» Poradna » Programy

Sony Vegas vs Premiere Pro

Neviete/nemáte osobné skúsenosti v tom či je lepší Sony Vegas 13 alebo Premiere Pro Cc2015 ? Ide mi o osobné skúsenosti .... ako je to z dĺžkou renderu a hlavne náročnostou na hardware ...

Odpovědi na otázku

Nejlepší je avisynth + x264/x265

Každé má svoji cílovku a ani jedno nelze považovat za lepší než druhé. Sony vegas je pro běžného člověka asi pochopitelnější a použitelnější. Premiera na druhou stranu získává hodně svým propojením s ostatními CC aplikacemi a (narozdíl od sony vegas) je aktivně používána i při tvorbě hollywoodských celovečerních filmů.Osobně bych se být vámi vykašlal na krádeže softwaru (nikdo, kdo má tolik peněz aby si tohle koupil, se nebude takhle ptát na foru, protože to myslí vážně a všechny věci si sám nastuduje a porovná) a použil něco co je zdarma:Například Davinci Resolve (případně spolu s Blackmagic Fusion) je velmi funkční a taktéž používané v profi sféře (např Game of thrones). Neudělá vám bůhvíjaké efekty na jedno kliknutí ale umožní naprosto cokoliv pokud máte tu chuť si s tím pohrát.

Dříve jsem používal SONY Vegas, nyní Pr:http://abload.de/img/snap8539y5pdx.png(nový screen dělat "zatím" nebudu) a v propojení na Ae (AfterEffects) nemá chybu. Rychlost renderingu je závislá na výkonu PC, většina těchto programů pracuje s HW kodéry nebo na maximální kvalitu SW, jedině přes CPU, Pr má jeden z nejkvalitnějších kodérů. > Na operace Ae nebo Pr a 4K vždy i7 6c, 8c nebo dual CPU Xeon ve stejné konfiguraci.> Uvažuje se, že vstupem bude kvalitní komprimovaný / nekomprimovaný materiál s otevřeným GOP nebo I, IP snímky, a výsledný sestřih se bude ukládat do stejného formátu (i za pomoci HW karty - střižny) jako záloha, plus pro zveřejnění na web a disky do klasického H.264 / HEVC, kontejner podle potřeby, kodér nastaveno podle normy - kompatibilita přehrávačů.> Dále se uvažuje, na rychlou práci 4K případně FHD (nekomprimovaně) se používají pouze SSD disky a to jako vstupní na surová data tak výstupní. OS je na fyzicky jiném disku do práce nezasahuje.> Je-li projekt náročnější, vrstvy, efekty je třeba mít dostatek RAM, především Ae s ní počítá. Navíc spuštění a dynamické propojení více produktů Adobe, má své požadavky min. je 16 GB pro jednoduché projekty, optimálně 32 GB a na výkonných sestavách s dualCPU i nad 64 GB RAM.