» Poradna » TV, audio a video

SONY TV politika vadných pixelů

Dobrý den,máte někdo informaci ohledně SONY politiky vadných pixelů u obrazovek? Našel jsem relativně dost informací politik vadných pixelů u různých výrobců, ale od SONY jsem nic oficiálního nenašel. Existuje vůbec nějaký práh u této značky kdy je možné úspěšně reklamovat panel?Konkrétně mě zajímá informace ohledně LCD TV 65" 4k.

Odpovědi na otázku

Co ti k tomu řekli na Podpoře Sony?

To co odepisují asi všem co jsem tak podle google hledání objevil:https://services.sony.cz/supportmvc/cs/content/tri... Mně ale zajímá kolik vadných pixelů je ten práh a nikoliv jen vágní informace, že se to může stát a bla bla bla... tohle vím také, že obrazovky mají vadné pixely.

Platí zásada - o vadné pixely se zásadně nezajímat (nezjišťovat je).Protože pokud o nich víš, podvědomně je tam stále jakoby "vidíš" a jsi z toho na nervy.Zatímco pokud o nich nevíš, jsi v klidu, v běžném obraze obvykle vidět nejsou (když o nich nevíš).

Viz. https://services.sony.cz/support/cs/warranty/generalVzhledem k formulaci co se nepovažuje za reklamovatelnou vadu “ Výpadek zobrazovaných bodů (pixelů) v počtu menším než 0,01% celkového množství zobrazovaných bodů LCD zobrazovačů u kamer, fotoaparátů, počítačových monitorů a jiných displejů.”lze usuzovat, že nad tuto hranici to už bude reklamovatelné.

Obecně vím, že se dříve uvádělo 5 pixelů (jak je uvedeno výše), ale toto jsem teda nečekal.Pokud dobře počítám, tak na 4K je výše 0,01% 829 pixelů, což docela dost...