» Poradna » Web a internet

Smrt Facebooku

Niekto si povie ze je to prehnane....verte mi niesom ziadny nepriatel IT technologie.S internetom som zacal za cias ked este ORANG...predaval CD s pripojenim na net za 100 korun na mesiac....presiel som A-zetom...a pod. a dovolujem si tvrdit ze pod. stranky ako A-ze...a Face...b...nas privedu k rozpadu spolocnosti.Tak zacnem napr. stratou sukromia a osobnosti...ludia v dobrej viere su tam schopny napisat napr. kolkokrat sulozili za posledny tyzden nehovoriac o odchodoch na dovolenku a moznosti vykradnutia az po pochybne znamosti konciace rozvodmi.Kedy uz konecne ludia pochopia ako spravne vyuzivat moznosti internetu ...napr. na vzdelavanie apod.

Odpovědi na otázku

Jo, jo jejich problém, klapou to tam dobrovolně tak prosím. Já tam mám jen imaginární účty, s reálně znějícími jmény a sonduji data právě od nich. Takže na jednu stranu je HNUS, ale a to je velice $ (čti: finančně) příjemné ale, dá se to využít a to je PLUS. Což mi připomíná, každá špatná věc je k něčemu dobrá.

Když nechci aby někdo něco viděl, přidám si ho do skupiny přátel s omezeným rozhledem, nebo si prostě cizí lidi nepřidám. Co je na tom nepochopitelného? Pustíš si snad do bytu každého?

Ano do bytu si nepustím kazdeho..to mas pravdu...ale dufam ze si uvedomujes aj to ze ked sa ti niekto chce dostat do bytu dá sa to aj cez suswdov??? a ver mi ze sa to dá

Ne, doopravdy se to nedá. Vše se dá nastavit v nastavení soukromí. Buď se na určité informace mohou dívat jen přátelé, přátelé přátel, ty sám, nebo všichni.... Proč bych povoloval přístup do mého soukromí cizím osobám?

A si si istý ze niekto kto naozaj sa chce dostať na tvoj profil sa tam nadostane ?? hoc cez bratanca tvojej sesternice z druheho kolena tvojho suseda??? si si fakt 100 perc. isty??

Ano jsem, soukromí tak nastavené je, a i Facebook musí dodržovat zákony. A když už, tak Facebook o mé osobě ví daleko méně než Google.

Teraz trosku poodhalim svoje sukromie ked prezradimze poznam osobku kt. pouzila profily svojich synov a cez nich chodila na stranky a tam si zistovala udaje o osobe o ktorej potrebovala takze o zakonoch Face....si mozes strcit vies kam...sorry...

Špatné zajištění profilů?

Nie ..nie...to nebolo zle zaistenie....proste tvrdím že deti toho dotycneho sa poznali s detmi to ho dalsieho dotycneho...bla...bla a az dojdem k tvojmu profilu...ver mi

Víš prd jak ta služba funguje, a meleš tu blbosti... Nějaký důvěryhodný zdroj by byl?

No ty tomu hovoris ze meliem blbosti...heh..ze ci to bol doveryhodny zdroj??Takze nechcem tu urazať veriacich...sam som veriaci....alem z doverihodneho zdroja ze rodinka kt. sedi ako sa povie sedi v prvej lavici v kostole sa sa cez profil svojho syna kt. ma za kvazi priatelov na Face....dostala a zneuzila info a to som fakt bol sam prekvapeny...ver mi

Ano, jsem si jistý že hovoříš pitomosti... Nebo víš co? Dostaň se mi na profil sám, určitě budeš vědět jak na to když si seš tak jistý touto metodou. Stejně jak ty tu mohu napsat pitomosti ohledně toho jak se dostanu do veškerých DB Google... Pokud to neumím dokázat jak ty, nikdo mi věřit nebude.

Takze upresním..niesom taky dobry aby som sa dostal do tvojho profilu....ani po to netuzim...tvrdim len ze kebyze som bol z tvojho okolia alebo tvojich blizkyc...urcite si najdem o tebe vsetko co by som potreboval a chcem tym naznacit len tolko ze niezesom nejaky macher v hackovani len to ze Fac....je jedna zla vec...kt. v 10 perc. je uzitocna to hej ale v 90 perc. je to skaza...

