» Poradna » Mobily

SMS-obnova

Přeji hezký den, mám dotaz ohledně možných smazaných sms v mobilu. Jde o Nokia 3710. Mám ho už přes měsíc v šuplíku po matce, sim kartu jsem zablokoval (odhlásil číslo),ale včera na mně vystartoval nějaký lichvář,že mám doplatit dluh po mamce...nevím o ničem,sice si mamka prý bez mého vědomí půjčila,ale vše prý zaplatila. Moc jsem se s ním nevybavoval,ale prý mamce posílal sms upomínky, a nyní to chce po mně. Jestli je možné kouknout nějak na smazané sms? Jestli tam nějaké upomínky opravdu jsou a co je vlastně předmětem údajného dluhu? Docela by se mi to hodilo, operátora ani policii toto asi zajímat nebude, cajty možná až ho trefím do kebule, dřív asi ne. Díky za pomoc nebo případnou radu. F.

Odpovědi na otázku

Ne, smazané SMS obnovit nelze. A jinak pokud chce někdo něco platit, musí na to mít nějaký doklad.

Tý vogo to mně vůbec nenapadlo aby mi ukázal nějaké papíry, jsem z toho všeho nějak nekoncentrovaný........díky.

jj, musí dodat nějaké podklady, na základě čeho tu pohledávku můžeš považovat za legitimní. To by mohl říct každý, že mu dluží prachy.Minimálně by měli mít nějakou směnku s podpisem nebo tak...

To je určitě pravda, ale pokud si maminka opravdu půjčila (jak je v textu uvedeno), tak naopak tazatel bude potřebovat nějaký doklad o tom, že to vrátila.

Jo jo to pak muze byt problem. Lichvar prokaze pujcku a druha strana musi prokazat vraceni

To ano, ovšem až v okamžiku, kdy mu údajný věřitel dokáže, že si opravdu půjčila

Ajaj tak nic takového nemám, takže by se mi ta komunikace sms s ním docela opravdu hodila. To je v pr.....

SMS komunikace ale neznamená vůbec nic - pokud zjistím tvoje číslo, tak ti klidně přece můžu poslat dvacet "upomínek" na "splacení půjčky" a stejně tak ty mi můžeš poslat "potvrzení o zaplacení", ale pokud ani jedno z toho nemá oporu v něčem dalším, tak ta SMS neznamená vůbec nic.Tj. pokud on půjčil prachy jen tak "per huba" na ruku, tak problém a stejně tak je problém, pokud mu ona ty prachy takhle vrátila. U lichváře bych ale čekal víc rozumu, takže pokud fakt prachy půjčil, tak musí mít nějakou podepsanou směnku se splatností, takže by neměl mít možnost vymyslet si kolik si půjčila. Problém je, že pokud mu prachy vrátila jen tak do ruky, tak může mít stále tu směnku nebo jiný papír a tvářit se, že prachy zpět nedostal... Asi bych nejdřív požadoval dokumenty o půjčce - jestli prachy půjčil, má na to nějaký právně platný papír. Pak teprv řešit zbytek.

SMS komunikace není žádný důkaz ani pro tebe, ani pro věřitele.

Sms komunikace muze byt dukazem v jinem napr. nekdo nekomu zadrzuje vec a majitel veci mu dava najevo svuj zajem o navraceni. Ale na dluh jedine doporucenym dopisem na jmeno dluznika, lip s dorucenkou (Nebo EP)

A ty jsi po matce dědil? Pokud by ses dědictví zřekl, tak si lichvář může trhnout vanilkou. Protože dluhy zdědíš jen zároveň s dědictvím. Bylo by to na právní poradnu, ale lépe se dotázat notáře pokud dědické řízení ještě neskončilo.