» Poradna » Programy

Sonoff Tasmota - software na automatizaci

Hledám software s jehož pomocí bych mohl ovládat prvky chytré domácnosti značky Sonoff, opatřené firmwarem Tasmota.Chtěl bych vytvořit sérii pravidel, např., když teplotní čidlo vyhodnotí, že teplota klesla pod nastavenou hodnotu, tak sepne wifi spínač (Sonoff Basic), přes který je připojené topení... nebo pravidelné spouštění wifi spínačů v určitou dobu atp.Sháním program alespoň do jisté míry uživatelsky přívětivý. V podstatě by mi stačilo něco jednoduchého, jako byla původní aplikace EWeLink, která fungovala s původním firmwarem. Ta však byla závislá na cloudu, což nechci.Nejvhodnější by byl software pro Windows, ale v horším případě by stačila i Android aplikace disponující uvedenými funkcemi.Nevěděli byste o něčem?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkuste se podivat na https://www.domoticz.com/ Tasmota je primo pro nej optimalizovana

To vypadá zajímavě, děkuji.

Pridam se s dotazem. Hledem sikovneho cloveka, ktery mi pomuz s prehranim firmware Sonoff Bridge. Chtel bych tam nahrat Tasmota. Original firmware povoluje zaregistrovat na bridge pouze 4 cidla, coz je k nicemu. Diky moc za pomoc. Kdyztak kontakt na me povinneruceni@centrum.cz

RF bridge jsem jeste nedelal ale koukam na nej a nevyzaduje zadne pajeni, takze dostat tam Tasmotu by nemel byt problem pro alespon trosku zrucnejsiho cloveka. Ja sam pouzivam netradicni zpusob nahravani pomoci Raspberry, pokud tento SBC mate jsem ochoten Vam poskytnout schema zapojeni, pripraveny image pro RPi (otestovano na PRi2) s vlastnim skriptem ktery flashovani usnadni. Pokud jste z okoli UnL tak je mozne se domluvit a ja Vam to klidne ukazi.

Bohuzel jsem z okr. Blansko. Kdyby nekdo udelal krok za krokem CZ navod, tak bych to vyzkousel. Kdyby se to potentilo, tak bych prinejhorsim objednal jiny.

Diky, ale podle anglickyho navodu to fakt nedam