» Poradna » Windows (a jiné OS)

Snížení fps po reinstalaci windows

Po reinstalaci window se mi snížily fps ve hrách nevíte čím by to mohlo být?Cpu je pod větší zátěží než před tím ve stejných hrách.

Odpovědi na otázku

Špatné ovladače ke grafické kartě. Zajdi na web výrobce grafické karty (nvidia, AMD) najdi svoji grafickou kartu a stáhni nejnovější ovladače.

ovladačé mám v pořádku

Všechny? Pokud jsi JEN udělal instalaci WIN + doinstaloval ovladač grafiky, tak se nedivím.

intel a gpu jaké další?

Chipset, grafika, zvukovka, LAN, popř. USB. Jelikož jsi z HW nenapsal ani "ň" (slušně řečeno), víc ti nejsem schopen říct. Asi bych zde začal, že napíšeš svůj HW + JAK jsi dělal reinstalaci. Do té doby je to jen přehlídka zbytečně ztraceného času s pokládáním doplňujících dotazů.

O tom, že bys WINy měl i následně nastavit, např. běh zbytečných programů na pozadí, optimalizaci pro výkon, vypnout-zrušit-odinstalovat různé "blbiny", ani nemluvě.

můj HW https://www.userbenchmark.com/UserRun/21782950instalaci windows jsem udělal koupenou origo flashkou windowsů potě jsem nainataloval všechny updaty

"origo flashkou windowsů potě jsem nainataloval všechny updaty"No dobrý ale na té "flashce" může být i 2 roky stará instalačka.Zkontroluj jestli máš verzi 1909.

instalačka musí být aktuální?nestačí to potom aktualizovat?

Evidentně nemáš.

A to byla čistá instalace nebo reinstalace z win?

reinstalace

Na něco jsem se v předchozím vláknu ptal.

Chyba, musíš formátovat a znova čistě instalovat.

No, na jeho odpověď na tento dotaz se sem později vrátím. Z textu bych sice usuzoval, že dělal čistou, ale tady si člověk nemůže být ničím (nikým) jistý.