» Poradna » Programy

Sony Vegas .vob soubor

Ahoj, ze Sony Handycam mám dva finalizované 30minutové mini disky dvd. Vložím-li kterýkoliv disk do PC automaticky se spustí Mediaplayer, naskočí menu a já si v pohodě pustím kteroukoliv část nebo celé dvd. Problém nastane v případě, že chci upravit video v Sony Vegas. Když otevřu soubor VIDEO_TS a z něj importuji do Vegas VTS_01_1.VOB (960 000 kB), tak ho vidí jako nějaký malý soubor a přehraje pouze prvních pár minut videa. Když ho myší ve video stopě roztáhnu, tak tam vidím i screeny dalšího natočeného videomateriálu, ale vegas se chová jakoby ten materiál byl nějak v hromadě a nepřehraje to. Poradíte prosím někdo co se s tím dá dělat?Díky Tomas

Odpovědi na otázku

Kontaktuj podporu programu, používám kamčy SONY a toto vždy vyřeší opravný patch, od dodavatele programu. Nezapomínej, že podpora je zahrnuta v ceně softíku!

Ale pomůžu ti, jednou, VOB se neimportuje (není-li to nezbytné) a je to ucelený po 1GB (ISO norma) rozdělený záznam. Kapitoly jsou pouze označeny, fyzicky nejsou ve videu přítomny. VOB = MPEG2 ProgramStream. Doufám, že tedy víš co máš dělat. A pozor, celém menu se neotevírá v SonyVegasu, je na to DVD Architect!!

celé ... samo

Nechci pracovat s menu, pouze ve Vegas otevřít a upravit VOB soubor a ten pak renderovat a dostat třeba na Youtube. Díky za reakci, ale co dělat nevím :(

VOB = MPEG2 ProgramStream (MPG), změň bezztrátově kontejner. Co je na tom??

přes avidemux jsem to změnil na mpg...importuji do vegas a při přetažení na timeline mi to nahlásí " an error occured while opening one or more files....

Můžete mi pls někdo vysvětlit proč se téměř gigový soubor ve Vegas na ose zobrazí max. asi 3cm dlouhý? Obvykle tam mám daleko menší soubory a když je tam importuju resp. přetáhnu do timeline, tak jsou mega dlouhé a musím rolovat až nakonec. Právě v tom bude asi někde chyba, tak nevím jestli jsem se srozumitelně vyjádřil. Díky chlapi.

Opakuji: Proč vkládáš VOB to je jen kontejner, převeď data na MPG nebo MP4 to lze a uvidíš, zda tento kontejner bude lépe načítán!! A stříhat VOB můžeš přímo z média i obyč VirtualDubem (gratis) s plug-inem:http://virtualdub.sourceforge.net/http://forums.virtualdub.org/index.php

výše píšu : přes avidemux jsem to změnil na mpg...importuji do vegas a při přetažení na timeline mi to nahlásí " an error occured while opening one or more files....

A proč Avidemux, ten má někdy problém s audio stopami atd., stačí přejmenovat (natvrdo) a zkusit. I, když i Vegas umí načítat VOB stejně jako EDIUS a ten umí:http://www.abload.de/img/snap59363kp9m.pngZkontroluj si, zda máš všechny potřebné plug-iny, nebo kontaktuj podporu programu.

Chlapi díky, už jsem přišel jak na to. Soubor vob jsem v "Pazera Free" prográmku konvertoval na avi a to už Vegas hezky čte. Chyba byla asi v tom, že jsem špatně zacházel s tím Avidemuxem nebo co.Díky za reakce, které mě určitě posunuly dále. :)Tomas