Dobře, a dodáš nějaké konkrétní informace, nebo budeš jen psát nesmysly?

Hmm..vpoho..len nechapem prečo pises ze pisem nezmysli..konkretne....chces vediet meno ??? t. som zistil ze cez svojho syna a cez nich a jeho tzv. pridanych priatelov si zistovala info a foto z domacnosti???Akoze to meno potrebujes vediet?Ale to nieje jediny priklad.....tych pripadov je ovela viac ked moja napr. kamoska mi prezradila ze cez svoju dceru ma pod kontrolou svojho byvaleho manzela...alebo ze cez svojho syna ma pod kontrolov svojho zamestnanca..a tym aj sytuaciu vo svojej firme...atd..

Kdyby si ten dotyčný správně nastavil soukromí, na nic nepřijdeš, ale to už jsem psal výše....

jj, aj titanic bol nepotopitelna lod

Však Titanic se vlastně nepotopil, jen přešel do statutu podmořského muzea

joint, já mám nastavené súkromie. Má ho aj moja známa. Jej fotky môžem vidieť a ona moje. No a predstav si, že medzi jej fotkami je aj jedna s jej kamoškou, ktorá má v profile len kytku namiesto profilovky a meno. Inak nič. A takto kebyže pobehám po profiloch známych a ich známych, tak zistím aj viac, nielen firmu kde spolu robia. A ver tomu, že niečo ako FBI má techniku, ktorá to má zmapované od každého čo najviac. A časová osa to umocňuje

Priznam sa ze totalitneho rezimu som vela nezazil ale viem že vtedy kvázi VB...verejná bezpečnosť mala všade rozmiestnených eštebákoch...teraz im staci jena kancelária pár počítačov a vedia všetko...viac ako predtým...

Fotky se dají taktéž blokovat pro veřjnost, a sám sebe nenechávám všude označovat, musím to schválit. Ano, Facebook umožňuje vše nastavit, ale nesmí ho používat blbec.

mozes nastavovat co len chces, vzdy sa najde medzera

Tak mi jí najdi, Facebook si doopravdy takový fail v bezpečnosti jen tak dovolit nemůže.

To vůbec nic nedokazuje, Google taky automaticky přiřadí pro tebe tvé unikátní ID a sleduje tvůj pohyb na webu. Je to z důvodu cílené reklamy, ta tu zakázaná není, a dělá to i český Sklik.

Skutečně myslíte, že je to pouze z důvodu cílené reklamy?

Skutečně si myslíte že nikdo společnosti jako Google nekontroluje z hlediska ochrany osobních údajů?

No a preto tie spoločnosti platia pokuty. A za nic to asi nebude

nic to nedokazuje? tak tam napis svoje udaje z kreditky a daj si to v tych tvojich super tajnych nastaveniach aby si to videl len ty a stopuj kolko bude trvat kym sa ti vybieli ucet

Já myslím, že omezený rozhled mají všichni uživatelé tohohle povlu, tak jaképak kastování

Amen.

Proč smrt Facebooku? Lidi tam lezou dobrovolně, píšou všechny ty nesmysly dobrovolně, nikdo je nenutí, za své činy nesou zodpovědnost. Tak je to správné, tak to má být. Vše na bázi dobrovolnosti. Když je blbá hlava, trpí celé tělo.

Teraz je to ten AMEN....

Allah akbar! BOOOOM

Pan autor : ked ludia vlozili celozivotne uspory do nebankoviek na 40% urok (ked bezny urok bol 4%), teda zjavny podvod, tak "Smrt nebankovkam" Dokonca ti h*ajzli, ktori chceli zbohatnut, teraz chcu aby im to zaplatil stat, teda mi rozumni, ktori sme nenaleteli."su tam schopny napisat napr. kolkokrat sulozili" to znamena "Smrt FACEBOOKU", alebo smrt sprostym ludom?"nehovoriac o odchodoch na dovolenku a moznosti vykradnutia" dobre im tak. Mozno im to pomoze prestat byt sprostymi.V prirode od nepamati existuje u kazdeho druhu prirodzeny vyber, slabi a sprosti jedinci nepreziju. Len tak sa udrzuje "cisty geofond", teda zivotaschopnost "stada".Ludia tento prirodny zakon nedodrzuju a ludstvo upada.Mozno prave Facina pomoze oddelit sprostych od normalnych.

