» Poradna » Programy

SONY Vegas 7.0 (nastavení)

 |   | 

Dobrý den,

mám takovou otázku a nevím jestli na ní existuje odpověď. Používám Sony Vegas 7, nahrávám a upravuji v něm muziku (tam není problém) a taky stříhám videa.

Problém je, že poté co jsem si rozšířil operační paměť z 512MB na 2GB, se Vegas začíná při přehrávání videa zasekávat. Program používám na notebooku, jehož konfigurace je pro editaci videa přímo sebevražedná. Intel Celeron 1.6Ghz a nově 2GB RAM. Integrovaná grafika VIA to taky nezachrání. Celé to běží pod Windows XP.

Tenhle problém jsem neřešil výměnou "stroje" jak mi bylo doporučeno (společně s poklepáním na čelo), ale jednoduše jsem jej obešel. Pokud byly zdrojové videosoubory ve formátu DivX, nebo jiné náročnější komprimaci, tak jsem je zkonvertoval do Mpegu pro VCD. Sice to bylo za cenu snížení obrazové kvality, ale dosáhl jsem tím bezproblémové práce ve Vegas a to i když jsem používal "obraz v obraze" (dokonce tři video stopy přes sebe), což je s takto slabou konfigurací docela úspěch. I když tomu někteří nechtějí věřit, šlapalo to, výsledkem toho byl i 93 minut dlouhý film vlastní výroby, který v editoru čítal ony tři video stopy + 12 audio stop (na některých jsem i použil FX filtry a efekty).

Po rozšíření RAM, jsem stejným způsobem začal stříhat klip o délce cca 15 minut. Soubor opět prošel konverzí, pomocí stejné aplikace, kterou používám už několik let. Nemilé překvapení na mě čekalo ve chvíli, kdy jsem si chtěl sestříhaný kousek přehrát. Chvilku to jede, pak se začne zasekávat časový kód a ve finále počítač reaguje s přibližně 15ti sekundovou odezvou. Trhá se zvuk i obraz a to i když je okno náhledu zmenšené na hranici viditelnosti a kvalita snížena na minimum (tedy na KONCEPT).

Samotné rozšíření RAM na to dle mého názoru vliv nemá (je stejně rychlá jako ta předchozí). Spíš se domnívám, že došlo ke změnám v jejím využití. Prošel jsem nastavení Vegas, našel jsem cosi jako video buffer, ale ať přidám, nebo uberu, po pár minutách opět "cukatůra". V takovém případě mi nezbývá nic jiného, než projekt uložit, Vegas ukončit a spustit znovu. Po otevření projektu, najdu ono nepřehratelné místo, dám play a všechno opět běží jako hodinky. Bohužel jen pár minut, po kterých musím celý postup opakovat.

Další varianta je, že jsem od Microsoftu obdržel nějakou "důležitou" aktualizaci, např. na NET.Framework, která zvýšila hardwarové nároky a tím pádem mám po srandě.

A tak se chci touto cestou zeptat, zda se s podobným jevem už někdo setkal, případně na něj nenašel řešení (s vyjímkou výměny počítače, to umí každej...)

Předem děkuji za odpověď a pokud někdo tento příspěvek dočetl až jsem, už teď má můj hluboký obdiv...

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows XP Firefox 20.0

Mam stejný problém.. Co jsem slyšel tak v Sony Vegas 9 je pod náhledem videa posuvník kterým se automaticky ubere kvalita a dá se to v klidu sestřihat a na konci při ukládání se kvalita zase hodí na max. Ale v sedmičce jsem nic takového nenašel... :// takže to je neustále zasekaný.. a pracuje se s tim příšerně..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Koncept, Sony Vegas, Vegas, Hardwarové nároky, Celý postup, Nemilé překvapení, Úspěch


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky