"SockoSestava" do 6-7 tisíc

Ahoj, potřeboval bych poradit. Umírá mi (sešlostí věkem už asi na MB) letité PC s E6750, 4GB DDR2, GF 650GTX a shánět LGA775 desku nedává smysl. Poohlížím se po náhradě (jen "bedna"), použití - filmy, muzika, net, staré hry - za šest, nebo sedm tisíc s tím, že HDD (jak SSD, tak i plotny) mám a chci je použít, takže je nepotřebuju. Čili bych požádal o radu, jaké komponenty v té cenové kategorii zvolit. Taktovat nebudu, hlučnost mi extra nevadí, starými hrami myslím věci jako Crysis 2, Mass Effect 1-3 (tedy věci do roku 2013 cca). Čili potřebuju : Chasis - co nejlevnější, prostor na 1DVD mechaniku + 2x 2,5HDD + 3x 3,5HDD CPU - líbí se mi G4560MB - Na ten Intel, netaktovací, 6x SATA, 1x PCI-E 16. Bonus by byl, kdyby měl i 1 starý klasický PCI slot (preferuji AsRock, Gigabyte)Zdroj - něco okolo 400-450W (?) nechám si poraditGrafika - chtěl bych využít tu 650GTXRAM - 8GB DDR4 v jednom modulu HDD - mám, použiju staréDíky za rady !

Odpovědi na otázku

Tady není nic co vymýšlet, prostě vem to nejlevnější na 1151 - https://www.czc.cz/204104,204573,185237,1880...

Bacha, GTX650 má přídavné napájení, takže k SS350ET zdroji redukci (pokud ji ke GPU nemá doma), nebo https://www.czc.cz/seasonic-energy-knight-ss...

Díky, já si to myslel, že dnešní *absolutně cokoli* tu osm let starou sestavu víc než nahradí. Šlo mi hlavně o zdroj (starý Eurocase 450W sice jede, ale do novýho bych ho neriskoval) a k desce - s MSI nemám díky zkušenostem mě i okolí moc důvěru. Šla by místo toho tahle : https://www.czc.cz/gigabyte-b250-hd3p-intel-... ...nebo je v tom nějaký háček ? Jinak dík moc!

Pokud ty zkušenosti jsou z let cca 2000-2007 (takové ty červené), tak se ti vůbec nedivím. Aktuálně je ale MSI úplně někde jinde. Naopak Gigabyte desky poslední dobou dost ojebává (zvlášť v nových revizích). Asus si zase nechá za kvalitu řádně zaplatit, takže slušné desky má až cca od 4000,- nahoru. Takže mezi levnými a slušnými zůstává jen MSI a Asrock. Ale tato Gigabyte také jde. Alespoň do doby, než z ní udělají rev2.0 a dopadne to takto:https://abload.de/img/huu2d.jpgTen Mortar je skvělá deska za slušnou cenu. Ale pokud neplánuješ upgrade na lepší CPU (i5/i7), tak je pod G4560 celkem zbytečná (hlavně cenou) a ta Gigabyte odvede stejnou službu. Ale vzal bych levnější nebo snad ty dva rozšiřující sloty navíc využiješ?:https://www.czc.cz/gigabyte-b250m-d3h-intel-... A pokud bys chtěl hodně šetřit, dá se vzít i levný Asrock H110, který má hlavní omezení v tom, že má jen 2x DDR4 (max. 32GB):https://www.czc.cz/asrock-h110m-dgs-intel-h1... U H110 je ještě jedno drobné riziko a to, že nemusí mít aktuální BIOS a tedy umět G4560 a bez podporovaného CPU tam nový nahrát nejde.

Ano, jde (po)většinou o ty "červené" Ale stejně se místo MSI přikloním k tebou doporučované Gigabyte B250m-d3h-intel-b250 a zdroji Seasonic EK SS-400ET. Dík moc všem !Ještě poslední dotaz, ač půjde o "krabici" bez OS a HDD, dají mi tyto komponenty v CZC (mám je rád, tak proč nenakoupit u nich) zadara dohromady, nebo tam bude díky výše uvedenému nějaký poplatek? Sám si na takovou komletaci netroufám a ač mám známého, co dělá technika ve Foxconu a který by to dohromady asi dal, tak nemá moc času. Jinak ještě jednou - dík všem !

Dají. Ale pokud chceš mít jistotu, zavolej tam a zeptej se.

Šla, ale je to prašť jak uhoď, čistě otázka značky, v tomhle lowendu naprosto zbytečné, jen je větší - ATX místo mATX