» Poradna » Programy

Snímání dění na obrazovce do .avi souboru

Zdravím. Prosím o doporučení vhodného freeware programu pro snímání dění na obrazovce do .avi souboru, příp. jiného typu souboru. Děkuji předem za radu.

Odpovědi na otázku

VirtualDub > File > CaptureAVI. Nastav zařízení, parametry, výstupní soubor a to je celé.http://virtualdub.sourceforge.net/doporučuji kodek H.264, kodér x.264 (módy UltraFast, SuperFast jsou velice rychlé, lze i lossless a následně zakódovat se ztrátou lépe / více stlačit):http://sourceforge.net/projects/x264vfw/files/x86 i x64 instalace, instaluje se pouze tento kodek. Někde mám starý screen ..., jo už to je:http://abload.de/img/snap5528g7se7.png

VirtualDub umi snimat video z najkeho videozarizeni (tuner, kamera..) a ne plochu. Jak pise dole Camstudio je OK.

např. Camstudio. Případně i free verze Bandicam - ta ala vkládá malou reklamu nahoru do videa - leckde to ale nevadí.

Já jen dodám, že při nastavení VirtuaDubu tazatel jistě pochopil, že v tomto případě nevybírá nějakou ext. kartu, ale snímání obrazovky. Čili Device > 1 ScreeCapture. Pokud ovšem má HW kartu no problemo bude také v možnostech při nainstalovaných ovladačích.

Jo mas pravdu, sorry.

Právě jsem si ověřila, že Virtual Dub nesnímá libovolnou obrazovku a dění na ni, ale pouze videa. Camstudio odzkouším. Zatím děkuji.

Ale snímá musíš nastavit správný mód. Klidně můžeš makat v grafickém SW a v pohodě, mód pouze video by nemělo význam. Video > módy Preview / Overlay! Pak snímat, mysli na to že využíváš vrstvu grafiky která je použita k akcelerovanému záznamu.

Jo a také nezapomeň, že je nutné nastavit Video > Source > ScreenCaptureSetting, dokonce můžeš volit pozici, myš atd.

A pochopitelně Video > Compression, samo se to neudělá. Ovšem to by dalo na samostatnou nápovědu jen na toto.

keď sa Ti chce, hoď HW požiadavky pre SXGA a fHD h264 (odhadujem, že ak chcem popri tom pracovať asi E8500 bude min)

Vůbec ne, mýlíš se podívej:http://abload.de/img/snap6818jxu7w.pngpři nastavení UltraFast můžeš i stříhat video (SD) na P4 a nebude problém, mód lossless navíc nevyhazuje data je také podporován. Testy jsem nedělal udělám odhad co si pamatuji. Nekomentuj vyzkoušej, pak teprve odsuzuj.

> P4 do 25% CPU i při lepším nastavení.> C2D do 15% CPU (plné)> C2Q do 10%> i5 3 - 6%> i7 2 - 4%jen to co si vzpomínám, nehlídám to přímo = není důvod.

ja nekomentujem, ja sa pýtam, nakoľko prerábanie DVD do h264 mi ide do 5FPS pri preset medium (pri slov sa divx skonvertuje za viac než 24h). Ale čo je ten preset?

To je nastavení které předdefinuje to co by jsi jinak musel nastavit dole v příkazovém řádku. I tak např. u mě vidíš, že mám dodatek v tom, aby se nezobrazovala statistika komprese (brzda) sám si můžeš upravit kolik vláken a také I snímky a odstup mezi nimi. Já mám rád, když se ve videu lze rychle orientovat a rychle ho přetáčet a tak mám po 25 čili sekunda záznamu.Rada: Udělej krátké video podle Preset (volí pouze kvalitu, faktor datový tok musíš nastavit sám rozmezí 18 - 23 u CRF je ideální), všechny módy a pak se podívej co se změnilo, trellis, referenční snímky atd., prostě to umožňuje nastavit video tak, aby bylo podle zaběhnutých standardů všude čitelné.Dodatek: Výstup buď AVI a pak konverze (lossless) do MP4 / MKV je to je podle ISO. Nebo jak vidíš na screenu obejít a nahrávat do *.h264 a tento soubor pak zamuxovat typicky třeba MKVMerge s audiem nebo bez.

Ju!http://abload.de/img/snap6816eruq2.pnghttp://abload.de/img/snap6817z6uq2.pnghttp://abload.de/img/snap6818jxu7w.pngv momentě, kdy v okně VirtualDub vidíš pohyb na celé ploše jsi připravena, v ten okamžik zapneš záznam zahodíš ho na pozadí a Esc kdykoliv záznam zastavíš, zátěž CPU je podle nastavení kodéru.

Video návod Cam studio:http://www.youtube.com/watch

Když už to tu někdo nakousl. Který program umí následující:- nahrává určitý obdélník kolem myši a tento obdélník se s myší pohybuje- po stisku uričté klávesy pak zazoomuje v místě, kde je myš?díky

To umí tuším cosi na OS X (Jablíčko) u někoho jsem to přes rameno viděl.