» Poradna » Počítačové sítě

Směrování veřejné IP do vnitřní sítě

Dobry den potreboval bych poradit.Potrebuji se treba z prace ci odkudkoliv prihlasit na dva pocitace co mam doma, mam verejnou IP aaa.bbb.ccc.ddd. Router mam TP-LINK TL-WDR3600 1WAN 4xLAN k nemu je jeste pripojen switch Netgear GS108GE 8xLAN mam doma 5 PC stanic1PC workstation pripojen na tplink 1lan,2PC Notebook pripojen na tplink wifi 3PC NAS1 1xlan pripojen na switch4PC NAS2 2xlan pripojen na switch5PC testovaci PC 3xlan +1xlan raid radice(web administrace raid) pripojeno na switchA potrebuji se z venci pripojit na dve PC co disponuji IPMI s web rozhranim a KVM, tedy potrebuji presmerovat z verejne IP aaa.bbb.ccc.ddd na domaci např.: 4PC 192.168.1.200 s porty 80/tcp ,623/tcp,3389 5PC 192.168.1.210 s porty 80/tcp ,623/tcp,3389Na routru jsem jiz mel nastavene presmerovani na jednu stanici 5PC a vse fungovalo prihlaseni z venci na IPMI web rozhrani, vzdalena plocha i KVM viewer tez administrace raid radice pres web. Ale druha stanice 4PC se mi nedari pripojit. Kdyz vyplnim v routru presmerovaní na 4PC IP adresu 192.168.1.210 s porty 80/tcp ,623/tcp,3389 tak mi ji tam neprida jelikoz jiz zminovane porty jsou obsazene u IP 192.168.1.200. A tak me zajima zda to pujde s tim to routrem nejak vyresit ci musim sehnat neco jineho ? Dekuji za kazdou radu

Odpovědi na otázku

Porty lze přesměrovat jenom na jednu IP-adresu. Kdybys je přesměroval současně na dvě IP-adresy, neměl bys možnost ovlivnit, které zařízení bude odpovídat.Pokud nenajdeš možnost předefinovat v KVM vieweru pro jeden počítač porty (třeba na 81, 624, 3390 a v TP-linku je přeložit zpátky na 80, 623, 3389, ale směrovat na druhou IP-adresu), řešením by bylo připojit se přes VPN. VPN server může běžet na nějakém PC, ale jako lepší řešení bych viděl použít místo té SoHo hračky WDR3600 pro routování třeba Mikrotik.

dekuji za nakopnuti podivam se jak je to tam s porty, neco by predefinovat melo jit. No tenhle router uz mam dlouho a zvazuju vymenu jelikoz se mu stava ze pri zapnuti NB se k siti pripoji ale stranky se nezobrazi pomuze pouze restart routru a ani update fw nepomohlo ale to je zase neco jineho

Zkus aktualizovat ovladače wifi-karty na laptopu. Vypadá to sice nelogicky, když pomůže restart routeru, ale přesto to zkus.Aktuální verzi najdeš na webu výrobce wifi čipové sady.

zdravim dekuji za radu ovladac na sitove karte jsem aktualizoval a zatim vypada vse v poradku ale jeste je to kratka doba na to rici zda je to opravdu ok

dekuji za to nakopmuti porty jsem predefinoval v IPMI, KVM,webove rozhrani, router jsme prenastavil a nasmeroval porty na ip adresi vse pracuji jak ma jen je to ted napalici jsi pamatovat vsechny vnitrni ip + cisla portu chtelo by to neco elegantnejsiho

TP-Link je navíc na tohle "hloupý", protože umí jen tzv. virtuální servery - port z venku přesměruje dovnitř na určenou IP, neobsahuje plnohodnotý portforwarding.

Uz uvazuji ze ho vymenim ale nevim co by moje pozadavky resilo nejaky napad? router jine znacky ? jiz koukam co obnasi jiz zmineny Mikrotik ale bojim se sloziteho nastavovani

Zkus se kouknout sem:http://pc.poradna.net/a/view/1041177-mikrotik-j...