Snižování frekvence GPU

Zdravím. V poslední době se mi s GPU děje zajímavá věc. Mám NVIDII GTX 780 Ti a když hraju jakoukoli hru, tak z ničeho nic se začne trhat. Všiml jsem si, že se v těchto chvílích sníží frekvence GPU. Když však počítám např. distribuované výpočty, tak GPU je po celou dobu na nejvyšších frekvencích (na boost clocku), tím narážím na případný problém s napájením, který dle tohoto pozorování není. V čem by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

A co teplota? Pokud vím tak se po dosažení tuším 80°C začíná automaticky snižovat frekvence GPU. Nemůže to být příčina? Otestoval bych to např programem FurMark.

To opravdu ne. Při plném zatížení (distribuované výpočty) nepřekročí 80°C a při hraní her 100% vytížení není ani omylem.

Navíc to snižování frekvence se děje už např. po 2 minutách hraní a to se karta sotva stihne zahřát.

No já mám nvidia GTX 770 (konkrétně tuto http://jdem.cz/bagvm8 ) ve win má pod 30°C a např ve FurMarku vyběhne na 80°C ani né za dvě minuty.Ale je pravda že to by mohlo vysvětlit to snižování teploty, ale trhat ve hrách by to samozřejmě i tak nemělo.V každém případě bych GPU tím FurMakem otestoval, to nic nestojí

Oprava: Ale je pravda že to by mohlo vysvětlit to snižování frekvence

Vytížení grafiky je během hry max do 60%, víc ne, teplota je max do 60°C. Boost Furmark jsem měl zapnutý 15 minut a teplota dosáhla 82°C, což by se ale dalo spravit upravením otáček ventilátorů na grafice. Nevím, jestli jen ovladače špatně rozpoznávají, že hra jede v 3D režimu (Anno 2070)...karta v této hře neboostuje, zato ve furmarku ano, tak tomu moc nerozumím.

Je možné že si ovladače nerozumí z tou hrou.Nebo je nvidia GTX 780 Ti na tu hru tak výkonná že nepotřebuje jet naplno a šetří se

Koukni, jestli jsou ke stažení nejnovější ovladače. A kdyby to bylo těmi teplotami, tak to chce něco na chlazení.

Ovladače mám nejnovější 335.23, teplotami to určitě není. Bude to nejspíš jen tou hrou.

A co kdyby jsi zkusil ty ovladače kde ti to běhalo bez problému? Pokud nové neřeší speciálně tuto hru = nemají pro tebe význam.

1. Když ti výpočty jedou nadoraz tak není problém ani v CPU / GPU ani v napájení.2. Je to hrou nebo OS.

Pokud máš nastavenej fps limiter, tak ho vypni. Jinak použij Display Driver Unninstaler. To mi tenkrát pomohlo.

Nic takového nepoužívám. Ona ta hra běží s FPS 60+ a pak z ničeho nic se začne trhat a už se na těch 60+ nedostane.