preto ta osudena vonkajsia zbernica motoroly, ale bola aspon vnutorne 32bit, t.j. SW mohol byt kompatibilny s neskorsimi verziami CPU.

Správně "vole" ... debilní markeing ... a proto je Microsoft "rozlezlý" po celém světě ..., ale jinak máš pravdu... ten Intel v podstatě VZNIKNUL (rozvinul se) jako důsledek společenské "OBJEDNÁVKY" ..... požadavku IBM a MS .A k tvému ..."Ine ako robit si srandu nam asi ani neostava" ... Ten názorový rozdíl vzniknul na TVÉM názoru, že konstatováním Williama Gatese (někdy v letech 82-85), že 640KB bude pro JEHO OS stačit, je NAPROSTO chybné .... a potažmo, že TY by jsi to řešil JINAK a lépe ....ha, ha ha, .... hovno hovno ...slavný soude neregistrovaný MM lže na to prostě nemáš..... jako zatím NIKDO ve středoevropském regionu ... ale jinak, .. na pokračování prázdné a zbytečné diskuse s tebou už předem resignuji.

Když už se tak dohadujete o blbostech, co takhle zjistit jak to bylo doopravdy ? "Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640k RAM!" (Bill Gates, 1981) Tady je odkaz na objektivní vysvětlení a jako vždy je to trochu jinak než se tvrdí.http://www.earchiv.cz/b02/b0712001.php3

jo super linka, taku s roznymi hlaskami som hladal

90% ludi by to robilo lepsie, a aj to robilo, lenze ich MS+IBM urcitymi spinavostami odstranili.Intel nevznikol ako dosledok nijakej objednavky, intel proste robil urcite nahovno chipy a IBM ich len pouzil, a MS pouzil IBM a vyfikal si "spolocensku objednavku", teda skor jeho máti.

btw. celkom k pobaveniu je ako teraz x86 architektura a Windowsy horko tazko prechadzaju na 64bit CPU (a to ma ta debilna platforma dnes stale problemy s 16bit DOS aplikaciami), pritom 64bit CPU su na svete od 90tych rokov minuleho storocia (napr. dost znama DEC alpha, http://en.wikipedia.org/wiki/DEC_Alpha). Preco neurobi intel rovno 128bit alebo 256bit, ale vypustaju dnes veci ktore su uz 15rokov stare? No predsa aby mali co predavat aj o 5rokov, a sme zas pri tom, debilny marketing

Diky za vysvetleni. RAM mam 256MB - notebook. Je v poradku, ze mi jmenovany soubor zabira tech necelych 5OOMB i tesne po spusteni notebooku, kdy jsem jeste zadny program nespustil? Jednou se mi stalo ze pri probouzeni nb z usporneho rezimu (byl zaklapnuty) mi naskocila modra obrazovka, neco se ukladalo na disk (asi udaje z RAM) a pote se nb vypnul. Od te doby mam pocit ze pagefile.sys zabira tolik mista na HDD.

Tento pocítac - vlastnosti - upresnit  - upresnit - Virtulní pamět.u win2k:Tento pocitac - vlastnosti -upresnit - Moznosti výkonujop u winxp je to o kliknuti dál, presne jak jsem tu nedávno psal,fuck of xp jo a velikost je v porádku