» Poradna » Programy

Software pro porovnání obsahu složek

Dobrý den,plánuji si uspořádat zálohy, které mám zhruba na 3 HDD. Bohužel za těch pár let jsem dělal zálohy z různých PC, takže většinu souborů mám sice minimálně dvakrát, ale většinou v různých strukturách složek apod. Nicméně složky by měly mít vždy stejný název.Existuje software, pomocí kterého bych mohl porovnat obsah dvou složek? Tedy například počet souborů, velikost stejně pojmenovaných souborů, atd. Zkrátka abych nemusel procházet soubor po souboru a porovnávat, která složka je aktuálnější či doplněná.Díky

Odpovědi na otázku

jj, FreeFileSync můžu vřele doporučit. Má i portable verzi, kdyby se tazateli nechtělo instalovat

Taky můžu osobně doporučit, používám ho denně. A oproti Total Commanderu, je zadarmo, takže se nemusí krást. Portable verze má nějaká omezení, myslím, že se týká hlavně kopírování práv složek a symlinků. K porovnání obsahu složek, to ale stejně není důležité. Zadarmo portable verze jen z PortableApps.com, jinak se za ní musí zaplatit.

Například v Total commnaderu je funkce "synchronizace složek" a dělá přesně tohle.

Osobně bych to řešil vyloučením duplicit, což uděláš jednoduše označením celých disků v příslušném programu. Zbude ti pak od každého jeden soubor. Pak už si je zorganizuješ či nakopíruješ jak budeš potřebovat. Jednotlivé typy souborů můžeš hromadně "vytahat" z HDD a složek total commandrem přes ikonu vyhledávání a pak je přesunout na jedno místo. Kde se program na duplicity nehodí je software, který má více souborů (různé portable apod.). Pokud ho máš na různých místech na HDD, může vzniknout chaos a něco pak nemusí chodit. Na jednotlivé soubory je to však zcela bezpečné. Synchronizační soft bych použil až na údržbu mezi složkami, které budeš mít uklizené. Na duplicity používám tento freeware https://www.techspot.com/downloads/6653-fast-dupli... a na synchronizaci Allway Sync, ten je dle mého nejlepší, ale je placený.