Smontovaný PC bez grafické karty a OS nemá signál

Dnes mi z Alza individual došlo: deska MSI 970A-G43 ,procesor AMD FX-8300, chlazení arctic freezer xtreme rev.2,8gb. Ram kingston 1600mhz hyperX Fury,hdd 500GB Seagate, zdroj Zalman ZM600-LX,Skříň Zalman Z1 Neo. Po připojení grafické karty EVGA GeForce GT710 přes oba typy připojení a starší GeForce GT8600 mi pořád monitor hlásí žádný signál.... Zítra čekám grafickou kartu ASUS EXPEDITION GTX1050TI 4G, myslíte že mi obraz pojede? kdybych se dostal alespoň do biosu ale tato deska nemá integrovaný GPU.Pro doplnění-po zapnutí se větráčky točí,i u grafických karet,pípnutí žádné neslyším a obě karty jedou na druhém PC,monitor je také funkční.Zkoušel jsem i oba moduly ram zapojit po jednom ale neustále nejede.

Odpovědi na otázku

Jestli chápu dobře tak jsou GK v pořádku, ale PC nejede? A ty čekáš, že ti s novou GK pojede? Nechci vypadat jako skeptik... ale to by byl jedině snad zázrak.

Těžko říci, zda to pojede, ale pravděpodobně ne. Chyba bude někde jinde. Do biosu by jste se dostat měl. Zkuste rozborku a zase sborku. Neohnul jste při instalaci piny v procesoru?Nicméně úplně nejlepší by bylo to celé vrátit a pořídit něco, co není 5 let staré. FX 8300 se totálně nevyplatí, stará 970 deska (proč ne alespoň modernější 990?), 500GB disk který stojí skoro to co 1TB disk. Zalman zdroj, který není ani průměrný. Recenze na něj jsou zdrcující:http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch... Tohle je prostě výběr komponent dost mimo. Hlavně když za měsíc má vyjít Ryzen, který tyhle kusy má poslat na zasloužený důchod.

Tak jsem PC rozebral a zjistil že piny procesoru jsou ohlé.... co teď včera mi to DPD přivezla a hned po zapnutí to nejelo... Alza má u záruky napsáno že se nevztahuje na ohlé piny-pokud je to jedinný problém.I kdyby se to vyklepalo přepravou uznají mi reklamaci? nechci hned vyhodit 3 tisíce...

navíc jsem PC bral na splátky takže jsem v rozpacích...

Pokud je to na splátky tak nevím jestli tam není klička. Normálně by jste měl moci vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, ale takhle nevím. To PC skládala Alza ne? Takže piny ohnuli oni, ne? Takže bych to prostě reklamoval, ideálně celé vrátil. Případně to zase smontovat a hrát blbého, že tomu nerozumíte a že tohle prostě nefunguje a že chcete odstoupit od smlouvy.Pak postavit něco modernějšího.

Mám podezření, že pan Pavel si těžce vymýšlí a celé to dodrbal sám. Každá sestava od Alzy je po sestavení nainstalována (Win10) a otestována. Pokud nějaká zásadní komponenta chybí (disk, grafika, CPU, RAM), použije se testovací. Po testech se disk smaže a testovací komponenty vyjmou. Myslím, že tohle nemá smysl krmit. ☺

Po převzetí objednávky jsem jen zapojil GPU EVGA GeForce GT710 přes HDMI a žádný signál,DVI a žádný signál,GPU GeForce 6800GT před DVI a žádný signál.... Ihned po tom jsem volal na alzu s tím že mě odkázali na pobočku,celý den jsem koukal na fóra,odpojil a zapojil desku,přes baterii resetoval BIOS....až dnes jsem odmontoval chlazení s CPU a ohlé tak proč bych si vymýšlel? Kdyby mi to včera naběhlo jak má tak tu neprosím o radu...

Co je ohlé..???Takhle to dopadá, když si to člověk neposkládá sám..

Ovšem pokud už jsi něco v tom počítači rozebral a při reklamaci se to pozná, pak jsi háji.. a celý ten problém hodí na tebe.. Jestliže ti po převzetí počítače z Alzy nešel normálně spustit, pak jsi měl reklamovat hned, bez dalšího šťourání v pc skříni.. V Alze nejspíš ten počítač testovali, jeho spuštění.. Nebo ti tam dokonce instalovali i Windows..???

měl jsem ho objednaný bez GPU a OS..... to mi přišlo extra balíčkem dneska. Je mi jen divný že při odmontování 2 šroubků od chladiče a že není zrovna malých rozměrů mi zůstal bez jakékoli energie i s CPU přilepeným na něm v ruce..... Zkoušel jsem procesor vyndat ze staré desky a to šlo jen násilím bez odemčení patice.Tak mě napadá jestli dálnice pro DPD je jelpeší řešení... A pokud to dám na reklamaci a oni ji neuznají tak doufám že napíšou který komponent přesně nefunguje.Pokud bych byl nucen znovu shánět procesor aby nenastal případ že nepojede deska.

