» Poradna » Web a internet

Snížení jasu webových stránek

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli jde nějakým méně obvyklým způsobem snížit jas některých webových stránek. Jde mi o to, že mám velmi přecitlivělé oči na záření z monitoru, všimla jsem si, že každé webové stránky mají (asi dle své šablony) jinou úroveň jasu. Např. nový vzhled facebooku nyní víc září apod. Samozřejmě, že vím, jak snížit jas na monitoru, také jsem zkoušela verze stránek v tmavém (černém) provedení, ale u těchto velmi zářivých šablon to i přes to není pro mé oči stále ono. Všimla jsem si, že záření jasu webu trochu "od základu" změní otevření v jiném vyhledávači, než který používám. Tak by mě zajímalo, jestli na to neexistuje nějaký program nebo aplikace, kde bych ty stránky mohla otevřít a nastavit si od základu jas dle svých potřeb.

Odpovědi na otázku

Na Chrome / Chromium prohlížečích (Vivaldi, Opera, možná Edge) jde použít tohle:Eye Protectorhttps://chrome.google.com/webstore/detail/eye-prote... nahradí ti bílé plochy na webu za jinou - například šedou, nebo béžovou barvu (dle tvého výběru), což je pro oko šetrnější.Někdy ty weby pak vypadaj divně, někdy hnusně, ale oči se méně unavují.

Jas pro stranku asi nezmenis, ale muzes pouzit treba program f.lux, ( https://justgetflux.com/ ), ktery umoznuje nastavit nektere parametry svetla. Ja ho pouzivam v rezimu "setreni oci", kdy je obraz subjektivne mene jasny a s lehkym nadechem docervena.

Dobrý den, nastavení jasu monitoru lze velmi jednoduchým prográmkem. Lze jich nalézt několik, třeba : Win10_BrightnessSlider

No ešte existujú aj slnečné okuliare s polarizačným filtrom. Ja ich používam večer, lebo aj pri minimálnom jase je to na prd. Alebo potom vhodne umiestniť niekam za monitor malé svetlo.

Polarizační brýle na LCD monitor? To snad ne

Ano, polarizační brýle k šetření zraku opravdu výborně poslouží. Zvlášť, když se ti podaří naklonit šikovně hlavu, aby byly polarizační roviny monitoru a brýlí vzájemně kolmé. Pak vidíš jen krásnou černou.

Od základu si můžeš nastavit jedině obsah vlastních stránek, kde máš přístup k editaci kódu. Jak si vyzkoušela, celkové snížení jasu neřeší tvou zrakovou pohodu, protože často je na stránkách mnoho prvků s různě nastaveným jasem, obvykle od 40 do 150 % i více. Pokud ztlumíš jas na příjemný podle nejjasnějšího, některé tmavší pak už mohou být nečitelné.

Nemají. Bílá je prostě bílá a vše co je na webové stránce bílé, má stejný jas.

jasně, ale když bílou nahradíš tlumenější barvou, tak obsah zůstane, ale nebude to tolik "svítit". Praktická zkušenost.