» Poradna » Ostatní

Sophos Vigilante

Zdravím všechny, dneska jsem narazil na zajímavý článek od společnosti Sophos.https://news.sophos.com/en-us/2021/06/17/vigilant... Zajímá mě jedna technická otázka. V článku je odstavec: "The malware also downloaded and delivered a second malware payload, an executable named ProcessHacker.jpg"Ale vždyť přípona ".jpg" není spustitelný soubor. Nebo to mám chápat že tam přípona ".exe" je, jen to v článku neuvádí?Díky za vysvětlení.

Odpovědi na otázku

Samozrejme že reálne je to xy.JPEG.exe,Windows už roky trpí jednou zásadnou vadou,že ignoruje viacnásobné prípony u súborov ,nezobrazí ich všetky ,len tú prvú,takze sa zdá,že sa jedná o obrázok,v skutočnosti je to maskovaný spustiteľný súbor

Windows trpí výchozím nastavením "skrývat přípony známých typů souborů", které jde velmi snadno zakázat, ale kolik ne-IT uživatelů to udělá?Toho kdo to vymyslel a všechny kdo to do systému protlačili by měli autoři virů blahořečit.

Díky za vysvětlení, myslel jsem si to.