Patice pro AMD jsou krapet odlišné od patic pro INTEL procesory.. Netuším jak vypadá patice pro ten tvůj procesor na té tvojí desce. Za normálních okolností u inteláckých procesorů a patic není možné, aby po demontáži chladiče zůstal přilepený procesor na spodní ploše toho chladiče.. páč záklopka patice drží procesor pevně po celém jeho obvodu.. Ovšem zůstává fakt, že některé patice desek pro AMD procesory mají hodně podivnou konstrukci .. překlopí se jen páčka a FERTIG.. hnus fialovej.. No nevím.. Osobně doporučuju, aby si každý poskládal fyzicky počítač sám. každý by tom měl provést s důkladnou pečlivost, protože to dělá pro sebe. A strašáky od ostatních, že to nemusí zvládnout jsou v podstatě o ničem.. Vždyť na tom není nic těžkýho.. Svlíknu se do trenek, sundám i ponožky, nazuju si pantofle, připravím stůl a jedu.. V klídku a pohodě precizně skládám.. A to by bylo, abych ten poskládaný počítač nenastartoval..!..

1) rozměrné chladiče se zásadně sundávají z patice před odesíláním kurýrem/poštou - píšou to výrobci chladičů i AMD a Intel na svých stránkách - z hlavy ti neřeknu, kde to najdeš. Že na to většina lidí a obchodů z vysoka sere je věc druhá. To doporučení platí z preventivních důvodů, aby nedošlo mechanickým namáháním k poškození základní desky! (tedy pokud nemají kurýři nějakou antigravitační nádobu, kde přepravují počítač a neplatí tam některé fyzikální zákony, co na Zemi )2) Piny na procesoru se ohnuly ve chvíli, kdy jsi sundal chladič - chladem ztuhla pasta, vzniknul ideální přítlak a procesor s chladičem se k sobě přilepily - u AMD platí, že je třeba před sundáním chlaiče počítač na chvíli zapnout bez větráku - pasta se ohřeje a chladič jde snadno odloupnout.3) Co se týče nevhodného výběru komponent, to tu padlo - jiné AMD, než FX-8320e bych dneska nekupoval. Zdroje Zalmanu jsou nebezpečná pyrotechnika nesplňující kromě ATX normy i většinu norem ESČ a EMC pro použití v ČR a v zásadě i v celé EU.

Dnes už žádné FX nemá cenu, Ryzen za dveřmi. Kromě toho tady na fóru bylo mnohokrát dokázáno, že ačkoli rozdíl v ceně i5 vs Fx je 2tis (možná už i 3, záleží jaký procesor), tak vzhledem k vedlejším investicím do lepší desky, chlazení a napájení se ten rozdíl dost smazává. Zvláště když i5 to FX zadupe do země v každém měřitelném benchmarku, snad kromě renderingu, kde je FX jen mírně lepší.Možná ten rozdíl cen po "Vánočních slevách " bude už zase horší, ale pořád pojedu raději na základní desce s box chladičem s i5 poslední, nebo předposlední generace, než na FX. Uvidíme co předvede Ryzen, FX bych nechal odpočívat, už to potřebuje.

FX8320e je jediné AMD, co se vyplatí, pokud musíš teď koupit počítač a musí to být AMD. Vzhledem k tomu, že je optimalizovaný, tak stačí levná deska. On je to základ na takovou tu socka sestavu na render, kde se šetří každá koruna, jinak samozřejmě Intel a cokoliv jiného je kravina.

