» Poradna » Mobily

Sony Xperia Z5 Compact

Máme s manželkou dva stejné mobily.Stává se nám např. v přírodě jeden přístroj má příjem signálu sitě 4G a druhý pouze sít E. což zpusobuje nemožnost načíst mapy. Lze u druheho mobilu zlepšit přijem signálu ? Děkuji za odpovědi. Kopecký

Odpovědi na otázku

v přírodě doporučuju používat Mapy.czhttps://play.google.com/store/apps/detailsa mapy mít stažené v telefonu.Při turistice v přírodě se velmi snadno stane, že připojení k mobilnímu internetu není vůbec, nebo je natolik mizerné, že na mapy nejde použít. Mapy.cz se mi osvědčily jak na výlety po Česku, tak v zahraničí.

Stejné mobily, ale i stejného operátora?

Ano.

Budu predpokladat, ze mate stejneho operatora.Nektere telefony se vyrabi v nekolika verzich s mirne odlisnym HW, netusim, zda je to pripad Xperie Z5 Compact, ale v takovem pripade by s tim nejspis neslo mnoho rozumne udelat. Take muze jit o HW zavadu, treba uvolnenou nebo poskozenou antenu. S tim opet sam mnoho neudelate a bylo by to spise na kontrolu servisem.Osobne bych pri rozdilnem signalu 2 stejnych telefonu u stejneho operatora hledal, cim se precejen lisi, napriklad bych zkusil, zda to neni krytem telefonu, dale bych overil, zda jsou oba telefony aktualizovane a zda na nekterem nejsou zapnuty nejake usporne funkce.V neposledni rade muze byt pricinou spatneho signalu i uchop telefonu, kazdy clovek ho drzi trosku jinak. Kazdopadne vcelku vhodne by bylo zvazit, jak uz psal Al Wintermute, zda chcete v prirode spolehat na dostupnost signalu a nebude rozumnejsi pouzivat aplikace, ktere umi fungovat alespon docasne offline.