» Poradna » Notebooky

Smysluplný upgrade notebooku

Ahoj,mám už skoro 4 roky notebook Sony Vaio, bližší specifikace - http://www.mironet.cz/sony-vaio-eb1e1e-wi-15-5-... Přemýšlím, jak jej trochu vylepšit. Do nového NTB se mi zatím nechce, hlavně z finančních důvodů a taky kvůli toho, že osobní notebook využívám skoro jen o víkendech (před týden firemní). Chtěl bych, aby notebook měl větší výkon (rychlost, odezva) a výdrž. Nehraji moc hry, na ty mám konzole. Výjimkou jsou některé strategie (např. Civilizace), u kterých bych chtěl výkon zvýšit.Napadají mě dvě oblasti, kde by upgrade měl význam.První je pevný disk. Pokoukávám po nějakém SSD disku, kvalitním, aby se využil procesorem a deskou naplno a zároveň něbyl nějak moc drahý. Nemáte nějaký tip?Druhé jsou RAMky, má smysl jít z 4GB na 8GB? Asi moc ne že? OS mám sice 64bit (původní Win7 upgradovány na Win8), ale jestrli bych vůbec rozdíl poznal, to nevím. Na druhou stranu "ojeté" 8GB kity se dají koupit poměrně levně.Co si myslíte vy? Jsou i další způsoby, jak ten aktuální stav zlepšit? Procesory se mění těžko a grafika ještě hůř?

Odpovědi na otázku

Jestli chceš pořádný výkon za málo peněz.Tak si kup klasickou GTX660 a přes PCI-E a pár kabelů si uděláš box a ten připojíš k notebooku.A tak si v pohodě zahraješ co chceš.Na youtube je spousta návodů jak na to a opravdu to neni tak složité jak by se mohlo znát.Navíc takhle získáš opravdu výkon zatímco přidáním RAM to bys ve hrách ani nějak nepoznal.

zrýchlenie nejaké to % dosiahneš aj vypnutím swapu: padne nejaká app, kup 8GB (celkovo). Resp. sleduj vyťaženie RAM. Ak nepresiahne 4GB, stačia Ti 4GB. Oblúbený SSD je V300+

Tak možná by bylo dobré to etapizovat, protože jedno nepodmiňuje druhé.Začni tím SSD diskem:http://www.alza.cz/samsung-840-evo-series-ba... Myslím, že zjistíš, že rychlost reakcí noťasu se na tolik zlepšila, že nic dalšího už potřebovat nebudeš.Nevím kolik máš na to peněz, ale kdyby bylo nejhůř, tak aspoň tenhle:http://www.alza.cz/kingston-hyperx-3k-ssd-12...

Díky, asi vezmu ten levnější. Mám dva externí HDD, velikost disku mě neomezuje.