Pokud to bude denně dělat X hodin render, tak jo, to jsem ochoten uznat. Tak se to ještě vyplatí, to jsem psal nahoře, byť časem to člověk prožere na elektřině. Pokud je to ovšem takové to x hodin práce a pak jednou za čas render pár minut/hodinu, tak to cenu nemá. Vždyť ta FX8320e stojí skoro 4 tisíce:https://www.alza.cz/amd-fx-8320e-d2147648.htmI5 bude o fous dražší, ale pokud to je občasný render, tak to nebude o moc horšíhttp://www.cnews.cz/jak-se-taktuje-zamknuty-s... Podívejte se tady na Cinebench se všemi jádry a zjistíte, že FX 8320E je dokonce trochu horší než i5 6400. Takže už i tento argument, byť uznatelný, začíná trochu pokulhávat. FX 8350 je na tom lépe, ale to je zase vykoupeno jinde. Pokud FX, tak musím přesně vědět co dělám, a proč to dělám, což 99% lidí neví. Snad přinese Ryzen trochu vítr do segmentu procesorů, protože zatím prostě AMD nemá nic, co by stálo za zmínku.

Spotřeba elektřiny je blbost, to by se u úsporné řady E projevilo během provozu 24/7 po dobu několika let (tím fakt nesrovnávám odpad FX-9550 se Skylakem, kde se tomu tak opravdu děje).AMD od K7 a K8 bojuje s Intelem pouze minulé bitvy. Ona už se od roku 2005 ani neopakuje doba z uvedení na trh prvního K6, které drtilo všechna Pentia MMX, než v Intelu za pár týdnů uvedli Pentium II. Phenom 1 = zabugovaný odpad, Phenom 2 = o dva roky později + útlum výroby vlastních čipsetů, FX = o tři roky později a k tomu mizerné provozní vlastnosti; FXe = o pět let později; všechna APU = zabito výrobci notebooků a v deskotpu zabito nemožností upgradu. Nechci být špatným prorokem, ale *Zen bude konkurence pro Sandy/Ivy Bridge a ne Sky/Kaby Lake natož pak pro Broadwell-E.

Pavle,za pokus rozhodně stojí vrátit celý počítač zpět do Alzy s tím, že bys jen tak ledabyle prohlásil pod nos, že ses rozhodl pro Intel platformu.. Ovšem tohle musíš provést do 14ti dní.. Jinak se budeš potýkat s protahováním problémů všeho druhu, včetně reklamace závady po převzetí kompu z Alzy.. Přeju ti, abys to zdárně vyřešil.. Až budeš mít vyřešené vrácení, zajdi do poradny a chlapci ti připraví počítač na míru i dle tvých finančních možností.. Šetřit můžeš jen na dvou částech.. 1. Koupit je jeden modul paměti RAM, druhou můžeš dokoupit později.. 2. a nemusíš hned kupovat grafickou kartu.. tu můžeš koupit později.. Na ostatních věcech se moc šetřit prostě nedá.. Některé komponenty nelze střídat jako ponožky a to jasně z důvodu vyhazování peněz do luftu.. Držel bych se zlatého středu.. tedy alespoň procesor Intel i5 a je fu(c)k jestli to bude Kaby nebo Skylake.. a ak tomu adekvátně i slušnou desku, paměti osvědčené značky Crucial a zdroj značky Seasonic nebo Corsair třeba levnější varianty CX - ovšem rozhodně spolehlivější než Zalman.. i bedna by měla být alespoň trochu k světu a tím mám na mysli její odhlučnění a prostor.. Takto bys ušetřil minimálně cca 10 litrů, možná i více.. a později bys dokoupil další placku RAM a GK..Hlavně vyřiď vrácení toho počítače.. Pokud se povede a pořídíš si PC na platformě Intel, nebudeš mít čeho litovat.. V porovnání s tím, co sis objednal, to bude spíše naopak..

Čo sa ti vyklepalo prepravou ? Piny ? Videl si ako je procesor balený ? kludne ho môžeš pustiť na zem z 1,5 m výšky! Dôvod hľadaj na konci svojich dlaní!

procesor právě balený nebyl když byl již smontován v PC které mi dovezli v papírové krabici se dvěma polystyreny po stranách

Přečti si znovu, co jsem psal v předchozím příspěvku - piny jsi ohnul ty, když jsi zjišťoval, co tomu je a vytáhl jsi procesor z uzamčené patice, když ses snažil sundat chladič. Nic víc, nic míň.

Proto jsem to poslal na reklamaci abych zjistil,zda mám koupit "jen" nový procesor nebo i desku

Komponenty do pc sestavy sis vybral sám..???Než ses vůbec do toho výběru pustil, měl jsi zajít sem, do poradny .. Ten počítač je celej SHIT.. sračka májová.. Postavená na stupidní platformě AMD a DDR3.. a ten sračkovitý zdroj bych zákazal prodávat..Celé to vrať a poskládej si normální schopnější počítač.. tj. na platformě Intel a modernější desce. A nemusí to být špičkový drahý počítač..

