» Poradna » Programy

Soubor je pro daný systém souborů příliš velký

Dobry den, mam externí harddisk ADATA Classic CH94 1TB, a potřebují tam dát Blueray film který ma 64Gb, ale nejde mi to přenest protože mi to píše že"Soubor je pro daný systém souborů příliš velký" je nejaky zpusob jak to obejit?

Odpovědi na otázku

Změnit filesystém na takový, který podporuje velké soubory a přečte ho zařízení kam chceš film dostat. Např. NTFS, ExtFAT (linuxové z hlavy neznám).

Asi se ti povedlo naformatovat disk pomoci Fat32, kde je omezeni maximalni velikosti souboru na 4GB. Odzalohuj data a zformatuj na NTFS.Druha vec je BrRip 64GB?! To jsi oproti beznym stahovacum opacny extrem...

Ok zkusím to, díky, no 64gb protože to má 4k obraz 😂

proto se zavadelo HEVC (h265) kodovani aby nedochazelo k takovemu narustu objemu souboru... ocividne se to moc nepovedlo, nebo spis ti co to ripuji to trosku prehaneji s datovym tokem. Ale treba az prejdu na 4K tak zmenim nazor, zatim jsem vcelku v pohode s FHD ripy okolo 15-20Mbps datovym tokem.

mensie upozornenie:Ak sformatujes externy disk (aby si mal format NTFS) tak prides o vsetky data na disku! Bacha na to

Dá se to udělat nějaký bez toho aby se to muselo formátovat? Nebo je to jediný způsob?

Existují nástroje pro převod mezi filesystémy, ale pro jistotu je dobré mít data z toho disku někde zálohovaná.

Jiste ze se to da prevest na ntfs bez formatu, jen obcas se to nepovede a je lepsi mit data zalohovana.Spust prikazovy radek (nebo powershell) jako admin a napis tamconvert d: /fs:ntfskde d: je pismeno tvojeho disku.

me se to teda povedlo vzdycky kdyz jsem to delal.. samozrejme disk nesmi mit vadny sektory nebo nejaky dalsi problemy.Pred konvertovanim zkontrolovat scandiskem a proverit v Crystaldiskinfo jestli nehlasi nejaky problemy...

Tak tohle je docela dost kritická operace, člověk s tím 10x nemusí mít problém a po 11 ouha. Raději mít zálohu alepoň důležitých dat. A když mám zálohu celého disku, tak vlastně už můžu rovnou provést formát

Máš souborový systém FAT32. Ten má limit okolo 2GB. Musíš disk přeformátovat na NTFS.

Ne, FAT32 ma limit kapacity disku 2TB a velikosti souboru 4GB. Kdyz o tom nic nevis, tak nepis 😉

Pokud se bavíme o maximální velikosti, tak je to opravdu 4GB, ale na některých operačních systémech se setkáš s hranicí 2GB.