» Poradna » Web a internet

Smlouva u UPC - rušení staré (na tátu) a založení nové (na mě)

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, týkající se smluv u UPC. Rodiče se budou za pár měsíců stěhovat na vesnici a já s přítelem poté do bytu po nich. Táta má u zmíněné společnosti už několik let smlouvu, samozřejmě jí chce cca měsíc před stěhováním zrušit a já bych si na sebe chtěla založit novou a to jen na internet (jeden z tarifů pro nové zákazníky). Rodiče teď mají internet, televizi i telefon a platí strašně moc, skoro 2000. Moc by mě proto zajímalo, jestli to u UPC bez problémů půjde a nebo se mě budou snažit uvrtat do ponechání původní smlouvy, přepsání na moje jméno, zrušení televize a telefonu a přejití na rychlejší internet. Pro mě bude samozřejmě přehlednější, jednodušší a hlavně mnohem výhodnější, když si prostě založím novou smlouvu a táta tu starou zruší. Půjde to ale, když adresa zůstane stejná? Máte někdo s něčím podobným zkušenost? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ano, bez problému si najdi v jejich všeobecných obchodních podmínkách odstavec částečné nebo úplné vypovězení smlouvy. Musíš odeslat ne zatelefonovat a poběží 30 denní lhůta ode dne kdy jim dojde. Mohou tě kontaktovat, ale tobě jen stačí je informovat proč to děláš aby dál neotravovali. Také ti mohou nabízet na 12 měsíců 50% slevu na všechny služby což asi také nebudeš chtít v tomto případě akceptovat.

Děkuju, to vypovězení bude dělat táta, jak jsem psala, říkal, že ví jak na to, ale pro jistotu mu ty všeobecné podmínky dám přečíst. Bohužel jsem se tam ale nikde nedočetla (možná jsem ale jen slepá) to, o co mi hlavně jde - jestli nebudou mít problém jeden den tátův internet+TV+telefon odpojit (po vypršení té 30-ti denní lhůty), odvézt si všechny jejich zapůjčená zařízení a třeba hned ten další den (když to tak půjde domluvit, nerada bych byla několik dnů bez internetu) znova přijet a připojit mi nový modem? A pro jistotu se ještě zeptám, opravdu budu mít nárok na tu "akční" cenu pro nové zákazníky, nebudou se ohánět tím, že v našem případě se vlastně o nového zákazníka nejedná? Ještě jednou moc děkuju.

Ne, to lze domluvit není třeba vracet zařízení. Ale bude tam pomlka musíš telefonicky dohodnout novou smlouvu (využij slev jako nový abonent, či balíčků) podepíšeš až doma kdy technik vše nainstaluje. Pokud si objednáš rychlejší net (nový modem ED3 - kabel / WiFi), nebo box k TV (SD / HD / HD s diskem) pak on si ten původní odveze v listině budeš mít uvedenu záměnu s podpisem. Jelikož musí původní smlouva musí doběhnout (a tedy i poskytování služeb), po dobu než dorazí technik od ukončení staré asi 3 - 5 dní jsi bez služeb. Převod na nového účastníka takto není možný plynule (za chodu), ale za zeptání se nic nedáš.

Klidně může zůstat rodičům co mají (modem,telef,box) a ona jako Nový zákazník dostane nové zařízení. Přerušení přístupu k netu nemusí být žádné,můžou se i překrývat. Na vrácení zařízení bylo 10 dnů od doručení o ukončení smlouvy

Pokud si oni nechají smlouvy jiné nové tak ano proč ne, ale jde mi o to, že pokud se do toho montuje technik není třeba nikam jezdit a nic posílat normálně ti položí na stůl k podpisu co dělal, typicky výměna jednoho modemu za jiný / telefonu drátového za bezdrát / box k TV za modul - kartu, ten starý si vezme a hotovo. Odeslat je nutné, když je smlouva definitivně ukončena, nová nebude. Pak je ideální dojet na sběrné místo a nechat si to podepsat přímo tam. Nebo při balení zakamerovat balík, pojistit, odeslat a dobře uchovat ústřižek plus kopie.