Zkusil bych to vrátit ve 14 denní lhútě bez udání důvodu, už jsem takto jeden počítač vracel (funkční ) na CZC.cz.Reklamace bude na dlouho a ještě k tomu budou patálie.

Nemůže - na toto se zákon nevztahuje - zboží přizpůsobeno/upraveno na přání zákazníka.

Ale Honzo nepovídej.. Je to opravdu tak..???Jestliže si zákazník nechá poskládat počítač v Alze nebo v CZC, pak nemá nárok jej vrátit do té 14tidenní lhůty..??? V takovém případě je tedy lepší koupit jen komponenty, poskládat si počítač doma a potom počítač opětovně rozebrat ve čtrnáctidenní lhůtě a vrátit komponenty samostatně zpět..???.. Tak takhle to měl udělat tazatel.. Třeba by ten počítač poskládal doma líp a k reklamaci by ani nemuselo dojít, že..???.. No, osud je už někdy prostě takový.. nebo spíše makový. Blbý na tom všem je to, že počítač nestojí jen pár korun..

Citace:Doplňkové službySestavte mi z komponent v košíku počítačovou sestavu zdarmapodrobnostiSestavu začneme smontovávat ihned po naskladnění všech komponent. Smontování vašeho nového stroje nám bude chvíli trvat. Počítejte s tím, že termín dodání bude delší o 3 - 6 dnů. Je potřeba všechno důkladně dotáhnout a pořádně odladit. Ale bude to stát za to! Tohle si, prosím, přečtěte pořádně:Pokud si od nás necháte sestavit počítač, není možné ho vrátit ve 14denní lhůtě. Proč? Smontování PC se bere podle občanského zákoníku jako úprava na přání uživatele. Reklamace zboží probíhá samozřejmě běžným způsobem, takže není čeho se bát .Napájecí kabel ke zdroji napájení není standardně součástí dodávky (pokud není v popisku uvedeno jinak). Přidat kabel do objednávky.

Hmm.. tak tohle jsem netušil .. A pro tazatele to znamená jediné, nemůže počítač takto sestavený vrátit, to je tedy naprosto jasné.. Z toho všeho vyplývá, že může jen reklamovat, že je stroj nefunkční.. A jak to dopadne..??? To je ve hvězdách.. Jinak Honzo, díky za info..

Tohle bude oříšek, nechtěl bych být v tvý kůži.Už vidím jak někdo vrátil ve 14 denní lhůtě procesor protože ho zkurvil a aby se na něj nemusela dávat sleva nebo neměli ztrátu, tak ho foukli ne/vědomě do PC.Hrál bych blbýho.

Ahoj jestli si ty piny ohnul ty tak to můžeš taky reklamovat ale budeš čekat jestli ti firma uzná reklamaci nebo výměnu , je to 50 na 50,Jestli piny už byly ohnuté proč si do toho vrtal, měl si sedat do auta a hned to tam hodit a ne něco zkoumat a vypisovat si na živě, co vám lidi je ?Nový PC nejde a vy lezete sem ? tady není ani technická podpora Alzy a ani servisní středisko je to chat kde si každý píše svůj názor, dokonce ho může psát každý bez ohledu jestli tomu rozumí nebo ne,,,Já v Únoru 2016 montoval PC a ohnul jsem pin na desce přitom deska za 4,5 tisíce, takže reklamace, technik mi říkal že to pošle a že se uvidí, už jsem byl připravený vypláznout další prachy za další desku, ale světe div se MSI mi poslalo úplně novou desku ani ne za 14 dní,,, od té doby když něco kupuji tak jenom MSI zachovali se pěkně a já jsem od té doby jejích fanboy :))takže šanci máš ale jak říkám 50 na 50,,,

Je to hlavně v lidech.Nejen slušný servis MSI se chová k zákazníkům korektně.Měl jsem dobré zkušensoti se servisem ASUS v Praze:výměna libovolné reklamované součástky na počkání.Jenže tenhle servis je zrušený a do Ostravy kvůli tomu jezdit nebudu.S cizokrajných servisů nejlépe vyřizuje reklamace Seagate v Holandsku:Libovolné HDD Constellation v záruce (5 let) mění za nové;kupodivu i vadné HDD po záruce zdarma opraví a pošlou zpět.Naproti tomu nemám dobré zkušenosti s holandským servisem Logitech, který buď nereaguje vůbec nebo za nepřiměřenou dobu a s negativním výsledkem.

