» Poradna » Windows (a jiné OS)

Softwarový lísteček na monitor

Ahoj,dneska jsem na obrazovce svého monitoru našel nalepený takový ten klasický žlutý poznámkový lísteček. Vyloženě nesnáším, když mi někdo lepí něco na krycí vrstvu obrazovky.No a teď jak se pomstít :) daná slečna v práci není a nechala si odemčený počítač s Windows 10. Existuje nějaké jednoduché nenásilné řešení, jak ji na obrazovku "nalepit" SW lísteček, neboli ideálně vzhledově podobné okénko v popředí?Jasně, existují tvrdší způsoby pomsty, ale tohle bude stačit. Problém je, že na Windows neumím okno donutit být stále v popředí, v mých oblíbených DE je to na kliknutí, a nepochybuji, že u Windows taky, a když by ne, tak určitě nějaká aplikace bude.Díky :)

Odpovědi na otázku

Udělat screen obrazovky, náležitě zeditovat a otevřít na jejím počítači přes celou plochu. Uvidíte to zděšení, když jí ikony nebudou fungovat, i když na ně kliká...

To je ale ošklivá msta.Já jsem admin, ona grafička. Když jí tohle provedu, hodinu bude sedět a brečet. Ani jinému adminovi to udělat nemůžu, páč ten to bude znát. Zbývá jenom nějaký náctiletý frikulín, a takového po ruce zrovna nemám

aplikace ve win 10 na toto je Sticky Notes

Kolik je ti proboha let? 13?A frajerka, co odejde z prace a necha odemceny pocitac - to tam musite tedy byt dobra squadra tupounu.

Infantilní můžete být v každém věku :)Frajerka má jasné instrukce počítač zamykat, kdykoli se od něj vzdálí. Přímo ode mě, a to nejhorší, co se jí ode mě stane, když to nedodržuje, že ji na ploše přistane žlutý lísteček.Tím bych morální a etické hledisko celé věci uzavřel a vrátil bych se na začátek; nemáte nějaké takové řešení?

"net send" uz nefunguje? Zalezi samozrejme na nastaveni site, ale pro zacatek by to mohlo stacit, pokud to u vas bude fungovat.

"Net send" byla nádherná funkce! Naneštěstí jen ve WNT 3. - 5. řady.V 6. řadě to MS zrušil, údajně z bezpečnostních důvodů. V 6. řadě WNT můžeš použít 3-P nástroj, např.:https://www.net-send.net/download.htmlTřeba taková hláška:"Nechala jsi zase otevřený desktop, byl totálně vykradený. Hlas se u ředitele."

Jeste ze jsem to polozil jako otazku, nebyl jsem si jisty. Windows uz nejaky ten rok pouzivam jen sporadicky. Diky za upresneni!

A co je na tom, v některých firmách sedí slušní lidé, které by ani nepadlo lézt druhému do počítače, jako například v mé. A kde chybí morálka, tam jsou potřeba pravidla.

U nás sice sedí slušní lidé, ale taky k nám chodí spousta návštěv, a data už nám touto cestou unikla. Nevím, jak to děláte vy, my si svoje know how chráníme.Já popravdě vůbec nechápu, jak se někdo může vzdálit od odemčeného počítače, případně ho nechat zapnutý (tzn. šifrovací klíče v RAM) a nechat jej delší dobu o samotě.Na druhou stranu designer není ajťák, a v tomto případě ani paranoik, tak to chápu. Ten problém stejně nespočíval v odemčeném počítači, ale v tom samolepícím papírko přímo uprostřed obrazovky, to mě po ránu nepotěšilo. Odemčený počítač je pak jako taková vstupenka.Ostatně vyřešil jsem to nakonec hardwarově, nalepil jsem jí lísteček taky doprostřed obrazovky s textem:Máš to hotové.Užij si sloupávání.

Z jejího mailu pozvat všechny do hospody, že to ona bude platit. Příště už bude zamykat plochu. Ale jinak se přikláním ke Sticky Notes.

Jó! To vypadá dobře

Tak se jí vykaďte na klávesnici.

Ono staci ji udelat pismenkovou polevku (a navic se ta klavesnice aspon umyje)...

A nebo klasiku z The Office - zalit oblibene kancelarske potreby do zele

Primárně jde o to, že mi nalepila lísteček na obrazovku, místo na okraj, jako normální lidi. Prkotina.Vykadit se na klávesnici je hrubě neadekvátní...

To bývala taková hra na odreagování, klikáním myši se jako rozbíjel monitor. To by jí taky asi poškádlilo.

To by asi taky šlo, rozmačkávat termity razítkem A je to "soft" řešení, protože na něj pomůže restart. To na to změněné pozadí ne...

my si bezne davame listocky priamo na obrazovku, ale zase u nas nemusi byt monitor ako zrkadlo. Vystrihni z kartonu obdlznik, a napis nan: miesto pre poznamky, poloz vedla pocitaca a vybavene :D

co BSOD šetřič?https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bluesc... jinak mrkni zda Pnotes (je i portable verze) neumí nastavení vždy navrchu.http://pnotes.sourceforge.net