» Poradna » Programy

Software pro převod videa

Zdravím.. Potřeboval bych od vás doporučit nějaký software, kterým bych z mé kamery která má záznam na mini dv kazety převest do pc přes usb... Děkuji za vaše odpovědi

Odpovědi na otázku

Pinnacle studio

Poznam rozne kamery na " záznam na mini dv kazety" a vsetky chceli pripojenie cez interface FireWire (tiež známy ako i.Link alebo IEEE 1394).

Cez USB ide len presuvat foto.

Cyberlink Power Director
Adobe Premiere

Vymenoval si sottware, nie interface. Tvoj oblubeny "Cyberlink Power Director" malo kto pouziva, ale v Adobe Premiere cez USB asi tazko. IEEE 1394 je odskusane.

Každý lepší PC má vzadu vstup FireWire. Ke většině kamer, včetně miniDV
(např Panasonic) byl přiložen propojovací kabel, právě s tímto zakončením do
PC. Bylo to standartní zapojení. - Jeden z relativně jednoduchých
editačních/střihových programů je zde zmiňovaný Pinnacle. Je celý bezvadně
a srozumitelně v ČEŠTINĚ a cenově se točí kolem 1.000.,-KČ.
http://interlink.tsbohemia.cz/pinnacle-studio-14-hd-str... ...
Umí toho opravdu hodně (kdo tomu rozumí a umí to použít !) a věřím, že pro
mnohé toho umí až moc. Mnozí z tohoto programu využíjí tak 20 - 40%. Stáhnou
si video, načtou, hrubo sestříhají a vypálí............. Ale, je to program, že se s ním
dá pořád pokračovat i při vyšší náročnosti. Až bys po nějaké době dospěl do
stádia, že budeš chodit na soutěže, budeš chtít vytvářet nějaká svoje dílka na
vyšší úrovni, budeš se už s Pinnaclem nudit - pak si pořiď SonyVegas, Adobe,
Corel........a je jich více. Jejich cena leze do 5.000 a více (i 20 - 40.000.-KČ)
a skoro žádné není v češtině. - Také je možno nahrávat/stahovat přes televizní
tuner. Pokud trváš na vstupu USB (nemáš kabel, nemáš vzadu FireWire) je
možno koupit toto:
http://www.suntech.cz/produkt/87006/Pinnacle-Da... ...
Co ty na to ?

kamera11 : Sledujem Tvoje prispevky okolo videa a nepochybne vies o com hovoris.
Co si asi nepostrehol, je stale menej MB ktore ma vstup FireWire, vdaka tvrdej licencie od Apple.
Urcite som postrehol pokles interface FireWire (tiež známy ako i.Link alebo IEEE 1394. Apple zvysil poplatky za pouzivanie jeho produktu.
Kedysi to bol standard digitalnej kamery, a tak nebolo vyrobcu lepsiej dosky, ktory by toto pominul.
Ale ako pisem "kedysi"
Dnes (bohuzial) IEE 1394 je prepich.

pro Oliver:
Pravdu díž, neboli "naozaj "! S tímto vstupem (FireWire/IEEE 1394.....) se už na
nových dnešních PC (počítačích) skoro nesetkáš. Ono to souvisí i s tím, že dnes
prodávané kamery mají HHD a stahují se přes USB, nebo jsou na kartu (např
SD/SDHC a pod. a můžeš na to použít čtečku a pod. V podstaťe, po opuštění
od miniDV a přechod na HHD a karty, a s tím spojené vyšší rozlišení HD nebo
Full HD a přechd na MPEG4, nastal ve stahování a hlavně zpracování/editaci
chaos. Každý výrobce má svůj způsob záznamu. Hrůza. Zlaté časy, kdy bylo
jedno VHS. Ale doba běží, lid si to žádá. Co na to říci. - Kup si zrcadlovku
(foťák) k tomu objektiv za 10.000 - 20.000.-KČ, veď plamenné diskuze na
různých fórech, a mimo pár snímků na ukázku foť jen svoji rodinku na dovolené
u vody a u stromečku. U kamer je to ještě mnohem horší. Už jen to, že dnes
natáčí video skoro každý foťák ( a zase - těch formátů/kodeků.....) ale to
zpracování (?) O tom jsou knihy. U nás se říkalo,- hop na krávu a už chtěl tele!
Co ty na to?

Som naozaj prekvapeny, ze o tejto hodine zijez. Prejem Ti vsetko dobbre.
"se už na nových dnešních PC (počítačích) skoro nesetkáš. Ono to souvisí i s tím, že dnes prodávané kamery mají HHD"

Ne, je to len licencna politika, teda penaze, potom korunky a potom zase zaplat, teda penaze. Na tomto svete davno nevitazi zdravy rozum, ani v kodekoch (Adobe Media Player v.z Silverlight) alebo v specifikacii MP4 v ramci TV DVT-B , vsetko je o tom kto je silnejsi, a nie o tom kto je lepsi.
Je to skoda, zdravy rozum ustupuje technickym kvalitam, lebo penaze ...
Bohuzial.

pro Oliver:
Žiju "v hodinu Sirael"......možná pamatuješ na ten film. V noci dělá ten
kdo musí, nebo jindy není čas. Vidím, že i ty jsi noční můra, nebo pracuješ.
Já jsem pracoval s klasickou kamerou moře let. Tam nebylo co měnit, až
tak tam těch změn mnoho nebylo. Šlo o to něco vytvořit - TO NA PRVNÍM
MÍSTĚ. Kamera byla jen prostředkem! Dnes je to skoro naopak. Na prvním
místě je kamera, pak PC s grafickým "dobrým" programem, a když to vše
funguje, tak snad něco i natočíme (?!) Nejsem příznivcem experimentování,
mně jde skutečně o výsledek. Tak že jeden program stačí. Dělám zatím
vše v Pinnacle a myslím si, že to fak je na moje potřeby dobrý program.
Pravdou je, že pokud bych chtěl jít do nějakých soutěží (ale já nikam už jít
nechci) tak bych uvažoval i o jiném grafickém střihovém programu.
Přeji příjemnou noc, nebo už den.
PS: Oprava překlepu HDD (já měl HHD)

Format Factory

nejlepší sw na různé převody čehokoli je Format factory sám ho používám. Je i snadno použitelný

jak on tam ma ty dvě ikonky tak Maxthon 7 je uplna blbost!
Maxthon je nanejvýš ve verzi 3