» Poradna » Počítačové sítě

Sociální síť VK - hacker?

Zdravím. Přihlásila jsem se asi po měsíci na jeden ze svých emailových účtů, a viděla jsem tam nemilé překvapení. Mám tam asi 30 - 40 emailů ze stránky VK a všechny jsou psané v azbuce. Vygooglila jsem si to, a jedná se prý o ruskou sociální síť. Chci se zeptat, měl někdo podobný problém, případně mám se něčeho bát? Je mi to opravdu nepříjemné :(. viz. https://ctrlv.cz/OQPx

Odpovědi na otázku

staci oznacit ako spam a ak to este pride, opakovat, kym prestane.

Normální SPAM, smaž to a dál neřeš.

A pak si představ, že přijdeš ke své domovní poštovní schránce a najdeš tam 5 reklamních letáků, které neznáš. Byl to hacker? Ne, do schránky ti může hodit kdokoliv, kdo jde okolo, cokoliv, případně ti to tam může poslat i poštou. Na to nemusí být žádný hacker, protože tvoje poštovní schránka je pro příjem pošty otevřená. A totéž platí o mailové schránce, ta je pro příjem jakýchkoliv zpráv taky veřejně otevřená a každý kdo zná její adresu, může ti tam poslat cokoliv, aniž by byl hacker.

označit jako SPAM, smazat a neřešit, počítej že Ti podobných mailu bude přicházet víc a víc, protože tvoje adresa se někde proflakla.