» Poradna » Notebooky

Sony Vaio, výměna disku

Ahoj,repasoval jsem ntbk sony viao, vše šlo podle plánu, až na výměnu disku, místo hdd jsem tam dal ssd, po zapnutí se objeví logo vaio, ale dál nic, nebootuje z flashky, do biosu se nelze dostat, ani přes asistenční tlačítko, ať zvolím jakoukoliv možnost vždy se objeví pouze černá obrazovka a dále nic. Nemáte někdo prosím zkušenosti s tímto jevem? (ssd je funkční).

Odpovědi na otázku

Notebooků Sony Vaio byly 3 p*dele, takže co čekáš bez uvedení konkrétního typu? Já třeba v jednom dával SSD místo původního 1.8 IDE/ATA ZIF HDD o kapacitě 100 GB...

je to VGP-BPS35A

Jako první krok bych vrátil původní HDD a odzkoušel.Navíc jsi pro ostatní neuvedl typ NB.

VGP-BPS35A, to funguje pouze s tím ssd to dělá problémy

Tak (nepodstatné) označení baterie už víme......

srry svf1532c1ew

OK, podlehttps://www.datart.cz/Notebook-SONY-VAIO-F1532C... tam byl 500 GB 5 400 ot./min. HDD - tj. SATA. A tys tam teda dal normální SATA SSD? Uveď přesný typ a značku toho SSD.

dal jsem tam normální 2,5´ SSD Kingston označení tu mám SA400S37

Kingston A400 240GB, SA400S37/240Ghttps://pevne-disky.heureka.cz/kingston-a400-240gb-sa400... no, nevím, na tyhle SSD nebyly zrovna nejlepší ohlasy...

Joo to je ono, akorát 480GB, takže myslíš jiný disk?

no, akorát teda jiná kapacita v rámci stejné série ne?

Ano přesně tak

Je tam poslední verze BIOSu ?

A ještě: funguje ten disk v jiném PC ?

no a úplně bez disku se do Biosu dostaneš a nabootuješ z usb?

Nepřesahuje SSD (mimochodem nic neříkající) velikost, kterou NB pobere?Jakou maximální (velikost) jednotku píše výrobce v manuálu?

se mi nechce věřit. Dával jsem 240 GB SSD do stroje, který se prodával s Win Vista a v době, kdy takové disky snad ani nebyly...

Tak soudruh si hraje na mlčícího partizána.Tají, co jen může.Jak je to celkově starý stroj nejde určit.Někdy vydávají seriózní výrobci update BIOSu na compatibility fix za tímto účelem.Ale vzhledem k předchozímu jen hádám z kříšťálové koule.

nene, je to 480 a 480

značka ssd je kingston, kapacita 480GB

"repasoval jsem ntbk sony viao"Jak si repasoval ten ntb? Nebo do dřív nefungovalo že si musel repasovat?

snad nepřepastovával...

to není tak dlouho co se přepastovával, takže ne

resp. měnil baterku, ramky pouze, vše šlo v pohodlí až na to ssd

fungovalo

Pokud to s HDD funguje a s SSD ne, tak jsou v podstatě dvě možnosti - 1. nemá se to rádo s konkrétním modelem SSD, 2. nemá se to vůbec rádo s SSD (osobně jsem už u starých NB zažil obě dvě možnosti). To že se NB s blbým diskem blokne se občas stává, není to specialita SONY.

Děkuji, dělal jsem si menší průzkum než jsem to dělal, dle netu tam měnili u spousta laptopů sony vaio SSD, byl to z větší části kingston, tak na základě toho jsem zakoupil, samozřejmě beru v potaz i tuto možnost.

z ktorych USB portov bootujes?

Bios by si mal vedieť spustiť aj bez bootovacieho média.Skúsil by som nabootovať do biosu bez ssd. Ak pôjde, tak by som skúsil niekde inde formátovať to nové SSD.