Socket, základní deska

Jaký nejstarší socket na základní desce se dá ještě v dnešní době využít?

Odpovědi na otázku

Nevyužívá se socket ani jen základní deska, nýbrž celé PC. Nechtěl bys svoji otázku upřesnit? Co konkrétně řešíš?

V tím případě jsem úplně vedle a nevím jak se mám zeptat

Tak jako on jde použít třeba i Socket 3, jeden můj známej, nadšenec, si pořád 486DX udržuje jako nostalgickou hračku.

No napsal jsem ti moji sestavu, tak prosím napiš možnosti.

A nechceš trochu více rozepsat, o co ti jde? O co se pokoušíš a na co to chceš využít?

No, na PC mám totiž starou základní desku, tím pádem i grafiku, a tak nějak všechno, a hledám základní desku a grafiku za příznivou cenu protože nemám moc finančních prostředků. Zároveň bych ale i chtěl aby komponenty utáhly i hry jako je např need for speed 2015. A nevím co je dobré a co ne.

Tak nejspíš bazar...přinejmenším u GK. Stejně to chce uvést nějakou sumu.

Zastaralá grafika ze zastaralé desky vůbec nevyplývá, pokud tedy nemáš opravdu prastarou desku s AGP. Co takhle napsat co za desku a procesor máš? Protože posledních pár let šel výkon u procesorů nahoru tak málo, že možná bude stačit jen ta grafika. (A napiš raději i zdroj)

Tak moderní hry se dají hrát na 3GHz čtyřjádrovém Xeonu do LGA771, akorát to obvykle bude jen v rozlišení 1680x1050 s nějakou GTX 1050 Ti nebo ve full HD s GTX 970, která bude omezovaná.Nechceš raději napsat, co máš za sestavu?

Grafika NVIDIA geforce 270. Procesor Intel core i 2. Základní deska Gigabyte Ga-P55-UD3R zdroj 500W RAM 4Gb

Takže první Core i procesory. I s tím se dá něco dělat. Core i 2 ovšem neexistuje, takže zkus stáhnout cpu-z a napsat nám přesně co máš. A jaký máš zdroj (přinejhorším vyfoť štítek). 500W je údaj k ničemu. No a nakonec hlavně pověz kolik do toho chceš investovat :)

Hele všechno dozjistím a nafotím odpoledne OK? Teď mám malo času.

A investice by měla být do 10000Kč

Takže mám, Geforce GTS250 Intel core i3 CPU 550 3.20GHz a 2x 2Gb ram

Mimochodem, neexistuje ani GeForce 270, takže tu by to také chtělo upřesnit :)

Pokud máš Core i3, tak za litr pořídíš Core i5 750http://www.ebay.com/itm/222338065424Je to dostatečně výkonný procesor na uživení GTX 970 (bazar 5500 Kč) nebo nové GTX 1050 Ti (4300 Kč).

A k tomu by se mu do 10k měl v pohodě vejít ještě 8GB RAM modul a (případně) zdroj.

8GB moduly to nežere. Je to 1156, to papá jen 4GB a ještě jen v provedení Dual Rank. Což je aktuálně velmi vzácná věc, protože 99% 4GB modulů na trhu už je pouze Single Rank a ty mu fungovat nebudou. Takže pokud bude kupovat RAM, tak rozhodně ne první nejlevnější kterou najde, ale třeba tuto:https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g... Pro 8GB koupit 2x. Je to jedna z mála posledních DR.

Sakryš, to mi nedošlo. Díky. 4GB tam už má, tak by mu na hry měl jeden 4GB modul stačit. Ale jen s tím co má už je dost na hraně.

Skoro se vsadím, že tam má 2x2GB nebo dokonce 4x1GB. Na 1x4GB bych moc nesázel.

Pokud má solidní zdroj, tak by to mohlo vypadat nějak takto:- 2x 4 GB 2Rx8 Patriot - 1 300 Kč- Core i5 2500K - 2 800 Kč- Fera 3: 750 Kč- GTX 970 z bazaru se zárukou: 5 500 KčAle možná je zbytečný tlačit na pilu, protože s poloviční investicí nebude mít dvakrát pomalejší počítač:- 2x 4 GB 2Rx8: 400-450 Kč kus, stačí projít Aukro, hodně se tam objevují Kingstony Value RAM- Core i5 2400: 1 600 Kč- nová GTX 1050 2 GB: 3 500 Kč

A jakým způsobem tyto 1155 procesory zprovozní ve své 1156 desce?http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-sup...