A vieš?? čo?? asi maš pravdu...len je mi luto tých......

Ako sa to hovori? Sprosty sa uci na vlastnych chybach, mudry sa uci na chybach inych.Napriklad: O tom, ze na Internet (vseobecne, nie len na Facinu) sa udaje kedy ideme na dovolenku nepisu, uz bolo upozornene hadam vo vsetkych jazykoch sveta.Ked to niekto aj tak zverejni, tak mi ho neni luto. Ten asi potrebuje facku, aby zacal rozmyslat.Ked to zoberes tak, ze ako ludstvo tvorime jeden celok a od inteligencie kazdeho sa odvija nasa uroven a buducnost, tak je aj v Tvojom zaujme aby "sprosti boli prefackani".

Vies ...ked pozeram vecer v spravach...ze zase niekoho nachytali.....a tiez to bolo podane vo vsetkych jazykoch sveta....uz mi to ani nieje luto...luto mi je že napr. taky jedinec má napr. volebné právo a pod. a preto si myslim že sme kde sme.....v prde...

Peto: Ono je to tazko posudit.V Anglicku, ked ide bezna Lady na dovolenku, tak to vzdy oznami miestnemu okrskarovi (Bob) a pre neho to znamena, ze v danom objekte nesmie byt pohyb a ho strazi (to je princip policie).Ked na Slovensku oznamis policajtom, ze ides na dovolenku, tak informaciu okamzite predaju vykradacom.(14 oficialnych dokumentov, su na webe)."volebné právo a pod. a preto si myslim že sme kde sme"Cital som peknu reakciu: Keby volby mohly naozaj nieco zmenit, uz by davno boli zrusene.To sa uz dostavame do temy, kto vlastne riadi tento svet. Myslis, ze starosta miestnej obce, myslis ze nadriadeny VUC, myslis ze prislusne Ministerstvo, myslis ze by Vlada ....PrezidentPRD....

hypoteticky:keby ze mam konto na facebooku a byvam v state Texas, tak napisem ze idem na dovolenku a budem doma cihat za dverami s brokovnicou.realita:nemam konto na facebooku

Videl si film KILL BILL ????

Dětinské nesmysly typu Facebook už mám za sebou. Get a life.

facebook a podobne spehovaci programy v mem pc ani notebooku nemaji co delat

Přesně tak. Stačí, že jsem na Googlu, ale třeba Gmail mám ještě z dob, kdy byl v testování a jen na pozvánky. E-mail narozdíl od sociálních sítí ale potřebuji a na "přiloženém" G+ mám tuším pět lidí :D

Ja ich volám že....KLIKAČI...klik sem klik tam nech sa darí....mallware..spyware...

to co jsi napsal vsichni vime. To ze se lide samo pripravuji o sve soukromi kazdej taky vi a kazdej se pripravuje o to soukromi o ktery chce.

Ano jistě v řadě věcí máte pravdu !! Ale otázka BÝT či NEBÝT na Facebooku začíná být poměrně naléhavá, pokud nechceme být v dnešním světě izolováni jak Robinsoni na pustém ostrově. Facebook má výhody i nevýhody. Výhody třeba v tom, že dohledám své spolužáky a dozvím se, co dnes dělají a jak se mají aniž bych musel na školní sraz. Výhodu spatřuji třeba v tom, že se mi líbí nějaká servírka v závodní kuchyni a podle jmenovky zjistím její profil na FB a dozvím se jestli je zadaná nebo hledá teprve svého prince. A nevýhodu spatřuju hlavně v tom, že Facebook má tedy šíleně nepřehledné a složité nastavování profilu a práv !! Opravdu k Facebooku by měl být ke stažení obsáhlý uživatelský manuál doplněný obrázkama, jak co nastavit, protože v tom aby se prase vyznalo, jak to mají složité a nepřehledné. Narážím třeba na fukci - zrušení profilu, protože normální smrtelník na to nepříjde, jak zrušit trvale profil, protože tahle procedura je rafinovaně skrytá veřejnosti - samozřejmě záměrně, jak jinak, asi jako kdysi funkce - Zrušení pevné linky u Českého Telecomu (Telefonice O2).

