» Poradna » Počítačové sítě

SMTP Server - free

Neznáte nějaký free smtp server, přes ktetrý by bylo možné odesílat poštu bez závislosti na typu a místě připojení k internetu??? Předem děkuji všem za rady.

Odpovědi na otázku

Notebook + vlastní SMTP server.

Jak si ten vlastní SMTP server vyrobím?

Použij hledání v poradně nebo Google (tohle je hned první odkaz: http://www.owebu.cz/smtp/vypis.php )

Přesně ze stejných důvodů (Tiscali x Nextra) v naší WiFi síti (vidím a mám povoleno více bodů) jsem se pídil taky po smtp serveru a taky jsem narazil na tuto stránku.Pop3 server pro příchozí poštu mám na atlasu, který smtp neposkytuje.Vše dobré, ale byl problém s odesláním mailu, pak mi známý poradil, že může být problém v mém DNS serveru, který má adresu ve vnitřní síti. Sehnal jsem si jinou dvojici (hlavní a záložní) s veřejnou adresou a jede mi to Ok.

KAZDY isp ti poskytne svoj smtp server ak od neho beries konektivitu

Sorry, ale tohle není odpověď na mou otázku.

to je odpoved na tvoju otazku. era free smtp serverov sa vdaka spamom uz davno skoncila. a vlastny smtp server ti nepomoze lebo ine ho nebudu akceptovat (zase vdaka spamom).

tak tak. smtp.seznam.cz ale povoluje relay s autentifikací.. takže stačí si na seznamu zřídit účet. a můžeš mailovat.

Ačkoliv mám účet na seznamu, tak mi odesílání nejde ...

tak děláš něco špatně. Sorry, funguje to.

a ty jses taky hezky BFU vid :D kecy kecy kecicky naprosto v klidu si posilam emaily pres AUTENTIZOVANE SMTP (podotkyma bez znalosti hesla) jedne dost zname verejne pusobici instituce

to je sice uplne super, ale ked je ten smtp server na vsetkych blacklistoch co existuju, tak ziaden normalny smtp od neho postu nezobere (resp. bud rovno zahodi jeho SYN packet, alebo mu oznami error a posle do teplych krajin). Tak mi povedz, aku vyhodu ma odoslat postu, ked nikam nedorazi? Chcelo by to trochu rtfm, alebo aspon skusenosti z praxe...

ja mam vlastni SMTP Server :) bo mam verejnou IP a domenu s MX zaznamem :)

len aby bola staticka... lebo ja mam tiez smtp server s verejnou adresou, ale sem-tam dostanem od dhcp ip nejakeho zasraneho spammera a potom to musim riesit

treba mail.bobtheserver.com a i spousta jinejch relay serveru staci google, hledej treba "argosoft" inurl:addnewuser "no domain" ;)

Máš smolu. Takto to nefunguje a 100% riešenie tvojho problému neexistuje.Môžeš nájsť free smtp server (v skutočnosti sa takýto server volá smtp open-relay server - prijímajúci/posielajúci poštu odkiaľkoľvek/kamkoľvek). Ale väčšina ostatných smtp serverov od takéhoto servera poštu neprevezme, lebo v rámci ochrany pred spamom používa nejaký blacklist open-relay serverov. Znamená to, že ty mail síce odošleš, ale cieľový smtp server ho zväčša odmietne (pokiaľ mu nie je jedno, že dostáva spamy). Poriadny správca zo svojho smtp servera neurobí open-relay bránu, pretože by sa veľmi rýchlo stal obeťou spamerov, ktorý by ho používali na posielanie spamu a rovnako rýchlo by sa dostal do blacklistov a začali by sa mu vracať aj riadne maily odmietnuté.Druhá možnosť je urobiť si vlastný smtp server (alebo donúťiť mailového klienta), ktorý bude posielať mail priamo na cieľový smtp server. Na vlastný smtp server odporúčam postfix (nájdeš ho v asi každej linuxovej distribúcii). Ani toto riešenie nie je 100%, pretože ten ho môže odmietnuť, keďže tvoja adresa sa bude ad-hoc meniť a nebude zodpovedať tvojej mailovej adrese ani menu počítača.Ťažko odhadnúť, ktoré riešenie je menej spoľahlivé, no asi to prvé. Samozrejme všetky tieto obmedzenia môže mať cieľový smtp server vypnuté a vtedy mail príde. Ale poriadny správca smtp servera takéto kontroly zapína, aby eliminoval množstvo spamu. Mne by si takto mail napr. neposlal.Preto ti odporúčam v takomto prípade používať nejaký webmail.

existuje ještě řešení postavené na connection meteru, kde je možno podle připojení nadefinovat různé smtp servery (funguje jako smtp proxy)