» Poradna » Programy

Sony Vegas nejde spustit

Ahoj, mám program Sony Vegas 13, mám ho víc jak rok, možná skoro dva, nikdy nebyl problém, naposledy jsem ho používala na konci června a od včerejška nejde spustit. Načte se modrá tabulka, načítá se všechno až do konce a jakmile mi naskočí "Initializing UI" tak už se to nehne. Napadlo mě dnes stáhnout si trial 15, ale ten se ani nezapna k nainstalování, zeptá se mě to, jestli chci trial spustit, já dám ano a pak už se nic nestane. Napadlo mě prohledat počítač, jestli nemám nějaký vir, co by to blokoval, ale antivir nic nenašel, tak už vážně nevím, kde může být chyba. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Chyba je v OS který používáš - bohužel...Nainstaluj orig. driver grafiky místo té parodie co ti tam vnutil MS. A zakaž aktualizace driverů, nebo se situace bude opakovat.

A můžu se zeptat, kde ten driver vezmu? Myslela jsem, že originální je ten, který je v tom počítači od začátku.

Stáhneš na stránkách výrobce. No na začátku tam originální byl, ale pak ti ho při některé aktualizaci idiotský MS nahradil (aktualizoval) svým generickým nedodělkem, v tom je ta potíž...

Možná to chce ten SW zaplatit

I kdyby chtěli zase nějaký poplatek, spíš by mi to hodilo nějakou tabulku, ne? Navíc říkám, nejde spustit ani ta koupená vrze, ani trial, prostě nic a trial se přece neplatí.

Vy jste ten Vegas koupila? Tak to se Vám hluboce omlouvám, protože normálně chtějí lidi radit s kradeným SW.Zavolejte si na helpdesk. Jste klient.

Můžeš zkusit ve Správci zařízení u grafické karty "vrátit změny ovladače" nebo něco na ten způsob (prostě dát předchozí verzi, která je obvykle ještě v PC).

Tak mě to teda ukázalo, že žádná změna předchozí verze tam nebyla, šla udělat aktualizace, ale ani to nepomohlo.

Nemáš zaplněný systémový disk?Kolik máš volného místa na C: ?Případně na disku kam jsi (mohla) přenastavit temp soubory Vegasu.Dej konkrétní čísla.

Některé cracknuté SW tohle dělají.

Já ale nemám cracknutý, ale po odinstalaci mi už nejde ani instalace spustit znovu, ani když si stáhnu trial z jejich stránek, nejde spustit instalace...

Zkus tu instalaci spustit jako správce.

Ja viem prečo 😂 aj ja som mal šlo to OK potom som dal upgrade graphics card a už nešiel program pomohlo iba preinštalace windows alebo nainštalovať starší driver.