Hmm...ten pokec s kamaratom to je fajn...ale ver mi že pokec s kamaratom pri pivku..a pozerat si z oci do oci je ovela lepsí...a mozno raz vymyslia aj vyrtualne pivko...to len bude klabosenie...že???Apropo pri tom pivku klamat nebudes...ale 90 percent na pokeci KLAMA a ZAVADZA..a ked si das ruku na srdce priznas že aj ty si niekedy oklamal...bárs aj priatela len aby ti dal napr. pokoj

Ja nema face vubec....komunikace po internetu okrada lidi o opravdove prozitky a zivot..

Kromě zmíněných výhod, které jsem uvedl výše, taková ta zásadní výhoda FB a vůbec sociálních sítí je ta, že můžu s někým občas pokecat nebo vyměnit si názory a informace na dálku a vůbec nic mě to nestojí. Kdybych měl za někým jet 100, 200 či více km jen tak na pokec, tak bych se nedoplatil - dálniční známka 1.500,- Kč, benzín drahý jako sviňa, opotřebování auta, ztracený čas mnohahodinovým cestováním a pokud máme někoho v zahraničí - tak to ani nemluvě ! Jistě osobní kontakt s někým blízkým je příjemnější a mnohem větším zážitkem než pokec po síti, ale většině lidí stačí malý český plat jen na základní životní potřeby a zaplacení složenek a na cestování už opravdu nezbývá ! Navštěvovat se můžou jen ti majetnější při dnešní drahotě !! Dokonce za socialismu se cestovallo více po republice než dnes, kdy nevytáhneme z našeho města paty, jak je rok dlouhý, protože doprava je mnohonásobně dražší než byla za našich rodičů !! Takže se ocitáme v takovém 2. středověku, kdy jsme uvězněni jako nevolníci jen ve svém bydlišti a nemůžeme si dovolit jet do sousedního kraje k tetičce, protože bychom si museli vybrat buď cestovat a nežrat nebo se najít, ale hold sedět doma na prd*li... Středověk neskončil - Středověk trvá !

Už 6 let se chystám na výlet na Moravu, na hrad Bousov ap. No nejsou peníze. Ani do ty Prahy podívat se na výstavu nebo do ZOO. Jsme ekonomicky úplně v ******

Ještě, že je tu Google Street View, nastavím panáčka na vytyčenou trasu a jedu brmm, brmm a koukám po krajině alespoń přes monitor. Minule jsem se takhle virtuálně projížděl po Skotsku a měl jsem to zadarmo. Nebýt internetu, tak akorát počítám pavouky ve světnici...

clovek zije zivot proto aby ho zil opravdove u pc je vse takovymto smerem fiktivni,je to jako boty u vetnamcu,pokud naneco nemate tak se podivejte 10 let spatky kde jste meli byt lepsi....

Hodím sem ještě jeden svůj názor na Facebook - podle mě vztahy netvoří a neprohlubuje, ale zabíjí. Argumenty typu - já jej využívám rozumně a díky němu jsem stále v kontaktu s příbuznými v zahraničí jsou mimo mísu, je spousta jiných možností, jak být s lidmi v kontaktu zdarma. Pořádání akcí lze také oznámit jinak než na modrém zlu, jen se nechce. Díky tomu, že jsem FB zavrhl, poznávám opět pravé přátele, kterým stojím aspoň za tu kačku dvě za SMS, když si chtějí popovídat nebo zajít na pivko, výlet či nějakou akci. Když se neozvou oni, tak se ozvu se já, nepotřebuji je mít pořád na očích, protože je mám v hlavě (a v srdci). Na FB jsou všichni strašní kamarádi, ale když ty lidi potkáte, nemáte si co říct. Kdybych měl mít v profilu opravdu jen své přátele, tak bych tam měl dva tři lidi, nebo vy snad bezmezně věříte více lidem (nepočítám rodinu)?