» Poradna » Programy

Sony vegas - Pozadí a jeho rozmazání

Zdravím,mám dotaz, chtěl bych se zeptat, jak je možné u videa, které upravuji rozmazat pozadí? Nebo část videa, kterou bych chtěl já tak, aby hlavní věc, osoba, produkt byla stále kvalitní a dobře viditelná a rozmazal jsem pouze ty části nebo pozadí, které bych chtěl?Děkuji

Odpovědi na otázku

Ve Vegasu jsou sice motion blur efekty (další jde přidat jako pluginy), ale pokud má být pouze nějaký objekt v popředí ostrý (např. člověk) a pozadí rozmazané, tak to buď tak už natáčet s patřičnou hloubkou ostrosti, nebo toho člověka natáčet samostatně na jednobarevném pozadí (třeba zelená, hlavně tu barvu nesmí mít na sobě), zvlášť natáčet pozadí a pak to naklíčovat na barvu.

Tohle se nedělá v software, ale volbou vhodné kamery a objektivu při natáčení. Dodatečně nemáš šanci to nějak slušně udělat.