» Poradna » Mobily

SMS bez SIM

Dobrý den,řeším zajímavý problém. Mám nový telefon. Přendal jsem si SIM kartu. Po chvíli jsem odeslal SMS z nového telefonu, odpověď mi však přišla na ten starý telefon bez SIMky. Hledal jsem důvod, ale našel jsem pouze to, že to není ojedinělý případ. Nemám eSIM a nepřišlo to přes externí aplikaci, čistě SMS. Chci se zeptat, jak je to tedy možné. Jak se to stane?Předem díky.

Odpovědi na otázku

A ten telefon je z dilny Apple?

Obojí je Android. Z Aligatoru na Xiaomi. Ale našel jsem na Redditu, že se to stalo i při přechodu z Androidu na iOS. To je možná ještě podivnější.

SMS jsou nebezpečný nesmysl ze 70. let, sloužící původně ke konfiguraci telefonů (dokonce v dobách před SIM). Dá se to podvrhnout, nešifrované odposlechnout kdekoliv poblíž uživatelovy aktuálni BTS atd.Tohle je naprosto normální jev a je to jen další položka na seznamu „proč nikdy nepoužívat SMS pro 2-faktorovou autentifikaci“ — a pokud možno ani pro nic jiného.

Zřejmě to bude z nějakého chatu a ne klasická SMS jak tam odpovídá ladis. https://www.google.com/amp/s/www.poradte.cz/amp/...

Tipnul bych, že máte zapnuté RCS viz např. https://www.svetandroida.cz/google-globalne-spustil-rcs/

Normálně to možné není, teoreticky by se to mohlo stát, kdybys SIM kartu vytáhl z toho starého telefonu za provozu. Ono potom chvíli trvá, než si telefon všimne, že nemá SIM. Pokud bys ale telefon skutečně vypnul (ne jen v pohotovosti se zhasnutým displejem), vytáhnul SIM a znovu ho zapnul, tak se telefon bez SIM už nedokáže přihlásit do sítě operátora, takže nemůže žádným způsobem přijmout klasickou SMS

Taky jsem to řešil.Z jiného vlákna:Zpráva klidně mohla jít přes internet, novější Androidy umí odesílat takzvané RCS (vylepšené SMS).Jestli je tato funkce zapnutá, lze ověřit v aplikaci Zprávy, vpravo nahoře se dá menu (tři tečky), nastavení, funkce chatu. Pokud je funkce aktivní, svítí tu zeleně nápis, že je připojeno.

Přesně to samé se mi stalo musí se to vypnout jak píše pan přede mnou