» Poradna » Programy

Softwarové bitcoin peněženky

Zdravím.Chtěl bych prvně říct že v tomto oboru začínám. A chci se zeptat. Zřídil jsem si online peněženku (blockchain) na příjem bitcoinu. Když jsem jednoho krásného dne do peněženky odeslal 0.1 mBTC, chtěly po mě poplatek cca 0.003 ktery jsem jeste toleroval a trochu jsem pocital s tím ze mi tato částka(0.097mBTC) přijde do několika hodin. Nakonec jsem čekal asi 3 dny než se v peněžence začalo neco dít... Nakonec mi přišla ani ne desetina z celkové částky. Při bližším prozkoumání transakce jsem zjistil že většina peněz padla těžařum za vytěžení..! Googl mi toto poté i potvrdil a ujistil mě že to není jenom muj případ vysokých poplatku.Napadla me tedy varianta softwarové peněženky kterou jsem zatim nezkoušel. Zajima mě to, když si bloky stahnu ja osobne, do svého PC, jestli transakce pujdou přez těžaře, nebo rovnou do mého PC? A ja tak budu ušetřen na poplatcich.Případně kdyby měl nekdo nějakou lepší variantu jak ušetřit na online transakcich tak pište, budu rád za každou odpověď.

Odpovědi na otázku

Skusil bych radsej kupit na nejake burze bitcoin, alebo inu menu a mas to bez poplatku (jedine nejake to percento na burze).

Tak neposílej takovýhle usmolený částky. To chce posílat alespoň 5BTC, pak je ten drobný poplatek skoro nic vzhledem k přenášené částce.SW peněženku si klidně pořiď, ale těžařům se nevyhneš. Celá síť je založená na tom, že těžaři právě schvalují ten tvůj převod mezi jednou peněženkou a další. Jejich činnost je nezbytná v celém procesu.

Poplatky jsou v Bitcoinu a v ostatních kryptoměnách už z principu a výše je daná aktuální situací (do bloku se nevejde nekonečně mnoho transakcí). Pokud chceš nízké poplatky, zadej pomalé ověřování transakce.Ono se počítá s tím, že až se jednou vytěží všechny Bitcoiny, tak poplatky za provedení transakce se budou dělit mezi stávající těžaře (v tu chvíli už ověřovače) a bude potřeba, aby ho používalo hodně transakcí (mezi které se poplatky rozdělí), jinak se nevyplatí používat. Jinými slovy, architektura má určité mezery a hrozí kladná zpětná vazba.