Nevím jak je to ted s vracením (posílal jsem do už nevím Rumburk Nymburk, plete se mi to s ČSD tratí) , zda se to posílá či je někde sběrna UPC zařízení. Oni mají líp z ukončené smlouvy vrátit a nové vydat. Různé dohody se zákazniky se jim vymstili, další a další chtěli co má ten či onen. To padlo. Evidence musí být v pořádku. Jo co technik vymyslí to jde mimo násJdeš na mě s dotazem moc složitě.

Ale líp dostat nové, (prověřené) zařízení. Na starém už může hlodat zub času. Před týdnem mi měnili telefon. Volám převážně do v UPC, ale někdy po vypnutí běžely minuty dál a nevím jestli se i počítaly. No doma gratis.

Cukat se mohou, ale nedej se. Máš na to právo.

Toho se právě děsím, no, táta mě straší už snad čtvrt roku, má s nima strašné zkušenosti :D Já nemám dohadování s podobnýma společnostma vůbec ráda, ale snad to nějak dopadne. Děkuju

Žádný děs a běs. 241 005 100, nebo 222 980 980.Problémy bývaly jen při vracení zařízení poštou a potvrzení převzetí

Tak at se s nima dohodne pritel, kdyz ty to nemas rada. Od ceho je chlap?

Rodiče zruší svou smlouvu. A ty jako nový můžeš využít využít akční nabídky. Jen s telefonem budeš muset přejít na nové tarify. Staré už nově aktivovat nejdou, ale to není velká položka.

Tak, pokud má telefon např. 50 (už nelze), může si ho nechat a využije slevu na balík TV / net. Nebo telefon vybere také nově.

Pokud se mění živatel, tak sakumpikum (divné slovo) se vším všudy.

To je fakt (má chyba, nový abonent vše mění), tak 30 / 70 nebo co to nyní mají za ty startovací telefonie.

Nově je tuším 70, 150 volných minut a ty nejsem si jist zda nejsou po 55 hal. minuta. V síti zůstává volaní bezpatné

Tedy jako 25,- KK za telefonii typ 30 ...

Těch 25 chápu jako co minuta 83 hal.+ DPH a pak za 2 cosi kč ostatní minuty

Neštudoval jsem to, slíbili nám stávajícím ponechat po staru. Napřed měli zvyšovat i rychlost netu z 5 ma 10, ale zatím nic. I tak by bylo za zvýšení jen prý 25 kč. To jde s telefonem do 400 kč měs.(361). Kdo nedá email adresu připlatí si dvacku za výpis - už je i na pevnou telefooonika

Existuje divnější varianta toho slova - sakumprdum

Mockrát děkuju vám všem, měla jsem hrozného brouka v hlavě a samozřejně jsem se nechtěla ptát přímo u UPC, to by to dopadlo. Strašně jste mi pomohli a docela mi spadl kámen ze srdce, DĚKUJU! :) Hezký zbytek večera

No, tak ať pořídíš ke své spokojenosti. Já bych se naopak přímo u UPC zeptal, protože mám jinou zkušenost. Zděděnou smlouvu ochotně převedli na nové jméno, změnili/upravili požadované služby a vzhledem k několikaleté historii smlouvy dokonce nabídli asi "za věrnost" mnohem zajímavější podmínky, než by měla nová smlouva.

pokud narazíš na hodného operátora tak ti smlouvu zruší ze dne na den jako mně.Měl jsem balíček TV-internet -telefon a chtěl jsem rychlejší internet ale musel bych zaplatit 650 Kč za nový modem tak mi poradil ať smlouvu zruším a manželka okamžitě založila novou a zaplatila jenom 99 Kč takže moje smlouva skončila 1.12 a její začala 2.12.

2000 ? já mám internet 40+ TV Klasik + pronájem SetTopBoxu (modem jsem si koupil) za 550,- + k tomu za cca 1000,- VOIP adaptér s připojeným starým telefonem a měsíční útratou max 30,-to snad měl táta doma datacentrum + předplacené všechny porno kanály, ne ?