» Poradna » Programy

Software na průměrování obrazu z kamery

Ahoj, chtěl bych průměrovat obraz z webkamery 1/2/4/8... Dělám to ručně po snímcích a nic moc práce. (pro rejpavce, je to kvůli šumu)Nemohu však najít nějaký SW, který by to uměl a nebyl to kýbl balastu.Poradí někdo?Díky

Odpovědi na otázku

A výsledkem má být co, fotka nebo video?

živý náhled

A k čemu to bude? Když budeš průměrovat obraz? Sice tím snížíš nebo až odstraníš šum, ale když se v obraze začne něco hýbat, tak se z toho stane naprostá mazanice.

To je mi jedno. Je to pro mikroskop.

No, to ti nejspíš žádný program automaticky neudělá Určitě ne pro živý náhled. Nejspíš by to šlo v nějakém lepším videoeditoru z natočeného videa.

Timhle jsem se zabyval v diplomce na primitivni urovni. Vysledkem byl vyhlazeny ohraz a lepe koukatelny,ale mirne rozmazany. Detail zkratka zmizely, cili pro mikroskop nevim nevim. Leda by kamera mela rozliseni aspon 4K,aby se to ztratilo. Ja to delal v roce 2008 s fotkama ze stare nokie cca 640x480px.

Pokud je obraz opravdu staticky a kamera se opravdu vubec nepohne, nebudete muset resit automaticke dohledavani posunu obrazu, coz vam hodne usnadni praci. Da se to napsat v jakemkoli programovacim jazyce, pokud programujete. Dnes je nejpopularnejsi asi Python.

Video jen sekvenci fotek a fotka je matice (tabulka) kde v kazde bunce jsou 3 cisla (rgb). Prumerovani je pak celkem snadne. Jen si musite najit ten spravny pomer rgb tak, aby barvy byly po prumerovani spravne. Idealni je,pokud by vam stacily cernobile snimky.

Zkuste hledat pojem super-resolution. Vic me nenapada. Ona je za tim celkem matematika, ale za to krasna :)

Mozna spise pojem: multiframe super-resolution. Nebo tak neco.

Ty jo proč ti dva .... za to dali mínus...