Jasně, samozřejmě, jsem vůl, měl jsem v hlavě jiné vlákno (s upgradem z Pentia na Core i3).MODERÁTORA PROSÍM SKRÝT MŮJ MYŠLENKOVÝ POCHOD.

Ta deska je 1156....tam nedá i5 2500K.

Prosím nereagovat na 8. 12. 2016 12:40 - měl jsem v hlavě jinou diskuzi.

Jenže to je i5 k ničemu. Je to 2jádro s HT a 1156 má dost nízký výkon na jádro, takže to už fakt moc zajímavé není. Nic horšího než i5-7x0* by shánět neměl. Ideálně by bylo sehnat za rozumnou cenu i7-8x0*. Nejlepší byl myslím i7-880.* Za x si dosaď čísla od 5 do 8.

Jak mám zaslat obrázek? Vyfotil jsem štítek zdroje

Core i5-750 a 760 byly na svou dobu celkem výkonné procesory, IPC ale měly lepší proti Core 2 Quad asi jen o 10-15 %. Vycházely z druhé generace procesorů do LGA1366, ale byly osekané o řadič a kus jádra a měly méně kvalitní patice. Dobrý výkon i dneska mají jen díky vyšší pracovní frekvenci (Turbu) - reálně má na 3,2 GHz výkon asi jako Core 2 Quad přetaktované na 4 GHz.Odemčený byl tenkrát jen jeden model Core i7-875K (nebo tak nějak), naštěstí i Core i5 šlo dobře taktovat přes BCLK (dneska už jiné než K-procesory v Z-desce taktovat nejdou).Core i7-875k se prodává na eBay za 3500 Kč. To je imho úplně mimo mísu - stojí o litr víc než i5-2500K do LGA1155 a třikrát víc než šestijádra do LGA1366. V tomhle případě bych počkal, až se lidi začnou po Vánocích zbavovat střev z upgradovaných počítačů. Třeba narazí na Haswell.

4x1GB snad ne (i když mám trošku strach). I pak by se mu vyplatilo vzít 2x4 GB... A i s jedním modulem by se dostal na 7GB, jestli to desce nebude vadit.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-750... Tak maximálně jako nouzovka...než došetří. Už je to stařeček..

Hlavně bych potřeboval vědět jestli mám kupovat i novou základovou desku. A jestli ne tak jakou grafiku a procesor na ni můžu dát abych měl solidní výkon

Do investice si připočti 1300-1600 na zdroj. Ten LC-Power je nepoužitelný. 1) procesory do této desky jsou extrémně drahé2) nikde není psané, že ti tahle pět let stará deska třeba za měsíc přestane fungovatPočkej po Vánocích (v půlce ledna vyjde Kaby Lake), až lidi začnou rozprodávat z upgradů - klidně můžeš narazit na solidní kombo P67/Z68 + Core i5 2500K (3 500 Kč by mohlo být fér) nebo B85 + i5 4460 (5 000 Kč bude taky fér).

A těmi financemi na zdroj jsem myslel Seasonic ECO-430, Corsair CX430, Seasonic S12II-520 W.

Pár měsíců zpátky jsem kupoval v Ostravě za cca 6k Kč Asus H97 Pro + i5 4690 + 8GB (2x4GB). Pokud by měl tazatel zájem, můžu zkusit najít kontakt na prodávajícího, říkal mi, že má ještě další stejné kombo (CPU+MB+RAM), možná mu zůstalo, případně může mít i něco jiného.

Že ta deska byla levnej odpad už v době uvedení na trh, má ohnuté piny a s velkou pravděpodobností budeš při dovozu do ČR platit clo a DPH, protože je to startovací a ne konečná cena aukce.Počkej po Vánocích!

Ale so s478 neurobíš nič ani ak by si mala Pentium 4 4 GHz (a to na ten socket ani neexistuje). U s775 sa už dá mať E5450 a s GTX 1050 (snáď adekvátna GK, alebo bazarová GTX 660) a 8 GB RAM sa už zostava dá použiť aj na hry