» Poradna » Ostatní

Solarna lampa

Viem ze je to trosku od veci ale chcel by som sa opytat ake baterie pouzit do solarnej lampy? co sa pouziva v zahrade Neviem co tam dat ci Ni-MH alebo Ni-cd...

Odpovědi na otázku

Je to celkem jedno, každý má nějaké výhody a nevýhody, ale pro tohle použití se mi jeví o trochu výhodnější NiCd. (pokud ovšem nejste aktivista hnutí Duha nebo jiné ekoteroristické organizace

dakujem za odpoved tiez som rozmyslal nad Nicd len som si nebol uplne isty. Cital som nieco o pamatovom efekte a neviem com... kto sa v tom ma vyznat :) Vlastne ta baterka sa bude v noci asi uplne vybijat a potom cely den nabijat.

Standardne idu NiCd,aj tak to nevydrzi svietit celu noc. Tam nehrozi pamatovy efekt.

Dal bych spise NiCd, snesou nizsi teploty.