JJ přesně tak Asus je taky v pohodě nikdy jsem neměl problém ani s Asusem,,,proto vždy doporučuji kupovat komponenty od ASUS nebo MSI, ale taky záleží i na jiných věcech, někdo třeba nemá dobré zkušenosti,,, ale když to vezmu kolem a kolem a podle toho že ASUS a MSI má praktický největší podíl na trhu tak, asi hodně lidí má docela dobré zkušenosti,,,

Tak Pavle.. piny sis tedy ohnul sam kdyz jsi sundaval chladic - proc si to ksakru delal bez nejmensi znalosti problematiky ? V aute si taky sundas hlavu motoru kdyz nepojede ??Tak nejak pochybuju ze by v alze pustili ven slozeny PC ktery by nefungovalo, to jaksi z principu veci neni mozne (resp. bylo by to kontraproduktivni)

Aj ked sa ti podarilo ohnut piny na procesore, nemusi byt este vsetko stratene. Aj mne sa raz podarilo vytrhnut chladic aj s nalepenym procesorom na spodku (AMD Athlon 64, Socket 754). Ohnute piny som opatrne narovnal nozom a po osadeni do dosky procesor fungoval (prave teraz z toho PC pisem ). Raz sa mi tiez stalo, ze mi pri montazi vypadlo Pentium 4 na zem, samozrejme pinmi nadol a niektore sa ohli. Po opatrnom narovnani a osadeni do dosky CPU fungoval.Odporucam teda narovnat piny svojpomocne, pretoze procesor s ohnutymi pinmi asi nevyreklamujes.

ohnuty piny cpu samozrejme nejsou problem, po narovnani to jede to se mi stalo uz nekolikrat (pad na zem, typicky to P4) a vlastne neni duvod proc by to po narovnani nejelo pokud tam neni zapatlana stribrna pasta atp.V jeho pripade to ale uz udajne nejelo anii predtim, tak kdovi kde byl ten problem.

Tak PC jsem dnes přivezl z reklamace,v reklamačním listu psána výměna základové desky a po zapojení zase žádný signál.... Navíc aby se neřeklo je odpojený zadní větrák skříně a chlazení není vůbec přišroubované ale stav reklamace = opraveno i s tím,že jsem jim přidal GPU..... To mi někdo řekněte jak to testují..... podle mě vyměnili díl podle tabulky nefunguje tohle,vyměnit,nezkoušet a šup zpátky....... Mám PC opět sbalený,na nic nehrabu a reklamace č.2 Až to jednou zprovozním tak tu mám připravéné SSD,lepší grafiku a Win 10 (OEM) na které se dívám když je bedna pryč......

To jako neviděli že jsou ohnuté piny a vyměnili desku?No to jsem zvědav jak tohle dopadne, v každým případě dej vědět.

Reklamace klapla,PC je doma!!!!!! Nový procesor!! a jede s win 10 v pohodě.Mám teď jinej problém. Ten Xtreme Freezer rev 2.0 se pořád mele ve skříni do boku. Teplota v klidu je cca 20-32 stupňů ale jak zapnu Guild Wars 2 tak jsem na 78-82 a nevím jestli je to pro wisheru přijatelný kdosi na nějakým fóru psal že tenhle chladič jede na přetaktovanej FX8300 na 56 stupňů..... stane se něco když budu hrát na těch 80 nebo mi to případně hodí modrou smrt kdyby se něco dělo??

Ahoj netaktuj nemá to cenu AMD FX ti herně nic nepřidá,,,neřešil bych to +- stejně budeš muset brzo měnit procesor i desku ten FX je dobrý akorát na vyhození

Kup slušnou teplovodivou pastu - MX4 nebo Noctua a líh, vymontuj základní desku, polož ji na rovný stůl, odmontuj chladič, vyčisti styčné plochy, znovu nanese pastu a nasaď chladič. Měl by být nasazený tak, aby se deska neprohýbala a současně takový, aby s ním nešlo kvedlat. Možná se něco pohnulo a chladič nemá optimální přítlak.

Tak MX4 zabrala Jsem na max 47 stupňů v Guild Wars2 + prohlížeč na ultra.Díky za radu =-)

Pokud PC ani nepípne a grafiky jsou jinak v pořádku tak můžu vsadit boty že ti to nepojede ani s novou grafikou.Problém je v tom že PC ani nepípne, protože když naběhne (i bez grafiky) tak by měl 1x krátce pípnout. Pokud ani to, tak CPU nebo Deska odpočívají v křemíkovém nebi.