» Poradna » Notebooky

Sony Vaio PRO 13 i7 větrák

zdravím, prosím o radu, po aktualizaci win10 z 10.1. se z ventilátoru notebooku ozvali dva "chroupance" po-té se notebook hned vypnul. Usoudil jsem, že je ventilátor KO, proto jsem objednal nový. Při výměně jsem přepastoval procesor a vše vyčistil a zkompletoval, ale bohužel nový ventilátor nepracuje. Po přivedení 5V z powerbanky větrák točí, při zapojení do notebooku ne. Notebook se zapne, ale po cca minutě se přehřeje a vypne.Kde může být chyba, základní deska nebo spíše softwarová?moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Tohle software není, takže deska.

Při zapnutí jsem na konektoru ventilátoru 5V naměřil, ale přesto se ventilátor nerozběhne, (ventilátor jsem samotný otestoval a funguje), ale nevím jak funguje regulace otáček.

Jaký vliv má vlastně přepastování na funkci větráku?

Chtěl jsem jen zdůraznit, že problém není v předávání tepla z procesoru do měděných tyčí.

No, teď už možná právě je...

Předpokládám správně že se o regulaci otáček stará nějaký šváb?

Co tak pro začátek ten větrák připojit někam natvrdo a vyzkoušet, jestli to vůbec funguje jako celek...

zkusím ;)

Ještě můžeš do té powerbanky připojit ten starý, jestli se bude točit

To se točí, ale jsou tam zlámané lopatky, v powerbance se točí nový i starý.

3 x do týždna tu lamentuje nejaký čo pastoval pastoval a dototo...Pekne to zlož a zanes do servisu.

Bylo by vhodne sdelit, zda je ten novy ventilator urceny pro tento notebook. Ja jen tedy, ze kdyz je lidem menim, vzdy hledam podle typu (znacka/model) a nikdy jsem se s takovym/podobnym problemem nemusel potykat.

Ano ventilátor je objednán dle čísla předchozího, je jedna ku jedné od předchozího.

V tom pripade jsi neco zvrtal pri demontazi/montazi. (zapojeni - konektor, nedotazeni chladice, cisteni, staticka elektrina)...co ja vim. Jedine znovu rozebrat, vse zkontrolovat a znovu poskladat.

Už jsem vše prošel třikrát, vše zkontrolováno, propojeno, proměřeno všude je správné napětí jen nevím co má být na dvou pinech pro regulaci otáček.

???????Jestli je identicky parametry (lopatky, napajeni, zapojeni vodicu konektoru), tak zapojit do desky jde jen jedinym zpusobem. Pokud tak je, zkusil bych jeste reset desky/BIOSu. Pokud se nic nezmeni, plati moje predchozi reakce.