» Poradna » Mobily

Sony Ericsson Xperia Play - MicroSDHC, zvýšení paměti telefonu

Ahoj, chci se zeptat, když mam mobil Sony Ericsson Xperia Play, de navýšit pamět telefonu kartou MicroSDHC 32GB od Sony více zde: http://www.prodejdvd.cz/p/29934/sdhc-32gb-micro-p... . U mého starého mobilu když dám paměťovku, tak se mi nenavýší paměť mobilu a furt tam mám 1,48 GB a pamětovka má 8GB. Je tenhle problém i u tohoto mobilu?. Rád bych si nějak zvětšil pamět, když je to herní mobil a 512 MB mi to fakt na hry nestačí. Děkuju předem.

Odpovědi na otázku

Podle všeho tam jde dát i 64GB.

Jee a když jsme ti radili,že je to hovadina to kupovat,tak jsi nám nevěřil. Dobře ti tak tvoje blbost. A jak jsi trvdil,že tomu rozumíš. (http://www.zive.cz/poradna/sony-ericson-xper... )

Bystrý chlapec, říkal jsem že tomu jak tak razumím, ne že jsem epxert...

tak hlavně že sis udělal radost a máš "ten super herní ovladač"

Moje rozhodnutí.

Kterého už teď lituješ,ale nepřiznáš to.

Kdyby jsi tomu opravdu rozuměl tak se tady teď tak blbě neptáš. Takže jednoduchej závěr,nerozumíš tomu vůbec a zbytečně jsi vyhodil prachy a budeš s tím akorát trpět a litovat,že jsi neposlechl zkušenější a potřeboval mít za každou cenu gamepad, který stejně nevyužiješ, protože žádnou hru nerozjedeš.

Proč mi to tu všichni rozmlouváte? Moje rozhodnutí, moje věc, moje peníze, můj mobil. Já se vás jen ptám na určité dotazy, věci atd. Nechci se tu furt s někym hádat. Vím těch zkušeností máte o 99% víc než já, proto se tu třeba ptám. Nechci se hádat a ani nechci koukat na komentáře ,,debil, říkal jsem to máš krumpla'' atd. Nezajímá mě to, já tu jen chci najít odpověď na to na co se ptám. Moje blbost, tak se mi do toho nestarejte.

Tak se ptej jinde. Tady ti všichni radili a radí špatně - ukázal jsi že máš "odborné" znalosti. Tak se poraď jinde když ti to tu nevoní !!!!

No jsou to hňupy :D mozna nehraju ale jinak mobil drzi uz roky a baterka vydrzi minimalne 4x vic nez vsechny ty ´´smart´´ telefony co ma kazdej kktek :D

Přesně jsi psal: 'Znám vlastnosti telefonu, nejsem zas tak neznalý'. O expertovi tam nebyla řeč a není ani tady.

To znám četl jsem si o něm na internetu. :)

ano, přesně takhle to dopadá, když nějakej idiot začne označovat hard disky a paměťové karty slovem "paměť" (která je odedávna synonymem pro "operační paměť)...takže abych ti to rozklíčoval: to, čeho máš 512MB, je OPERAČNÍ paměť (RAM) daného přístroje, tu navýšit nijak nelzemicroSDHC je paměťové úložiště, které ti zvětší KAPACITU prostoru, kam můžeš odkládat svoje data...

... případně i aplikace, pokud to systém umožňuje... ale RAMku tím nijak nenavýšíš...

Promiň, víš co myslim a to je hlavní.

Jo a ještě něco, když chci mít třeba v mobilu hry, třeba 10 her a každá bude mít třeba 1 GB pujde to do tý paměťovky nebo do mobilu?

no, a jsme zase u toho... tím 1 GB myslíš, že ta hra zabírá 1 GB prostoru, nebo že vyžaduje k chodu 1 GB RAM ????pokud je to ta velikost prostoru, tak jak už jsem ti prve psal: záleží na systému v tom telefonu (nevim co tam je...) jestli umožňuje instalovat hry i na paměťová úložiště...no a jestli je to ten druhý případ, tak vzhledem k tomu, že tvůj přístroj disponuje poloviční ramkou, tak tu hru buď ani nespustíš, nebo to bude pomalý jak prase

Aslane, očividně jsi ještě nepracoval s Androidem natolik, aby sis mohl hrát na chytrýho. Po rootu systému se dá nastavit hodně. A když nahodíš např. čistou ROM Cyanogen modu, tak můžeš uvolnit o 100-150 MB RAM k dobru a telefon můžeš z větší části zprovoznit do stavu použitelnosti i na náročnější hry.A vzhledem k tomu, že tato Xperia Play utáhne PS1 hry pomocí emulace, tak má jistě dostatek výkonu i na některý dnešní tituly (nepočítám nejnovější Asphalt Urban nebo Real Racing 3) nebo DOS box.

no to je úžasné, 100-150 MB RAM k dobru, já jen nevěřícně zírám a říkám si, jestli nemám svojí Lumii 750 s 1GB RAM, kde všechno šlape svižně a bez padání jak švýcarský omegy, taky třeba rootnout a získat 100 MB navíc Počkat? Ne, asi ne... mně stačí to co tam je

Na těchto Xperiích pokud ti volná RAM nespadne pod 70 MB , tak jsou stále použitelné. Každý MB RAM na víc se vždycky hodí. A jak píšu níže, tak Swapper 2 to jistí pokud by byl i Cyanogen mod málo.

Záleží co tam máš za Android, do verze 4.0.4 se musí provádět zákrok přes Windows CMD http://www.howtogeek.com/114667/how-to-install-and... aby jsi přesměroval Google play a ostatní instalace co se nevejdou do telefonu, aby se instalovali na SD kartu.Sám jsem si koupil před několika týdny Sony Ericsson Xperia Mini Pro, ale vzhledem k menším rozměrům dipsleje šlape určitě líp než ta tvoje Play. + jsem po rootnutí odinstaloval předinstalovaný balast od výrobce a nyní mám přes 200 MB volný interní paměti a RAM dokážu vyčistit až na hodnotu přesahující 230 MB. Takže hry i systém obecně šlape plynule jako hodinky.A když se mi přesto RAM zaplní, tak mám pro sichr nastavenej 512 MB swap pomocí aplikace Swapper 2 (vyžaduje také root) .

potrebujes root a link2sd,neplest s app2sd a je po problemu...Tim obchazis nedostatečnou rom a nedostatečny vnitřni uložiště - neboli prostor ktery je v rom vyčleněn pro určite věci..Lepši volba je ovšem nekupovat takovy kramy..

nedostatečnou ram oprava a pochopitelně i to co jsem psal k rom

A neběží náhodou link2sd stále na pozadí jako samostatný proces? To by potom bylo vzhledem k nižší volné RAM paměti spíš na škodu.

Tak už kromě herních NB máme i herní mobilní telefony. Asi budou časem herní i ramínka na šaty. Ach jo.

Zbytečný čas mu odpovídat... Je to trollhttp://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx

operační paměť (RAM) přidáním paměťové karty nezvýšíšpaměťová kata ti navýší velikost úložiště, např. pro data her, videa, fotky, hudbu, mapové podklady...

Paměťovou kartou a rootem telefonu se dá vytvořit na kartě swapovací oddíl, který sice softwarově RAM nezvýší, ale při nízkém stavu RAM paměti se do tohoto oddílu bude vše swapovat, takže se otevřená aplikace nebude zasekávat.

Jasně a teď tu o mařence a jeníčkovi.